Znaleziono 8 wyników

autor: Zadymiacz
poniedziałek, 18 mar 2019, 17:53
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Re: Spirytus na nalewki

To ja myślałem, że jak kupię aabratka, lub coś z miedzi od Zygmunta za 2000-2500 to wyjdzie super produkt za pierwszym przelotem a tu niby lipa? Dzisiaj czytałem tematy, gdzie ludzie upierali się co jest lepsze, czy kolumna z KO czy CU. Nawet gdyby ta miedź coś tam dawała, że się potrujemy, że jest ...
autor: Zadymiacz
niedziela, 17 mar 2019, 15:24
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Re: Spirytus na nalewki

https://youtu.be/l_1WaXQ2Cns Zrobiłem z tego przepisu, tylko dałem więcej cukru bo było kwaśne. Jjak będziesz robił z 1 litra spirytusu to żeby Ci wyszło na gotowo max. 2,8 litra, bo jak wyjdzie więcej to będzie słabsze. Mi wyszło 3 litry, wypiłem setkę i stwierdziłem, że trochę za słabe, to dolałem...
autor: Zadymiacz
sobota, 16 mar 2019, 06:34
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Re: Spirytus na nalewki

Dokładnie, żal otwierać. Niekiedy chodziłem do lokalu żeby spróbować dany alkohol na małą setuchnę. Ale oko cieszy. Pamiętam sytuację kiedy ksiądz chodził po kolędzie, to w czasie modlitwy zamiast patrzeć w obraz, to skrzywił głowę i wpatrywał się w barek, myślał, że coś dostanie stary rozwiertak. W...
autor: Zadymiacz
piątek, 15 mar 2019, 22:59
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Re: Spirytus na nalewki

Zdecydowanie prezenty, od żony i czasami sam coś wrzucałem,no i się nazbierało.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
autor: Zadymiacz
piątek, 15 mar 2019, 19:10
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Re: Spirytus na nalewki

Akurat ten piesio jest strasznym służbistą, a jego żona urzędniczka skarbówki, no gorzej trafić nie mogłem. Patrzyłem aabratki, taki dobry sprzęt to z 1700zł no i niby 96% na wylocie po pierwszym przelocie, to z takiego kega 30 litrów jak bym zrobił zajzajer, to ile wyjdzie gotowca 96%? Może coś byś...
autor: Zadymiacz
środa, 13 mar 2019, 23:57
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Re: Spirytus na nalewki

Dziękuję wszystkim za owocne podpowiedzi,ja natomiast podchodzę do tego amatorsko,nie na dużą skalę. Na pewno zobaczę co to jest za sprzęt ten "abratek" bo na chwilę obecną nic mi to nie mówi.Zapewne chodzi o sprzęt do pędzenia,i tu jest problem,mam nad sobą sąsiada policaja z wydziału kry...
autor: Zadymiacz
środa, 13 mar 2019, 15:41
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Spirytus na nalewki
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 19932

Spirytus na nalewki

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki proponujecie spirytus rektyfikowany do nalewek. Ostatnio robiłem cytrynówkę ze spirytusu Polmos Warszawa, ale cena za pół litra to już wołają w Lewiatanie 58zł/0,5 litra - to gruba przesada. Mam w lidlu i biedrze Staropolski i Kaliski za 43zł 95% to jest różnica ...
autor: Zadymiacz
czwartek, 7 mar 2019, 00:34
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Cytrynówka na miodzie +spiryt.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2686

Cytrynówka na miodzie +spiryt.

Witam wszystkich serdecznie,wczoraj zrobiłem cytrynówke,robiłem pierwszy raz i nie wiem czy nie wyszła za słaba. Składniki: 1 litr spirytusu 95% Polmos Warszawa. 1,2 litry wody przegotowanej chłodnej. 13 cytryn. 1 szklanka miodu wielokwiatowego. 0,5 szklanki cukru. Skórki z cytryn zalałem 400ml wody...

Wyszukiwanie zaawansowane