Zacier z jeczmienia

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

Autor tematu
asdfgh195
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 14 sie 2020, 23:04

Post autor: asdfgh195 »

Witam Psotników.
Pierwszy raz postawiłem jęczmień ale drożdże dodałem przy 37°C....
Zacier chodzi ale nie wiem czy są to dzikusy czy drożdże??
Pachnie zakwasem do chleba, a szkoda mi nastawy bo wyszło 40blg. Czy zapach zakwasu może oznaczać że jadą dzikusy??
Drugie pytanie dotyczy użytego ziarna, czy musi to być śrut, czy może gniecione ziarno wystarczy??
Pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: manowar »

No jak zacierałeś to w trakcie procesu dzikie drożdże wybiło więc pracują zadane (no jak masz dużego pecha, to bakterie). Ziarno ma być zgniecione żeby był dostęp do skrobii, czy będzie ześrutowane czy połamane na gniotowniku nie ma znaczenia.
40 BLG... coś chyba źle mierzysz...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: patrzal »

U mnie przy fermentacji drożdżami koji nastaw pachniał najpierw kiszonką, a po 2-3 dniach ni to zakwasem, ni to winem, ni to chlebem. Także twój zapach raczej w normie :-)
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: cumel »

manowar pisze:...40 BLG... coś chyba źle mierzysz...

Mierzy przyrządem ze skalą SG :D pokazuje 1040 co daje 10blg. O takim https://www.wilko.com/en-uk/wilko-float ... /p/0022575.
Aczkolwiek mogę się mylić :D
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: dynio »

Cholera, żeby tak moje zaciery dochodziły do 40blg to miałbym gwiazdkę co tydzień a nie tylko raz w roku

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kiwitom23 »

Podepnę się pod ten temat, żeby nie tworzyć nowego. Czy ktoś z kolegów zna jakiś sklep internetowy, gdzie można zamówić dobrej jakości zboża (żyto, pszenica, jęczmnień) i kukurydzę? Nie chodzi mi tu o słody, tylko całe, albo jeszcze lepiej ześrutowane ziarna. Są niby na Allegro, ale wszystkie z opisami jako pasza, a to pewnie jakościowo nie najlepsze. Byłbym bardzo wdzięczny.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: dynio »

W Krk masz marxam.pl zakładka piwowarstwo/surowce niesłodowane

Edit: ja zawsze biorę u nich castle malting 45ppm
Jak nie masz śrutownika to moge Ci wypożyczyć

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony piątek, 8 sty 2021, 22:48 przez dynio, łącznie zmieniany 1 raz.
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kiwitom23 »

Super dzięki! Eeee spoko mają opcję śrutowania. Przydałby się jeszcze jęczmień i kukurydza. Ale to już coś.

Ja słody, chmiele, drożdże i całą resztę kupuję tutaj: https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/, wybór jest po prostu gigantyczny. Paczki przychodzą szybko i jeszcze nigdy niczego nie brakowało, ale o dziwo samych zbóż, ani kukurydzy nie mają.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!
Ostatnio zmieniony sobota, 9 sty 2021, 00:24 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kondon »

A czy to jakaś różnica?
Ludzie, którzy kupują od rolników, to też kupują głównie ziarno przeznaczone na paszę.
Pytanie jedynie jak takie ziarno jest przechowywane, a to już zależy od sprzedającego...
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kiwitom23 »

kondon pisze:A czy to jakaś różnica?
Chętnie bym kupił od rolnika, ale nie znam nikogo takiego w okolicy, poza tym jestem laikiem w tej dziedzinie i nie jestem w stanie rozpoznać np kukurydzy pastewnej od konsumcyjnej. Dlatego moje pytanie do forumowiczów. Do tego od nieraz potrzebuję niewielkie ilości, a od rolnika pewnie najmniejsza jednostka to wór 25kg. No i wygodniej, jak kurier dostarczy pod drzwi. Pozdro
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kondon »

https://alkohole-domowe.com/forum/jaka- ... 21300.html
Jakieś pojedyncze jednostki mogą znać różnicę i mieć możliwość wyboru. Wszyscy raczej biorą to, co jest pod ręką.
25 kg to dla Ciebie dużo? Na ogół to 25 zł. Resztę możesz dać dzikim ptaszkom, aczkolwiek nie wydaje mi się, aby była taka potrzeba :)
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kiwitom23 »

Może masz rację, ale ja perfekcjonista jestem, albo robię na 103%, albo wcale. Zależy mi na jakości. Zanim nastawiłem moje pierwsze wino, to w piwnicy pojawił się sprzęt za ponad 5000 zł (przy winie to naprawdę dużo). Dlatego chciałbym jak najlepszy surowiec. A na domiar złego, to co widzę na Allegro to często są jakieś mieszanki, co już całkowicie je eliminuje. Ja chcę zrobić bourbon, a nie chodować kury, czy inne ptaszki.
25kg faktycznie może nie jest za dużo, ale niekiedy mam przepisy 90% kukurydzy, 5% żyta, 5% jęczmienia. No to jak wezmę wory 25 kg żyta i jęczmienia, to musiałbym zamówić TIRa kukurydzy, o to mi chodziło
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: dynio »

No to potrzebujesz tylko kukurydzy. Pozostałe składniki idą w bourbonie jako słody (a te kupisz juz w paszkach od 1kg) i mają za zadanie przerobienie skrobi zawartymi w sobie enzymami

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: mirek-swirek »

kiwitom23 pisze: Są niby na Allegro, ale wszystkie z opisami jako pasza, a to pewnie jakościowo nie najlepsze. Byłbym bardzo wdzięczny.
Na allegro i olx podstawa ogłoszenia są słowa-klucze.
Przeciętny człowiek nie kupuje pszenicy, żyta, czy kukurydzy, bo po co mu ona. Podstawowy klient na takie produkty to hodowca zwierząt. Dlatego masz w opisach "na paszę", bo tak często ludzie wpisują w wyszukiwarki.
Ale to nie znaczy, że to się nie nadaje na zacieranie. Wręcz właśnie zboża paszowe mają niższe walory smakowe, ale więcej skrobi, przez to i większą wydajność.
Kiedy chcę uwarzyć piwo z sorgo, nie mam szansy kupić "sorgo nie paszowe". Chyba, że jestem upadnięty z wysoka na głowę i zapłacę kilkanaście złotych za kilo sorgo w sklepie "wegańskim" lub innym, podobnym miejscu. Przy czym, to "sorgo ze złota" jest z tego samego worka, co na nim było wcześniej napisane "na paszę".
Nie obawiaj się, kupuj śmiało zboża paszowe. Są wystarczającej jakości, lepszych nie znajdziesz. Gwarantuję ci, ze najlepsze burbony robione są właśnie z takich zbóż.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 sty 2021, 09:53 przez mirek-swirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kiwitom23 »

dynio pisze:No to potrzebujesz tylko kukurydzy
Chyba nie całkiem, zobacz te przepisy: https://www.destylatory.pl/zacier-z-kukurydzy.html pszenica i żyto by się przydało. Tylko jęczmień występuje w formie słodu
mirek-swirek pisze: jest z tego samego worka, co na nim było wcześniej napisane "na paszę".
Może masz rację, ale jak widzę 250g pszenicy za 7 zeta (https://allegro.pl/oferta/pszenica-nasi ... 6259053756), to chyba ona nie pochodzi z tego samego worka co pastewna? Nie wiem? Przecież chcąc kupić 25kg takowej, zabulisz tyle co za cały destylator.

Wnioskuję z tego, że jednak chyba nie ma jakiegoś sklepu internetowego, gdzie byłoby wszystko dostępne, tak jak to jest ze słodami. To może macie przynajmniej jakiegoś sprawdzonego dostawcę z Allegro, albo olx? Ważne żeby miał w asortymencie wszystkie rodzaje ziarna łącznie z kukurydzą, bo zamawiając każde ziarno od innego, to z kolei niepotrzebne koszty kilku przesyłek.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: rastro »

Chodowcą jednak zależy żeby pasza miała jednak stosunkowo wysoką zawartość białka w stosunku do skrobi... nie wiem jak inne zboża, ale taki jęczmień w odmianach paszowych zawiera jednak mniej skrobi niż odmiany tzw. browarniane. Z pszenicą może być (ale nie musi) podobnie że odmiany przeznaczone na mąkę mają większą zawartość skrobi niż takie z przeznaczeniem na paszę.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: rastro »

kiwitom23 pisze:
mirek-swirek pisze: jest z tego samego worka, co na nim było wcześniej napisane "na paszę".
Może masz rację, ale jak widzę 250g pszenicy za 7 zeta (https://allegro.pl/oferta/pszenica-nasi ... 6259053756), to chyba ona nie pochodzi z tego samego worka co pastewna? Nie wiem? Przecież chcąc kupić 25kg takowej, zabulisz tyle co za cały destylator.
Pochodzi... mąka biała kosztuje ~2-3zł za kilogram a ta z pełnego przemiału 4-5zł za ten sam kilogram... tylko że ta druga ze względu na prostszy proces technologiczny w produkcji jest tańsza... to samo z cukrem 2,5-3,5 zależy gdzie się kupi a 0,5kg ciemnego trzcinowego idzie za 7zł - a to często jest ten sam cukier tylko że biały został poddany dodatkowo rafinacji (a więc koszt jego produkcji jest większy - fakt można jeszcze upłynnić melasę i zniwelować tą różnicę - ale jednak).

To nie chodzi o to skąd to pochodzi (czy jeden worek czy nie) i ile tak naprawdę kosztowała produkcja - to kwestia ile klient jest w stanie zapłacić za dany produkt. Napis Bio i cena + 100% - bo aktualne to jest modne.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Airacobrator
100
Posty: 134
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 15:04
Krótko o sobie: Wielohobbysta
Ulubiony Alkohol: Nalewka pigwowa
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: Airacobrator »

Jak nie masz daleko to podjedź sobie do Proszowic na giełdę EK-ROL w środę (dzień targowy), sporo rolników ma kukurydzę całą i śrutowaną, pszenicę, żyto i jęczmień też powinieneś dostać.
Ewentualnie ul. Pomianowska 3, 32-800 Brzesko - masz młyn, tam mąka żytnia i pszenna pełnoziarnista po 25kg w dobrej cenie.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 sty 2021, 13:06 przez Airacobrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: kiwitom23 »

Mam kawałek do Proszowic, ale widzę że to jedyna taka giełda w promieniu 150 km..... więc chyba sobie podjadę w którąś środę. Dziękuję Ci bardzo za namiar.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: mirek-swirek »

rastro pisze:e. Z pszenicą może być (ale nie musi) podobnie że odmiany przeznaczone na mąkę mają większą zawartość skrobi niż takie z przeznaczeniem na paszę.
Akurat białko w mące piekarniczej jest bardzo pożądane bo tworzy siatkę glutenowa.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: rastro »

No właśnie to zależy od przeznaczenia mąki... taka typowa 450 pewnie lepiej gdy ma nieco mniej białka... do pieczywa wprost przeciwnie. W każdym razie dla hobbysty ma to drugorzędne znaczenia. To nie jest różnica 10 czy 20% tylko raczej 2-4%.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 sty 2021, 13:59 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

FRUTTI
100
Posty: 104
Rejestracja: niedziela, 11 lis 2018, 10:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem;)
Ulubiony Alkohol: koniak/calvados
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: FRUTTI »

Wszystkie zboża są paszowe, jest jeszcze odmiana pastewna ale różnica jest taka że ta odmiana daje większy , nie kiedy różni się delikatnie kolorem. Ta druga odmiana jest raczej bardziej przeznaczona dla bydła. Ale jedna jak i druga to paszę!!! Mało tego jedna i droga nadaje się na wyroby alkoholowe. Teraz jest moda na bio a tak naprawdę nie sadze że produkty które mają nienaganny wygląd ,kształt i kolor są naturalne. Obok domu mam sąd który nie jest pryskany, przycinany, jabłka i gruszki są mniejsze mają parchy na powierzchni ale one są naturalne!

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Zacier z jeczmienia

Post autor: rastro »

Nie no są jeszcze odmiany browarne - w teorii mają większą zawartość skrobi niż odmiany paszowe.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”