Zacier z dodatkiem słodów karmelowych

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

Autor tematu
l3onsjo
10
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 5 sty 2017, 15:18

Post autor: l3onsjo »

Zastanawiam się nad zakupem 25 kg słodu karmelowego. Do piwa tyle nie zużyję.
Po głowie chodzi mi zacier o takich proporcjach:
Słód pilsner/pale ale - 6 -kg,
słód karmelowy - 3 kg,
Owies - 1 kg (zeszłoroczny, troszkę zostało).
Nie znalazłem nic na temat dodatku słodu karmelowego do zacieru. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z nim?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Zacier z dodatkiem słodów karmelowych

Post autor: manowar »

Odpowiedzmy sobie na pytanie po co daje się słody karmelowe do piwa... przede wszystkim dla uzyskania barwy, smaku a także aromatu. Dzięki temu piwo jest po prostu lepsze. Oczywiście słody karmelowe wnoszą też do zacieru skrobie, dzięki której będzie wyższe końcowe BLG, ale to nie jest ich podstawowa rola. Wracamy do destylacji. Oczywiście możesz użyć słodów karmelowych, tylko nie ma to żadnego ekonomicznego uzasadnienia. Ilość skrobi w tych słodach jest niższa niż w podstawowych za to cena jest wyższa - w Malteurope za worek 25kg pilsa 67,50 a karmel dwa razy droższy. Ergo jak masz wyrzucić to lepiej zatrzeć, ale sensowniej jest kupować karmel w mniejszych ilościach.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
l3onsjo
10
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 5 sty 2017, 15:18
Re: Zacier z dodatkiem słodów karmelowych

Post autor: l3onsjo »

Mep©Caramel - 25 kg
Brutto: 76,88 zł

Z resztą zgoda. Najbardziej interesował mnie wpływ na smak gotowego produktu, troszkę słabo to opisałem :hmm:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”