Nastaw stanął w miejscu

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy

Post autor: gadaka »

Optymalna temperatura fermentacji dla Bayanusów to 20-25*C ale i w 17*C powinny pracować. Jeśli blg nie spada to podgrzałbym część nastawu do około 25*C i restartował.
alembiki

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Nastaw stanął w miejscu

Post autor: rosjan »

Yes, spróbuję z restartem ... może Bayanusami AOC?
Nigdy mi się to nie zdarzyło :(
Pozdrawiam
Jachu

wawaldek11
2500
Posty: 2912
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Nastaw stanął w miejscu

Post autor: wawaldek11 »

Do zewnętrznych podgrzewaczy nastawów bez termostatu stosowałem regulator do terrarium: http://allegro.pl/rt-2-termoregulator-t ... 78113.html lub http://allegro.pl/rt-2c-cyfrowy-termore ... 64449.html
A obecnie fermentuję tylko latem, gdy temperatury sprzyjają :)
Pozdrawiam,
Waldek

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Nastaw stanął w miejscu

Post autor: rosjan »

Muszę się przyznać bez bicia - głupota rosjana: nastaw stanął w miejscu, bo... wszystko zostało przerobione :oops: :oops: :oops:
Chciałem już wszystko wyrzucić na kompost, ale dla świetego spokoju zmierzyłem BLG. Z 21 spadło na -3. I to przez 3 dni. 10 g G995 przerobiły 55 litrowy nastaw szybciej niż turbo. Nie myślałem, że pomarańcze tak im smakują. Wadą była temperatura: 30 st C. Zobaczymy co z tego wyjdzie, może będzie dobre na Biebrówek :D
Pozdrawiam
Jachu

stary69
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 14 gru 2017, 09:29
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nastaw stanął w miejscu

Post autor: stary69 »

Zgodnie z Waszymi zaleceniami przegotowałem 250l nastawu, który przestał pracować przy 9BLG 5x50l. Uzyskałem dunder jakieś 150-180 litrów w kolorze ciemnej herbaty, który pokazywał 14BLG. Ów dunder postał 3 dni w pomieszczeniu o temperaturze 22*C i dzisiaj postanowiłem dodać cukru aby uzyskać 22BLG i grzyby. Zajrzałem do beczki, a tam fermentacja idzie na całego. Po pierwsze czy to normalny objaw? Po drugie czy "paprać" to dodatkowym cukrem i dodać porcję grzybów?
Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”