Za mało wody w balonie

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Nago11
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2018, 12:50

Post autor: Nago11 »

Witam Co powinnam zrobić jeśli do balonu wlałam za mało wody.Do balonu 25l wrzuciłam troszkę więcej niż pół butli śliwek wsypałam 2kg cukru i drożdże.Zalałam to jakimiś 6-7L wody. Wino zwolnilo już fermentacje i zastanawiam sie czy mogę dodać wody po zlaniu ? Wydaję mi się ze mam za dużo owocu jak na tak mała ilość wody.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: masterpaw2 »

Nago11, co znaczy więcej niż pół butli owoców? Chodzi o pół balona? Jakie ma być przeznaczenie tegoż nastawu, wino czy destylat?
Poczytaj ten temat:
podstawowe-zasady-wyrobu-domowych-trunkow-t6449.html
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: ramzol »

Cukier rozpuściłaś czy wsypałaś z tytki? W pierwszej fazie fermentacji połowa balonu to nie problem. Ważne by na cichą i dojrzewanie zalewać pod korek. Nadmiar wody rozcieńczy smak i sprawi ze wino będzie puste. Poszukaj jakiekolwiek przepisu na wino ze śliwek i porównaj ilość wody z tym co masz obecnie. Dodaj pektoenzym poprawi klarowanie i wydajność soku.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
Nago11
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2018, 12:50
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: Nago11 »

Wsypałam i zalałam wodą.Z przepisu wynika ze wody wlałam wystarczająco ale moje śliwki mimo ze wcześniej były zakryte wodą teraz są na wierzchu.Znajomy który też robi wino uważa że mam za dużo owocu na tę ilość wody ale nie wie co mam zrobić teraz żeby to uratować.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: masterpaw2 »

Nagusku, możesz mieć 3/4 płynu w balkonie i tylko 1/4 owoców, a i tak w trakcie fermentacji będą pływać tworząc tzw czapę. Jest to normalne zjawisko, wystarczy raz dziennie ją czymś czystym przytopić. Cukier natomiast zawsze dodaje się w postaci już rozpuszczonej, zwłaszcza do balonu, w którym mieszanie jest praktycznie niemożliwe.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Nago11
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2018, 12:50
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: Nago11 »

No ok, ale co jeśli wody faktycznie jest za mało?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: manowar »

To będzie jak łopatą, albo obuchem... nie masz doświadczenia to po cholerę bierzesz się za trudne wino? Śliwki ciężko się tłoczy, wydajność sokową mają niską, wino ciężko się klaruje, długo dojrzewa... a czas na wiśnie jest...
Za mało wody dałaś... jak robisz wino z winogron nie dodajesz wody wcale... przy naszych owocowych winach dodaje się wody żeby zbić kwasowość owoców - taki mamy klimat... najgorsze co ci może grozić to większa ekstraktywność wina... przeżyjesz.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
Nago11
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2018, 12:50
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: Nago11 »

Manowar z całym szacunkiem, ale biorę się bo mogę. Pytaniem nie było czy mam się za coś brać czy też nie, tylko jak tego nie zmarnować Nie pomożesz to daruj sobie głupie komentarze. Dziękuję..
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Za mało wody w balonie

Post autor: manowar »

Primo to w mojej odpowiedzi masz wytłumaczone co należy zrobić - jeśli czegoś nadal nie rozumiesz to dopytaj, no chyba, że tak się zbulwersowałaś, że nie doczytałaś do końca - to doczytaj.

Secundo, ależ oczywiście, że możesz - nigdzie ci tego nie zabraniam. Generalnie możesz wszystko (albo prawie) tylko pytanie po co. Jesteś kolejnym początkującym użytkownikiem, który nie posiadając krzty elementarnej wiedzy bierze się za rzeczy trudne i wymagające doświadczenia. W którymś temacie Jan Okowita ładnie o tym napisał - jak nie masz wiedzy bo zaczynasz to wybieraj przepisy łatwe i sprawdzone, które dają duże szanse na sukces i nauczą podstaw.

Tertio chcesz pomocy, ale mało dajesz informacji by ci naprawdę pomóc - połowa balonu śliwek - rozdrobnionych (pulpy) czy nie? Ile kg ich było - 10? 15? Wiesz bez tego nie da się policzyć ile soku w tych śliwkach jest, ale - śliwki soku mają raczej mało... Z dobrych i łatwych w tłoczeniu owoców wydajność sokowa to 50-60% - ile będzie ze śliwek... ze 30% to bym powiedział, że max. Czyli masz 5l soku... 2kg cukru i 6-7 litrów wody - nie powiedziałbym, że to jakaś nadmierna ilość owoców w stosunku do wody. I takie głupie pytanie to ile tego wina chcesz otrzymać i jakiej mocy bo to też ma znaczenie... A na upartego czystą wodę możesz i przy butelkowaniu dodać... tylko znowu pojawia się nużące pytanie - po co?
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”