Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Autor tematu
bociann2
400
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki
Z ostatniej chwili...

Postautor: bociann2 » piątek, 30 paź 2020, 18:31

No i patrzcie,
w moim rodzinnym mieście, satelicie Wrocławia- ca 40 tys. ludzi, przeszła właśnie pod oknami manifestacja, W asyście policji, a jakże.
Bez awantur, tylko żule z okolicznych bloków coś tam z okien krzyczeli na ***** *** gwiazdek.
Przez chwilę poczułem się jak w stanie wojennym, tylko SKOT-ów już nie ma. Bo i jednostki w której stacjonowały też nie.
Hmm... dziwne czasy. :?
Ostatnio zmieniony piątek, 30 paź 2020, 18:44 przez bociann2, łącznie zmieniany 1 raz.

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

Góral bagienny
1100
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Z ostatniej chwili...

Postautor: Góral bagienny » piątek, 30 paź 2020, 18:35

Eee nie ma koksiaków to nie stan wojenny :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Autor tematu
bociann2
400
Załączniki

Postautor: bociann2 » piątek, 30 paź 2020, 18:43

Koksowniki w stanie wojennym to były najsilniej strzeżone obiekty w całym UW :smiech:

chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 30 paź 2020, 18:55

@bociann2- To ciekawy wątek może być.. jeśli pozwolisz to wyjdę z pewną propozycją: Mieszkam na wsi głębokiej gdzie najliczniejszy marsz ulicą był Ok. 12 jak szedłem z synem do mojej mamy na spacer:D Jeśli ktoś coś widzi z Okna to niech napisze jak to wyglada... W jedynej słusznej TV widać napier***lanki ludzi, dewastacje i zniszczenia, druga strona mediów pokazuje grzecznych ludzi jak na grzybach w sezonie:) i nie wiadomo o co chodzi.

Dajcie Znać co widzicie ale żeby to było wiarygodne w myśl dżentelmeńskiej umowy napiszcie co widzicie na własne oczy, nie zasłyszane od znajomych czy z tv... No i może bez wyrażania opinii i stawania za jedną ze stron- tego już duzo na forum było:)
Co o tym myślicie?
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Awatar użytkownika

Góral bagienny
1100
Załączniki

Postautor: Góral bagienny » piątek, 30 paź 2020, 19:05

Niedziela tłum ludzi na skwerku dosłownie 100m ode mnie.
Wtorek blokada ulic, około 100samochodów jezdziło w kółko żółwim tempem trąbiąc.
Sroda moja LP poszła na manifę :scratch: stwierdziła że było z 300 osób.
Czwartek Schowałem jej buty została w domu :D
Mieszkam w centrum miasteczka i wszystko widziałem z okna ;)

chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 30 paź 2020, 19:07

A jak to wyglądało? Bardziej jak z TVP czy z TVN?
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Awatar użytkownika

defacto
1000
Krótko o sobie: "Wszyscyśmy z płócien Rembrandta: To tylko kwestia światła"
Załączniki

Postautor: defacto » piątek, 30 paź 2020, 19:09

Serwus.
To temat zastępczy, nie przejmujcie się.
Demonstrują przeciwko ustawie niezgodnej z konstytucją, którą przepchnęli przez sejm w latach 90 a dopiero teraz, akurat teraz :bardzo_zly: TK musiał ogłosić jak jest. Moim zdaniem to przykrywka i asumpt, żeby wyprowadzić te SKOTy na ulice. A na Wiejskiej dużo ważniejsze rzeczy procedowane są... Nie dajmy się sprowokować https://www.youtube.com/watch?v=IZa4PFz4dPQ
Nie produkuję, nie sprzedaję - tworzę. Jestem artystą :czytaj:

Awatar użytkownika

Góral bagienny
1100
Załączniki

Postautor: Góral bagienny » piątek, 30 paź 2020, 19:12

@chprzemo Nikt nikogo nie bił. skwerek i pomnik na nim stoi w całości. moja LP też wróciła nie pobita :scratch:
Gdy samochody jechały z parasolkami i plakatami wystawionymi przez okno ludzie na balkonach klaskali .
Sam sobie odpowiedz :D
Ostatnio zmieniony piątek, 30 paź 2020, 19:13 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
bociann2
400
Załączniki

Postautor: bociann2 » piątek, 30 paź 2020, 19:13

@chprzemo

dzięki za odpowiedź i odzew. Nie mam zamiaru "uprawiać " tu polityki i nikogo do niczego przekonywać To była tylko obserwacja i stwierdzenie faktu.
Sam od 30 lat mieszkam na nieodległej wsi(no, 30 km ;) ) i wiem,że świat z tamtej perspektywy wygłąda, i ja go też tak postrzegam, całkiem inaczej.

chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 30 paź 2020, 19:31

Zdecydowanie wolę ten świat który mnie otacza na wsi:) słabo tylko, ze nie wiadomo gdzie leży prawda w mediach. Jakieś informacje konkretne i obiektywne już są, może jeszcze ktoś się wypowie- z przyjemnością przeczytam:)

Autor tematu
bociann2
400
Załączniki

Postautor: bociann2 » piątek, 30 paź 2020, 19:37

A oglądałeś "1941" S.Spielberga, jak kapitan Wild Kelso (John Belushi) strzela w radio z pistoletu i mówi: "To radio kłamie!"??? :)

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » piątek, 30 paź 2020, 19:47

Z zażenowaniem oglądam te "demonstracje". Sam pamiętam prawdziwe protesty z czasów Solidarności i stanu wojennego, które wynikały z innych wartości. Żal mi tych młodych ludzi i mogę powtórzyć tylko za pewną panią profesor: " Przyszedł Czarodziej Smartfon i ukradł nasze dzieci."
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

Autor tematu
bociann2
400
Załączniki

Postautor: bociann2 » piątek, 30 paź 2020, 19:52

@Chpremo :Jeśli ktoś coś widzi z Okna to niech napisze jak to wyglada... W jedynej słusznej TV widać napier***lanki ludzi, dewastacje i zniszczenia, druga strona mediów pokazuje grzecznych ludzi jak na grzybach w sezonie:) i nie wiadomo o co chodzi.

Dajcie Znać co widzicie ale żeby to było wiarygodne w myśl dżentelmeńskiej umowy napiszcie co widzicie na własne oczy, nie zasłyszane od znajomych czy z tv... No i może bez wyrażania opinii i stawania za jedną ze stron- tego już duzo na forum było:)
Co o tym myślicie?"

Popieram jak najbardziej. Pomysł świetny. Trzeba się jakoś w tym bagnie ogarnąć.
I tu i teraz nie chodzi o to, czyja racja będzie mojszejsza, tylko, czy w ogóle uda się wyjść na jakąś prostą? :problem:

chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 30 paź 2020, 20:13

Janie- z całym szacunkiem ale nie oceniajmy, nie sądźmy ludzi w tym temacie tylko wymieńmy się suchymi faktami... wiele wątków zmieniło się w polityczną przepychankę, znamy (przynajmniej częściowo) poglądy i kierunek polityczny części użytkowników, idę o zakład, ze większość się nie zmieniło (moje nie:) ).

Wymieńmy się informacjami co widzimy za oknem tak jak byśmy opisywali czy pada deszcz czy śnieg czy swieci słońce...

Wracając do tematu- Janie widziałeś na własne oczy demonstracje? Co zaobserwowałeś?

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » piątek, 30 paź 2020, 20:18

Za oknem sroka znowu ukradła orzecha włoskiego z koszyka na tarasie. Psy walnęły 3 kupy na podjeździe przed garażem. No to nie są suche fakty, raczej mokre.
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

Wojtek5
250
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » piątek, 30 paź 2020, 20:19

Nie wiem jak dziś, ale we wtorek wychodząc z pracy po 16 przechodziła demonstracja tuż przed moją pracą w centrum Wawki. Idąc cały przystanek do metra, chcąc nie chcąc przeszedłem wraz demonstracją. Generalnie było głośno, klaksony samochodów, trąbki, skandowane hasła. Z boku patrząc wyglądało to chaotycznie, choć idąc w środku całkiem normalnie. Ludzie normalnie się zachowywali, nikt się nie tłukł, przez moment nie odczułem zagrożenia. Co zauważyłem, że część demonstracji była zorganizowana, to ta część bardziej walcząca, dotknięta tym problemem, która bardziej w sposób wyważony skandowała i cała masa młodych ludzi dołączających do marszu w mniej zorganizowany sposób w przedziale do 20 paru lat z tekturowymi transparentami pełnych wulgaryzmów, młode dziewczyny drące japę sp..laj ty k..tasie itd. Następnego dnia idąc do pracy widziałem posprejowane slogany na pasach. Osobiście to zaliczam do wandalizmu, bo raczej przekaz w ten sposób żaden.
Tego samego dnia ok 21 oglądałem przekaz na żywo w wp.pl gdzie już tej części bardziej zorganizowanej było mniej i całkiem sporo młodych ludzi wyzywających wszystkich jak leci - generalnie podobnie to też wyglądało jak szedłem z nimi przez te 10-15 min.

Rozmawiałem w środę z koleżanką, która brała czynny udział w demonstracjach i blokadach ulic Warszawy będąc w tej części zorganizowanej i też mówiła, że na co nie było wpływu to osoby, grupki swobodnie dołączające do nich, które niby chciały dobrze, ale dezorganizowały wszystko swoim zachowaniem i ciężko było utrzymać kontrolę.

chprzemo
800
Załączniki

Postautor: chprzemo » piątek, 30 paź 2020, 20:30

@JanOkowita- Buahahaha! Czasami to mi ręce opadają, czy to wszystko trzeba do przepychanki sprowadzić?

Kolega Janek widzi za oknem same kupy, w magicznym pudełku zwanym TV widzi same bijatyki i zdewastowane kościoły, pomniki itp... No w takich okolicznościach ja tez bym obwiniał za całe zło tego świata smartfony:) Pomijając fakt, ze to nie mój temat dzięki Janku za te precyzyjne spostrzeżenia z okolicy Twojego domu mimo, ze nic to nie wnosi do rozmowy:)

aakk
700
Status Alkoholowy: Konstruktor
Załączniki

Postautor: aakk » piątek, 30 paź 2020, 20:37

Miałem przyjemność ostatnio podjąć temat z jednym panem w pracy. Pojechał mnie gdy wspomniałem o czerpaniu informacji z internetu. Niestety niektóre osoby dla których jedyne źródło informacji to TVP, nie są w stanie ogarnąć że internet to także źródło wartościowych informacji, wystarczy widzieć gdzie szukać. A to jakie szambo serwuje nasze TVP przechodzi ludzkie pojęcie.
Wykonam kolumnę aabratek w dowolnej konfiguracji. Rura 60,3 - 101,6mm, zbiorniki 30-300L. Ponadto każdy podzespół kolumny.
Zapraszam do kontaktu :freak:

Awatar użytkownika

.Gacek
1800
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Załączniki

Postautor: .Gacek » piątek, 30 paź 2020, 21:49

JanOkowita pisze:Za oknem sroka znowu ukradła orzecha włoskiego z koszyka na tarasie.

Janku schowaj koszyk do garażu lub spiżarni...
Pozdrawiam Gacek.

Awatar użytkownika

psotamt
800
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Teraz już własny
Status Alkoholowy: Destylator
Załączniki

Postautor: psotamt » piątek, 30 paź 2020, 22:34

A przemówienia wszyscy słuchali uważnie???

Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami
George Orwell

Wróć do „Po Godzinach”