Wzmocnienie sygnału GSM.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Witam. W wielu wsiach jest problem z zasięgiem telefonów komórkowych. U mnie tylko Orange jako tako łapie na dworze, w domu już tylko przy oknie, jak nie pada. Na dachu budynku jest super zasięg. Zastanawiam się nad zamontowaniem jakiegoś wzmacniacza. I teraz : legalne wzmacniacze może założyć ponoć tylko operator, ale jak piszą w necie czeka się czasem miesiącami, a i czasem dają odpowiedź że nie są zainteresowani takim montażem :bardzo_zly: i jeśli nawet zamontują to kosztuje w tysiącach zł. Czy słyszał ktoś z was ile naprawdę to kosztuje :?: Te nielegalne wzmacniacze podobno mogą zakłucać sygnał sąsiadom i są zakazane. Wiecie może jak namierzają tych co mają nielegalne, czy tylko po donosie sąsiadów, czy w jakiś inny sposób :?:
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 cze 2018, 15:35 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Wzmocnienie sygnału GPS.

Post autor: lesgo58 »

Oczywiście że jest to nielegalne. Bo się tłumaczą, że zakłócają odbiór sąsiadom. No i druga sprawa jest kilkukrotnie tańszy.
Co do pierwszego to nie jestem pewien czy zamontowany samodzielnie repeater zakłóca innym odbiór, bo kilku moich sąsiadów nie narzeka. Co do drugiego to jest po prostu zdzierstwo operatora, który powinien zapewnić odbiór przynajmniej dobrej jakości w każdych warunków. W końcu za coś płacimy - nieprawda? i repeater powiniem być zamontowany ze strony operatora za darmo.
Mam taki zamontowany samodzielnie od kilku lat i działa bardzo dobrze. https://www.elektrostator.pl/wzmacniacz ... -t161.html
Ja go montowałem będąc w nieświadomości, że można ponieść karę. Zrobiłem to po wielokrotnych monitach o słabym i zanikającym i rwanym sygnale. Odpowiedzi były zawsze te same. Na moim terenie jest ponoć sygnał o poziomie europejskim. Chciałbym zaznaczyć, że nie mieszkam na odludziu i w.g ich mapy sygnał powinien być bardzo dobry.
Mnie jakoś jeszcze nie namierzyli. Jeśli w ogóle coś takiego robią.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wzmocnienie sygnału GPS.

Post autor: Drupi »

Leszku - wielkie dzięki za informacje.. :poklon;
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wzmocnienie sygnału GPS.

Post autor: JanOkowita »

Ja mam to samo z Orange. W telefonie mam dwie karty sim - Play i Orange. Z Play zasięg jest w miarę, ale Orange masakra, gubi sygnał, pojawiają się trzaski. Też początkowo myślałem o wzmacniaczu sygnału GSM ale znalazłem prostsze i legalne rozwiązanie: aplikacja Orange WiFi. Podłączasz się pod swoją sieć domową i gadasz przez WiFi, zasięg jest wszędzie tam gdzie masz sieć. Aplikacja bezpłatna do pobrania w GooglePlay, nie ma dodatkowych opłat niż te które masz w swojej taryfie. Na dodatek z zagranicy łączysz się po WiFi i płacisz tak jak za rozmowy krajowe.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wzmocnienie sygnału GPS.

Post autor: Drupi »

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ale nie posiadam rutera wi-fi. A co sądzicie o takim rozwiązaniu, mniejszym zasięgu metrów ale może mniejszym promieniowaniu http://allegro.pl/skuteczny-wzmacniacz- ... 39938.html .
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wzmocnienie sygnału GPS.

Post autor: Pretender »

GPS a GSM to jest różnica. Zmień tytuł.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wzmocnienie sygnału GSM.

Post autor: JanOkowita »

@Drupi - spróbuj jeszcze takiego rozwiązania:
- zainstaluj aplikację Network Cell Info Lite i popatrz na pomiar
- jeśli telefonu używasz głównie do rozmów to przełącz go w ustawieniach na preferowany typ sieci "Tylko GSM"

U mnie np. jest tak, że gdy włączę typ sieci automatyczny LTE/WCDMA/GSM to zasięg mam o wiele gorszy niż ten przy samym tylko GSM. Ta aplikacja pozwoli Ci ocenić kiedy jest lepsza moc odbieranego sygnału z nadajnika bazowego.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 cze 2018, 17:00 przez JanOkowita, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wzmocnienie sygnału GSM.

Post autor: Drupi »

Telefonu używam też sporo do Internetu, mam ustawione preferowany typ sieci LTE, 3g, 2g. I nie wiem czy montując wzmacniacz 2 g czy nie spowolni mi Internetu. Te ustawienia sieci wydają mi się najlepsze jeśli wypadnie skorzystać z Internetu. Ustawienia optymalne dla domu i poza nim, a poza nim muszę mieć Internet, nie przestawiać ustawień. Ustawienie tylko GSM czyli 2 g. to Internet muli nawet na super zasięgu.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wzmocnienie sygnału GSM.

Post autor: JanOkowita »

Czyli musisz wydać 499 zł na wzmacniacz proponowany przez lesgo58 i po temacie ;)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”