Wypełnienie kolumny 70cm + zimne palce

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
byczeks
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 15 paź 2018, 19:23

Post autor: byczeks »

Mam destylator zbudowany z kolumny pod wypełnienie o długości 70 cm nad którą jest głowica destylacyjna z 6-cioma zimnymi palcami o długości 50 cm. Średnica fi 60,3. Mam pytanie odnośnie najbardziej optymalnego wypełnienia takiej kolumny. Mam do dyspozycji 3 kłęby miedziane, 9 druciaków nierdzewnych, 0,5 kg sprężynek miedzianych i 1,5 kg sprężynek nierdzewnych. Proszę o podpowiedź jak z tych powyższych komponentów prawidłowo i optymalnie wypełnić kolumnę 70 cm?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 paź 2018, 20:44 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Wypełnienie kolumny

Post autor: zzibii »

Od dołu sprężynki miedziane. Potem sprężynki KO. W sumie masz 2 kg sprężynek co pozwoli wypełnić około 80 cm rury 60,3. Wyliczenie dotyczy 2 litrów wypełnienia, a Ty podałeś ilość w kg więc może się wysokość trochę zmienić. Przy sprężynkach pamiętaj o podparciu. Między zimne palce możesz wcisnąć druciaki.

Autor tematu
byczeks
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 15 paź 2018, 19:23
Re: Wypełnienie kolumny

Post autor: byczeks »

No właśnie od dołu niestety nie mam zrobionego podparcia i raczej nie ma możliwości nic tam wsadzić oprócz wspawania czegoś do podparcia, co raczej u mnie odpada. Sprężynkimusiałyby się chyba trzymać jakoś na tych kłębach i druciakach które robiłyby za takie półki. Tak żeby mi to wszystko nie runęło do beczki pod wpływem za dużej wagi.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Wypełnienie kolumny 70cm + zimne palce

Post autor: johnex »

Jeżeli spawanie odpada to wywierć na dole kolumny cztery otwory, przegwintuj i wkręć śruby nierdzewne 6 tak aby wystawały do środka na powiedzmy 2 cm i masz gotowe podparcie. Gwint śruby dodatkowo uszczelnij taśmą teflonową. Jeżeli mocowanie kolumny masz oparte na złączach SMS to niekiedy mają one rowek w który można włożyć drut podtrzymujący wypełnienie: post137917.html#p137917
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”