Wypełnienie bufora

Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

pepe59 pisze: Skoro więc rodzaj wypełnienia decyduje o mocy mieszaniny w buforze, to z automatu będzie on miał wpływ na temperaturę wrzenia tej mieszaniny. Co należałoby potwierdzić doświadczalnie. Taki był mój wniosek.
Oczywiście. Bez dwóch zdań. :ok:
Chyba na przyszłość muszę zacząć czytać posty po dwa razy. :scratch: :oops:
Przepraszam za zamieszanie. :oops:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

land75
100
Posty: 137
Rejestracja: czwartek, 6 wrz 2018, 14:03
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i chyba zostanę taki jaki jestem
Ulubiony Alkohol: domowy trunek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: land75 »

Witam mam pytanie jaka może być przyczyna braku zasilania bufora stabilizującego chodzi mi dokładnie że po stabilizacji i napełnieniu bufora nie widać w nim bąbelków lecących do góry tak jak miałem zawsze do tej pory teraz jedynie widać ciecz zalaną do połowy wziernika bufora stabilizującego .???

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: Pako23 »

A powiedz czy oprócz tego , że nie lecą Ci bombelki dzieje się coś jeszcze w sensie , że bufor nie chce oddać pod koniec zawartości alkoholu ? Ciecz zalana do do połowy wziernika bufora ( jeśli ten wziernik masz na wysokości przelewu ) powinna być prawie do końca procesu i tak wygląda praca prawidłowa bufora , możesz tam tylko widzieć jakieś właśnie bombelki , mocne wrzenie występuje na koniec procesu .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 lis 2022, 14:13 przez Pako23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

land75
100
Posty: 137
Rejestracja: czwartek, 6 wrz 2018, 14:03
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i chyba zostanę taki jaki jestem
Ulubiony Alkohol: domowy trunek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: land75 »

Wiem że bufor powinien oddawać alkohol jak w kegu temperatura jest w okolicy 96'C u mnie natomiast jest temperatura kega 92'C mniej więcej i bufor zaczyna oddawać alkohol ponieważ zaczyna się wzrost temperatury w nim z 78.50'C w górę wygląda tak jakby pary z kega nie wzmacniały cieczy znajdującej się w buforze spróbuję przesypać wypełnienie składające się z sprężynek nierdzewnych w buforze . I tu moje pytanie czy sprężynki w buforze powinny być delikatnie ubijane frakcjami czy też wsypane luźno?
Awatar użytkownika

zask
200
Posty: 208
Rejestracja: sobota, 23 lut 2013, 17:01
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: zask »

land75 pisze:spróbuję przesypać wypełnienie składające się z sprężynek nierdzewnych w buforze
Zostaw 1/5 przestrzeni pustej w buforze. Nie potrafię tego wyjaśnić ale u mnie rozwiązało to wszystkie problemy związane z buforem.

Praca bufora wróciła do normy, według opisu Pako23.

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: Pako23 »

Wypełnienia w buforze nie ubijaj zbyt mocno, co do twoich problemów to albo za szybko odbierasz bo na to wszystko wskazuje, tym bardziej że bufor masz ładnie wzmocniony (jeśli ufać temperaturze) , lub zrób jeszcze taki test, otwórz spust bufora do kega , jeśli zacznie Ci kapać alkohol z odpowietrznika kolumny to będzie znaczyć że najprawdopodobniej porobiły się warstwy w buforze. Sprawdź to jeśli taka sytuacja nastąpi będziemy rozwiązywać problem dalej .
Awatar użytkownika

land75
100
Posty: 137
Rejestracja: czwartek, 6 wrz 2018, 14:03
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i chyba zostanę taki jaki jestem
Ulubiony Alkohol: domowy trunek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: land75 »

Dzięki koledzy za rady także zrobię że nie będę ubijał mocno sprężynek tylko wsypię je luźno odnośnie prędkości pobierania to myślę że nie odbieram za szybko przy grzałce 2,5 kW odbieram z olm 25 ml na minutę średnicę kolumny mam 63,5 zaś wysokość całkowita 2.60metra. Dodam że sprężynki w buforze mam średnicy 4,2 mm zaś w pozostałej części kolumny 3,8mm ,katalizazator 16cm wysokości zasypany jest sprężynkami miedzianymi 4,8 mm.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 lis 2022, 20:24 przez land75, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik usunięty
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
land75 pisze: bufor zaczyna oddawać alkohol ponieważ zaczyna się wzrost temperatury w nim z 78.50'C
Bufor gigant :ok:
Udało mi się zbliżyć do ~79°C ale u Ciebie, to już jest ponad 90% rezerwuar koncentratu. Gratulacje :klaszcze:
Jak wysoki masz w nim zasyp i jak długo go wzmacniasz?

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: Pako23 »

Pomyśl teraz defacto co napisałeś. Skad wiesz ,że ma dobrze wykalibrowane sondy ? Nie rozumiem po co się go czepiasz i szydzisz , ciężko się domyśleć , że ta sonda pokazuje tylko to ,że bufor jest wzmocniony prawidłowo? A czy będzie stopień w ta czy w tamtą to co to jest za różnica? To są warunki domowe a nie laboratoryjne , nasze sondy pokazują raczej temperaturę podglądowa, tym bardziej jak ktoś nie wykalibbrował sond, a robić tego nie trzeba .
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 lis 2022, 08:47 przez Pako23, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik usunięty
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: użytkownik usunięty »

@Pako23.
Nie wiem, czy ma dobrze skalibrowane sondy czy też nie dobrze. Nie czepiam się i nie szydze - chyba, że Ty to robisz - nie wnikam. Jeśli nie podoba Ci się, to co jest w nim napisane, zgłoś do administratora. Moj post, nie był skierowany do Ciebie. Dziękuję :ok:
Awatar użytkownika

land75
100
Posty: 137
Rejestracja: czwartek, 6 wrz 2018, 14:03
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i chyba zostanę taki jaki jestem
Ulubiony Alkohol: domowy trunek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wypełnienie bufora

Post autor: land75 »

Zasyp mam w nim 18 cm zaś odnośnie czasu jego wzmacniania to trwa to około dwóch i pół godziny. Najpierw zalewam kolumnę trzy razy później stabilizuje pół godziny na otwartym buforze i odbieram 100 ml podpałki po czym zamykam bufor i zmniejszam prędkość na dwie krople na sekundę (wtedy bufor się zapełnia) po około 30 minutach odbieram przy maksymalnie otwartym zaworku z LM 50 ml po czym znów zmniejszam na dwie krople na sekundę I robię to około trzech razy czyli trwa to w granicacy 2.5h wtedy temperatura w buforze mniej więcej pokazuje mi w granicach 78.5 st C.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”