Wydzielone z tematu

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

@rozrywek
Chyba zwracamy uwagę na inne rzeczy, bo ja w tym temacie widzę kilka wątków. Pomijając wątek faktury, który jest bezsensownym i nie tutaj jest jego miejsce to w końcu najważniejszym przesłaniem tego tematu jest solidność i rzetelność producenta. Czy to producenta poszczególnych elementów (sprężynki, sterownik, itp), czy też kompletnego sprzętu. Niestety ale jakość deklarowana od jakości rzeczywistej u wielu producentów coraz częściej się rozmija. I to bardzo boli, bo nie wiadomo czasami jak zareagować na taką fuchę. Niestety ale producenci wykorzystują najczęściej nieświadomość i niedoświadczenie swoich klientów. A jeszcze bardziej boli, że taki fuchmen potrafi z twarzą pokerzysty bronić swojej sprawy.
Pomijam fakt przypadkowości, która w produkcji może się wydarzyć, ale cyklicznie powtarzające się lekceważenie klientów powinno być nagłaśnianie - wręcz napiętnowane.
P.S. @rozrywek, zgadzam się z Tobą, że kształt czy rodzaj wypełnienia na której się pracuje jest indywidualną sprawą każdego z nas. Moim zdaniem każde wypełnienie jest dobre byleby spełniało określone warunki w jakich ma pracować. A już świadomość jaki produkt chcemy uzyskać korzystając z danego wypełnienia jest chyba jednym z ważniejszych elementów procesu destylacyjnego.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Wydzielone z tematu

Post autor: rozrywek »

Ależ ja broń boże ust nikomu zamykać nie zamierzam. Ale skakanie sobie bez sensu do oczu to przesada. Przyjdzie potencjalny klient to i tak zapyta, na tym czy innym forum, wtedy udzielimy opinii....szczerej, ale bez osobistych wycieczek.
Nie raz tutaj młodzież zapytała o sprzęt, najczęściej ZP, nie raz pojechaliśmy po producencie takiego sprzętu, szczególnie po opisie reklamowym, który jawnie wprowadzał w błąd. Dobra marka obroni się sama, solidny producent, najwyższej jakości produktu i tak wypłynie na wierzch.
Oczywiście zgadzam się że niektórzy wykorzystują laictwo i niewiedzę kupujących, doradzając tak aby się nie narobić i jak najwięcej na tym zarobić, tak powinno to być piętnowane, ale nie w takiej formie, bo jak na razie konkretów jest zbyt mało.
Chcecie kogoś krytykować? proszę bardzo, konkretnie: to a to jest źle, tamto niedobrze, ale bez idiotycznej wojny podjazdowej. Konkretnie, jasno i po męsku. Da się?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Wydzielone z tematu

Post autor: boxer1981228 »

Niestety na tym forum ujawnianie prawdy jest niemożliwe bo posty po prostu nie przechodzą lub są usuwane. Za to na białym można pisać śmiało :)

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=6065&postdays=0&postorder=asc&start=120

Box

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Wydzielone z tematu

Post autor: lesu.pl »

Gdzie dwóch Polaków – tam… trzy zdania. Jako naród to nadajemy się do wycierania tyłka innym i tyle. A zróbcie wreszcie rozpierduchę i niech gnoje z kolejnych rządów wreszcie oddadzą nam wolność w decydowaniu o sobie i o tym, co robimy dla siebie, we własnym domu – nikomu nie szkodząc. Żal d..pę ściska, żebym się musiał cykać jeśli chcę sobie wydestylować te 4 litry raz na dwa – trzy miesiące. A Wy się żrecie o jakieś gówniane sprężynki. Każdy ma rurę co najmniej 140 cm i wystarczy upchać zmywaki z lidla i kilka zmywaków miedzianych i sprawa załatwiona. Po co Wam taki h... (czytaj rura) jak komin Batorego, skoro ma tam być tylko 3 cm magicznych sprężynek i żeby wychodziło 110% destylatu w destylacie. Długą rurą fajnie się pochwalić. Najlepsza to by była od czołgu. Można by upędzić i postrzelać. Jakoś niewiele wspomina się o innych wypełnieniach: szklanym, żwirowym, kamyczkiem bazaltowym albo granitowym. Nie napiszę, gdzie mam te sprężynki o które niepotrzebnie kopie kruszycie. Zachowujecie się jak przedstawiciele koncernów. Wszystko be tylko moje cacy. Chcielibyście wszystkich uszczęśliwiać, ale za ich pieniądze. Dawniej kanka po mleku i dwa metry rurki miedzianej chodziło po całej klatce schodowej, wszyscy czekali na swoją kolejkę i każdy był szczęśliwy. Dla stabilizacji temperatury w bańce to sypałem kilo soli do środka i porządnie mieszałem. I żebyście najbardziej wypolerowali te swoje kolumny to i tak niema piękniejszego widoku jak pracująca kolumna i chłodnica ze szkła. Jest choć jeden który się nie zgodzi? Uśmiechnijcie się i sorki za pikantne wstawki.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: drgranatt »

robert4you pisze:No właśnie wpakowałem w pończochę i puściłem w zmywarce.
Dobry pomysł, a pończochy nie rozpuściło :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Wydzielone z tematu

Post autor: Ryba64 »

boxer1981228 pisze:Niestety na tym forum ujawnianie prawdy jest niemożliwe bo posty po prostu nie przechodzą lub są usuwane. Za to na białym można pisać śmiało :)

Box
To po co to-tu piszesz panie, ja tylko zauważyłem że te bardzo mało ortograficzne są usuwane lub moderowane. Ten temat został przeniesiony do tematu bombka mosznowa i jest ok.
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Wydzielone z tematu

Post autor: robert4you »

drgranatt pisze:
robert4you pisze:No właśnie wpakowałem w pończochę i puściłem w zmywarce.
Dobry pomysł, a pończochy nie rozpuściło :?:
Nie nic się nie stało, tabletka oczywiście była taka prosta bez nabłyszczaczy
************************************************************************
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: RE: Re: RE: Re: Kupno destylatora prośba o radę

Post autor: Pretender »

Pretender pisze:
robert4you pisze:No właśnie wpakowałem w pończochę i puściłem w zmywarce.
Do garnka, zalej wodą, w środek sp włóż kostkę.
Następnym razem zrób tak, długo gotuj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”