Wybór: kokumna czy aabratek

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
ace_clinic
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 6 lis 2014, 10:41

Post autor: ace_clinic »

Witam forumowiczów.
Okoliczności niejako zmusiły mnie do zakupu własnego sprzętu. Wcześniej korzystałem z życzliwości znajomego i swoje psoty wykonywałem na 1 metrowej kolumnie z zimnymi palcami. Szło mi chyba całkiem nieźle bo destylaty osiągały moc około 92%. Zawsze robiłem zwykłe cukrówki i chyba przy nich pozostanę.
Teraz moje pytanie: czy nie zmieniać i pozostać przy kolumnie tylko bardziej zaawansowanej np:
https://allegro.pl/destylator-elektrycz ... 74bb3f874b
Czy jednak jak już inwestować to kupić aabratek
https://allegro.pl/destylator-aabratek- ... uctReviews
Chciałbym zasięgnąć opinii także o wyżej wymienionych maszynach.
Z góry dziękuję za każdą opinię i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 gru 2018, 21:13 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Wybór: kokumna czy aabratek

Post autor: arTii »

Pierwszy - nie polecam...
Drugi - lepszy ale tez nie bez błędów...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Wybór: kokumna czy aabratek

Post autor: Pablito »

A czy mógłbyś wskazać, co w drugim jest nie tak, jak powinno być?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Wybór: kokumna czy aabratek

Post autor: zzibii »

Aukcja nr 2. Na szybko co mi się nie podoba:
1. zaworek przy głowicy, nie wygląda na precyzyjny,
2. brak portu termometru na tzw 10 półce,
3. skraplacz wykonany ze stalowej rurki z grubym rdzeniem,
4. wypełnienie miedziane oraz nierdzewne niewiadomego rodzaju,
5. wysokość głowicy 30 cm,
6. ocieplenie kolumny - brak danych jaki materiał i jaka grubość.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 gru 2018, 22:23 przez zzibii, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Wybór: kokumna czy aabratek

Post autor: arTii »

1) termometr w beczce - za wysoko i moim zdaniem lepszy byłby dokładniejszy termometr
2) termometr na szczycie - jest bo jest, ale czy będziesz według niego prowadził proces - w tym przypadku tak ponieważ nie ma ważniejszego termometru - na 10 półce
3) łączenie części kolumny na wywjki i śruby - upierdliwe rozbieranie i składanie
4) skraplacz - nie jestem przekonany do tego rozwiązania - rura karbowana ma dużo większą powierzchnię wymiany i mniej wody potrzeba
5) zawór precyzyjny - jakiś seryjny zawór - nie byłbym pewien jego powtarzalności
6) spust dość wysoko i tak będziesz musiał rozbierac kolumnę żeby wylać resztę pozostałości po procesie - spust na dnie jest lepszy
7) wypełnienie o nieznanej jakości ani nawet nie wiadomo czy to spręzynki czy zmywaki.
8) ocieplenie - KEG tylko udaje że jest ocieplony, a kolumna wcale
Napisz do @akasa - będzie może trochę drożej ale na 100% dobrze
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wybór: kokumna czy aabratek

Post autor: Jozinek »

Kolego nie kombinuj, napisz do @Akasa i dogadaj temat w zależności od zasobu portfela. Za 2 tysie byłaby już przyzwoita kolumna z dobrymi termometrami.
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Wybór: kokumna czy aabratek

Post autor: Kasko »

Witam. Na temat aabratka nie podpowiem ci zbyt wiele gdyż jestem na etapie jego budowy bo na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem zimnych palców. Jednak kilka razy korzystałem z pożyczonego aabratka i powiem Ci że różnica jest kolosalna tak w jakości produktu finalnego jak i w obsłudze sprzętu. Pędząc na cm musiałem ciągle regulować wodą a to grzanie by temperatura utrzymywała się stabilnie. Zmieniałem ułożenie wypełnienia (zmywaki), ilość wsadu, w odstojnikach zostawał mocny bimber a do tego ogromnie dużo wody szło. Na aabratku praktycznie dwa razy regulowałem urobek po odebraniu przedgonów. Przepływ wody tylko raz a i ilość potrzebnej była mniejsza. Choć na dzień dzisiejszy zimne palce mam opanowane i przy drugiej destylacji osiągam dobry alkohol to będę tego sprzętu używał jedynie do odpędu nastawu ewentualnie jakiś smakówek lub zbożówek. Jak koledzy wyżej proponują tak i ja ci proponuję bo w tych pieniądzach lub nie wiele drożej możesz mieć na prawdę dobry sprzęt od kogoś zaufanego i co lepiej dopasować do swoich potrzeb.
Ostatnio zmieniony środa, 26 gru 2018, 14:48 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”