Znaleziono 9 wyników

autor: wujek2424
środa, 26 sty 2022, 15:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Witam, robiłem już na tym zbiorniczku jako potstill, nie było problemów ze szczelnością.
Polecacie jakieś krótkie grzałki? Do 25 cm długości?
autor: wujek2424
wtorek, 25 sty 2022, 22:04
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Witam, jest to bańka tego typu: https://sprzedajemy.pl/dojarka-konwia-banka-bimber-alfa-kowalowice-2-e30984-nr61714520 Chce wspawać się w większy otwór, natomiast jak widać nad nim krzyżują się "pałąki". Wspomniany zygzak ma na celu ominięcie tego problemu, oraz nie wycinanie kolejnej dziu...
autor: wujek2424
wtorek, 25 sty 2022, 09:08
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Witam, dzięki za rady, nie próbuje tłumaczyć zasady działania kolumny, tylko dowiedzieć się co jest nie tak w moim projekcie. Cieszę się że tłumaczycie i jestem wdzięczny za rady.
autor: wujek2424
poniedziałek, 24 sty 2022, 22:52
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Witam, wbrew pozorom nie jestem mocno nastawiony na swoją wizję, nie mam jeszcze zakupionego materiału. Zygzak jak już wspominałem jest bez wypełnienia - czyli zarówno ciecz jak i para przemieszcza się bez problemów. Chłodnica wg. projektu pod kątem 10° - co o tym myślicie? Mieliście doświadczenia z...
autor: wujek2424
poniedziałek, 24 sty 2022, 18:38
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

@rozrywek dzięki za odpowiedź, ale w kilku kwestiach się z tobą nie mogę zgodzić: 1. Nikt nie mówi o ubiciu uniemożliwiającym transport pary - musiałbym całkowicie w zasadzie zaślepić rurę, przy 76mm jest to dość trudne. Dodatkowo kolumna pracuje w układzie otwartym, więc wątpię aby ciśnieni było na...
autor: wujek2424
poniedziałek, 24 sty 2022, 14:54
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Witam, kolumnę montuje na połączeniach rozłącznych umożliwiających zmianę konfiguracji. Z tego co rozumiem wielkość zbiornika nie ma wpływu na szybkość odparowania i odbioru, a jedynie moc grzania, możliwa moc chłodzenia, oraz przepustowość kolumny, więc nie rozumiem czemu szersza kolumna nie umożli...
autor: wujek2424
poniedziałek, 24 sty 2022, 11:48
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Re: Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Moim zdaniem szersza kolumna pozwala na ciaśniejsze wypełnienie, a co za tym idzie lepsza wymiana para-ciecz i lepsza jakość produktu. Większa moc grzania umożliwi również większy przepływ, w związku z czym większą kolumna może umożliwić szybszy rozbiór. Dodatkowo kolumnę 76 będzie można przełożyć d...
autor: wujek2424
poniedziałek, 24 sty 2022, 10:56
Forum: Projekty aparatur
Temat: Eko-Kocioł
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3834

Re: Eko-Kocioł

Myślałeś może o wężownicy zasilanej z kotła parą przegrzaną?
autor: wujek2424
poniedziałek, 24 sty 2022, 08:36
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny na bańce od dojarki.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5577

Projekt kolumny na bańce od dojarki.

Witam, jestem świeżym użytkownikiem forum, planuje wykonać kolumnę typu aabratek. W załączniku przesyłam projekt. Kolumna wykonana z rury 76.1 mam nierdzewnej. Połączenie ze zbiornikiem jest z rury 50.9mm. Ten zygzak w kolumnie wynika z konstrukcji dekla od zbiornika. Od dołu za zygzakiem znajduje s...

Wyszukiwanie zaawansowane