Wskazówki konstrukcyjne i eksploatacyjne do kolumn półkowych , i inne ciekawe tłumaczenia

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Wykorzystując elementy kolumny półkowej, takie jak kulisty dysperser piany i łuk szczytowy z chłodnicą, można w prosty sposób stworzyć alembik. Jak ktos ma kolumnę od nas, to wystarczy połączyć łuk z dysperserem:
Obrazek

Natomiast jeżeli ktos ma pot-stilla z kołnierzami albo przystawkę pot-still, to mamy połączenie kołnierzowe 4" Tri-Clamp do kołnierzy:
Redukcja

Obrazek
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
koncentraty wina

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wskazówki konstrukcyjne i eksploatacyjne do kolumn półkowych , i inne ciekawe tłumaczenia

Post autor: maniek86 »

To mój kolejny wymysł jaki chce wprowadzić w życie, coś na wzór nowoczesnych sprzętów. Od przyszłego tygodnia zabieram się za szukanie miedzianych naczyń czy dzbanków jeśli będzie nie wypał to zostaje lutowanie na twardo. Ale chce wykorzystać jak najwięcej miedzi, przeprowadziłem kilka procesów na półkowej i myślę że połączenie z trzema półkami będzie mi odpowiadać. Zastanawiam się tylko czy kolumnę umiejscowić na górze czy lepiej z boku i połączyć ja rurą miedzianą z półkami? ( jak na zdjęciu)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 18 paź 2017, 19:02 przez maniek86, łącznie zmieniany 1 raz.
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Wskazówki konstrukcyjne i eksploatacyjne do kolumn półkowych , i inne ciekawe tłumaczenia

Post autor: szatajoh »

To co pokazałeś na zdjeciu to przeciętny kociol 150 l używany przez małych producentów wiski i owocowek w niemczech i austri. Dopływ boczny jest z wzgledu na ekonomie nie trzeba budowac specyjalnej hali dla destylatora starcza normalne pomieszczenie gospodarcze. Postaw na tym kotle kolumne półkowa i masz wysokosc 4 - 5 m .
Mam połkową na 30 l kegu no i bedzie tego na wysokosc 2 m . Uważam że bezpośrednio w jednym pionie keg i kolumna sa bardzo dobrym i prostym rozwiązaniem.

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wskazówki konstrukcyjne i eksploatacyjne do kolumn półkowych , i inne ciekawe tłumaczenia

Post autor: maniek86 »

Wyjście z kega to kołnierz o średnicy 330 mm chciałem zrobić stożek a na górze dać trzy półki. Ceny blachy miedzianej powalaja, zacząłem szukać waz, misek ale chyba skończę na kociołku węgierskim- podobno wykonany z miedzi. Trochę popracuje nad tym młotkiem tak aby zbliżyć się średnicy kołnierza a od góry dam kolejny kołnierz. Myślę że taka kanapka powinna dać radę
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wskazówki konstrukcyjne i eksploatacyjne do kolumn półkowych , i inne ciekawe tłumaczenia

Post autor: ludwinkb »

Witam wszystkich użytkowników.
Jestem tu nowy i chciałbym podziękować za cenne informacje dotyczące budowy kolumny półkowej. Cenne wskazówki. Jeszcze raz pozdrawiam. :)

kubek_szklanka
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 21 mar 2022, 07:31
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wskazówki konstrukcyjne i eksploatacyjne do kolumn półkowych , i inne ciekawe tłumaczenia

Post autor: kubek_szklanka »

Dzień dobry,
jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam pytanie odnośnie pokazanej wcześniej konfiguracji alembika, opartej na dysperserze piany - czy ktoś wypróbował takie zestawienie i może opisać swoje wrażenia?
Czy dodanie przedłużenia między dysperser a przystawkę pot still zastąpiło by, choć w minimalnym stopniu łabędzią szyję?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny półkowe”