Wpływ solanki na keg.

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
Lesuaf
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 11 maja 2018, 19:39

Post autor: Lesuaf »

Cześć! Planuję zrobić płaszcz wodny, który będzie funkcjonował jako mały keg w dużym kegu. Jako medium planowałem użyć wody, ale na forum odradzają ją ze względu na niską temp. wrzenia. Z kolei czytałem kilka postów polecających i odradzających korzystanie z solanki. Niektórzy piszą, że solanka potrafi zeżreć keg, a niektórzy, że już kilka lat tak pędzą i nie zauważyli żadnych zmian w metalu. I tu pojawiają się moje pytania: Gorąca solanka może zniszczyć keg, czy nie ma na niego wpływu? Przy korzystaniu z solanki należy korzystać ze specjalnie przygotowanych urządzeń? (np. grzałki)

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wpływ solanki na keg.

Post autor: maniek86 »

Kilka miesięcy temu może sześć robiłem rurociąg przez ktory doprowadzana jest solanka- to dodatego do masła. Rury sa juz do wymiany, roztwòr juz zrobił swoje. Argon sprawdzany miernikiem łaczone też na poduszce argonu wszystko zgodnie ze sztuka a solanka i tak zjadła rury.
W kegu masz dodatkowo cisnienie ktore przyśpieszy cały proces ja bym nie ryzykował.
Bimber forever !!!

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Wpływ solanki na keg.

Post autor: wawaldek11 »

W kegu, jak jest solanka, to ciśnienie niepotrzebne.
Nie demonizowałbym tego wpływu na stal ko. Gotowałem w solance ze trzydzieści razy po 20 h i na powierzchni pojawiły się tylko plamki. Teraz nie sprawdzę jak to wygląda, bo keg na służbie u znajomka.
Pozdrawiam,
Waldek

Havoc
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 25 maja 2009, 09:13
Re: Wpływ solanki na keg.

Post autor: Havoc »

U nas w firmie robiliśmy kiedyś zbiornik, w której miała być solanka. Z tego co pamiętam musieliśmy wszystko co miało mieć kontakt z solanką robić ze stali 316 zamiast 304, bo stal 304 po jakimś czasie byłaby dziurawa. Być może tu leży przyczyna problemów.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Wpływ solanki na keg.

Post autor: wawaldek11 »

I taką informację od kogoś dostałem jak solanka zjadła mi grzałkę. Unidez przyznał, że do solanki trzeba z innej stali.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”