Wolność wyboru

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy

Post autor: pepe59 »

Wolne media, to swoboda wypowiedzi, na nieograniczone niczym tematy - nie ma żadnego tabu. Ocena takiej wypowiedzi należy do odbiorcy, jego pogląd kształtuje się na podstawie dostępności do różnorodnych informacji na ten sam temat. Zawężanie pluralizmu, to ograniczanie rozwoju umysłowego obywateli, samoograniczanie, w tym względzie, to osobisty wybór każdego.
promocja
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

rastro pisze: Skir spłycasz temat... TVN to żaden kod, a media nie są do pozyskiwania pieniędzy - to dość kosztowny biznes. TVP na tą chwilę bezczelna propaganda w stylu PRL - niestety. TVN przynajmniej swój przekaz opakowuje w jakieś standardy dziennikarskie co nie pozwala im korzystać we wszystkich programach z sześciu ekspertów, z czego ani jeden nie wypowie się w imieniu drugiej strony.
@rastro to, że TVN jak sam nazwałeś "opakowuje" swoją propagandę w bardziej subtelny i ukryty przekaz niż bezczelna i peerelowska TVPiS, nie zmienia faktu, że tu i tu występuje nierzetelność. Wybacz: nie poprę gwałciciela używającego tabletki gwałtu tylko dlatego, że jest subtelniejszy niż gwałciciel sadysta morderca. To i to, to dla mnie szambo.
Media nie są do pozyskiwania pieniędzy? No przepraszam, zapomniałem, że robią to z misji. Z poczucia wolontarystycznej konieczności przybliżania JEDYNEJ SŁUSZNEJ PRAWDY społeczeństwu. Ubawiłem się!
Media to olbrzymie pieniądze. I ZAWSZE media związane są z polityką. Nawet powszechnie uważa się, że wybory będą wygrywały media, a właściwie ci, którzy je posiadają. W efekcie największy wpływ na wyborców nie będą miały ich poglądy, przemyślenia, poziom moralny i intelektualny kandydatów czy taka abstrakcja jak PROGRAM PARTII, a przede wszystkim odpowiednio przygotowany przekaz medialny.
Ale podkreślam, to że nie przepadam za TVN (standardy dziennikarskie w przypadku Moniki Olejnik :hahaha: :hahaha: ), nie oznacza, że nie jestem przeciwny Lex TVN.
Zmierzamy w kierunku autorytaryzmu prowadzeni przez szaleńca.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 15:14 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Media to biznes jak każdy, ma swoje koszty, ma jakąś stopę zwrotu, natomiast nie są to pieniądze, które idą na kampanie polityczne. Porównanie do gwałciciela, jakieś takie nie trafione... o ile TVP (obecne) można tak policzyć to media niezależne można raczej porównać do szkolnych podrywaczy... uwodzą panienki celem zaliczenia, one ostatecznie być może nie zawsze są najszczęśliwsze, ale jednak poszły z własnej nieprzymuszonej woli - ale to i tak nadużycie - bo średnio myśląca pannica umie odesłać amanta z kwitkiem.

Jednak wolę gdziekolwiek zobaczyć materiał gdzie wypowiadają się osoby zaangażowane po obu stronach barykady niż bałwochwalstwo jaką to krainą miodem i mlekiem płynącą jesteśmy i jakich mamy wspaniałych włodarzy... bo idę do sklepu i widzę ile szkód już zdążyli narobić. Tego nie da się nazwać nierzetelnym dziennikarstwem... to jest zwykła propaganda.

Jak mam do wyboru Olejnik vs Jaworowicz... cóż wolę Olejnik ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 15:31 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Samo pokazywanie konfliktu na granicy dyskredytuje TVP.
TAK, granicą powinna być szczelna.
NIE, dla wypychania ludzi z Polski. To kolejne łamanie prawa. Od tego jest procedura deportacji.
A TVP pokazuje to jakbyśmy zatrzymali po raz kolejny Wielką Ordę..
Morawiecki zaś to nasz współczesny Sobieski...
Byłem przy granicy bo po części tam mieszkam i wystarczająco widziałem.

Najlepiej stworzyć sobie wroga czy to wewnątrz kraju czy też na zewnątrz.


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

Panowie! Nie bronię TVP. Tak niskiego poziomu jeszcze publiczna telewizja nie doświadczyła od 1989 roku. Propaganda masakryczna, bezczelna i nachalna. Nawet rządy SLD czy PO nie stosowały tak prostackich, a jednak skutecznych, chwytów. Okazuje się że można tą samą "setkę" pokazywać całkowicie bez zmian, cięć kamery czy choćby komentarza kilka razy w tygodniu w tzw Wiadomościach. No cóż: ma się utrwalić, ale elektorat jest jaki jest.
Sporo osób, które może nie kochają PiS, ale z braku innych partii, mogłyby stwierdzić, że najbliżej im programowo do PiSu, pod wpływem tej propagandy wstydliwie chowa głowę w piasek.
Ale ta propaganda trafia do 40% społeczeństwa, które deklaruje udział w wyborach.
@Rozrywek porównywał do Korei. Ja boje się, czy nie nasz pisowski socjalizm nie wprowadzi tłumy w etap Kambodży Czerwonych Khmerów. Czekam aż Kaczor zacznie mówić o klasie robotniczej czy sojuszu robotniczo-chłopskim. Wtedy wrogiem będzie każdy bez legitymacji wiadomej partii.
Ale to nie znaczy, że mam uważać TVN za wspaniałą stację. Niczym Rejtan broniąca nas przed złem wszelakim.
I uparcie powtarzam: wybory to media, a media to polityka. Od małej regionalnej gazety czy stacji radiowej, której redaktor w zamian za "dobre słowo" otrzymuje zlecenia odpłatnego prowadzenia imprez, drukuje się ogłoszenia o przetargach czy inne informacje, po koncesje, zgody na współfinasowanie przeróżnych działań itp.
Może jestem już za stary, ale od dawna nie wierzę w misję mediów i ich redaktorów. Pamiętacie scenę z "Człowieka z żelaza", kiedy stoczniowcy nie chcieli początkowo wpuścić na teren zakładu "pana redaktora"? Bo uważali dziennikarzy za wyjątkowych sprzedawczyków. Ubecy "wyrywali" sobie możliwości pozyskania dziennikarzy, bo była to rzadkość - prawie każdy był juz współpracownikiem.
Dlatego mimo, że popieram stanowisko TVN chyba nie umiałbym stanąć obok Moniki Olejnik (porównanie do Jaworowicz nie trafione - zupełnie inny typ dziennikarstwa)
I love the smell of bimber in the morning.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Ja to skomentuje tak: https://youtu.be/i00fmNRE-w0

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2920
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

Koledzy temat brzmi "Wolność wyboru" ;)
To ja chcę decydować co mam oglądać nie karaczan ;)
Nie chcę codziennie :womit: bo zostałem zmuszony oglądać Cholecką :(
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

michal278 pisze: Morawiecki zaś to nasz współczesny Sobieski...
:scratch:
Ty tak na poważnie? Słuchałeś tego?
https://youtu.be/U7TT_tI6q88 pełna wersja https://youtu.be/qdeaVfDa5eU
Nie zgadzam się, nie widzę związku - serio.
Admin ponownie proszę o całkowite usunięcie tego tematu.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2920
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

defacto pisze: Admin ponownie proszę o całkowite usunięcie tego tematu.
Ty to jesteś masochista ;) temat Ci nie pasuje a co chwila nowy post :o
JAK CI NIE PASUJE NIE CZYTAJ :D
Za trudne dla Ciebie do zrozumienia :scratch:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

To prawda, Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" jest czymś w rodzaju programu Uwaga. Nie od dziś wiadomo że Jaworowicz żeby przekaz był pasujący do założeń programu dolewa oliwy do ognia i sama tworzy sztuczne awantury do na cele swojego programu.

Chociaż to moje porównanie jest równie trafne jak porównanie gwałciciela sadysty z gwałcicielem używającym środków farmakologicznych... a gwałt to gwałt w obu przypadkach jest obrzydliwym przestępstwem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Tak Defacto. Zatrzymaliśmy marsz islamistów na Europę. I to zasługa rządu. Taki jest przekaz TVP!! Islamiści to mordercy, gwałciciele, nieroby, złodzieje (słynne niby markowe kurtki)... Nie widzisz zbieżności? My katolicy kontra islam.
Mi się czasem wydaje że oni wymodlili tych cudzoziemców.
I tak tvn może kupić albo Orlen albo KGHM (ale trochę mu kasy poszło na mini reaktory) albo PZU albo TVP. Obstaje przy tym ostatnim.


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Góral bagienny pisze: JAK CI NIE PASUJE NIE CZYTAJ :D
Za trudne dla Ciebie do zrozumienia :scratch:
Widzisz góralu z bagien... Ty masz problem z dygresjami w tematach... a kolega ma chyba misję ;) bo też zauważyłem że lubi się udzielać w stylu skasować skasować... nie mając nic innego konstruktywnego do powiedzenia.

@michal278 - ja bym jednak obstawiał KGHM... Orlen już kupił prasę TVP raczej nie wchodzi w grę, ponieważ po ew. transakcji muszą pozostać pozory niezależności. Wydaje się że KGHM jest najmniej rozpoznawalny na tle reszty.

Swoją drogą, tego typu reaktory IMHO są przyszłością energetyki, to ma same zalety - źródła energii są rozproszone co znacząco zwiększa bezpieczeństwo energetyczne. Teraz wystarczy rozbroić Bełchatów oraz Turów i jesteśmy w ciemnym tyłku jeżeli chodzi o produkcję energii elektrycznej.

PS. mod mógł by oczyścić atmosferę z osobistych pstryczków ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 16:45 przez rastro, łącznie zmieniany 3 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

Qgóral każdy ma prawo mieć wybór. racja i koniec kropka.
Jak się zastanowiłem, to kaczyzm wlazł w każdego z nas. Bo dyskutujemy o czymś oczywistym. O czymś bezdyskusyjnym. A my zastanawiamy się, analizujemy cos co jest oczywiste.
To tak jak laptopami dla potomków PGR. Absurd totalny a nikogo już nie dziwi.
14 emerytura zamiast podwyżek ukradzionych emerytur - żenby tylko nazwać to "jarkowe" - ale traktujemy to już jako "normalne".
Jestem w szoku - już weszlismy w ICH kafkowski świat.
"Koniec bomba, a kto czytał ten trąba!"
I love the smell of bimber in the morning.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ach te 13, 14 - raz emeryci jeszcze pamiętają trzynastki, kiedy to pracowali... a dwa jak to wygląda 200 podwyżki miesięcznie... w opozycji do 2400 - nie ważne że to to samo marketingowo sprzedaje się znacznie lepiej - no i za rok czy dwa tych 13-14 wcale nie trzeba będzie płacić ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7335
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

@rastro, choć spieraliśmy się nie raz w innych tematach to w tym, zgadzam się z tobą w 100% :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

A ja apeluję do wszystkich o rozsądek i wyrażania swoich opinii, lecz bez walki, krzyku i mowy nienawiści.

Chcecie się zniżyć i przybliżyć do nich???
Temat jest o wolności słowa, i o wolnosci wyboru.

A wy kurwa co robicie???

Jeden drugiemu usta na siłę zamyka!!
Popierdoliło was?

To o tym dyskutujemy, negujemy ich działania, po to aby robić to samo???
Kurde chłopcy...wyluzujcie.

Chłopcy...też piznąłem. Stare zramolałe grzyby, pierdziele, tetrycy, młodociane dziadki.
Po secie, na papieroska, potem po secie i wróćmy do rozmowy.

Chyba że przyznać wam wszystkim uprawnienia moderatora? Będziecie się banować do woli nawzajem.

Aż tak chcecie się zniżyć? Do ich poziomu?

Przecież oni to robią, kłócą nas, a wy jak owieczki bee bee i za stadem.

Do tych tetryków, ramoli itp... też się zaliczam (47Lat).

A autor tematu, chyba mnie nie lubi, zawsze mi docina, dokucza i podśmiechujki robi, ale... zamyka mi usta? Moderuje? Banuje? Usuwa mi posty?

NIE.

Nie zgadza się z moim zdaniem? W większości nie zgadza, ale...

Daje mi wolność wypowiedzi? Prawo wyboru?
TAK.

Jak kogoś zwyzywam, naubliżam, zeszmacę, to w pizdu od razu w kosmos wylecę, i trudno.

A my słuchajmy opinii innych, zgadzajmy się czy nie, ale wyrażajmy swoje opinie jak ludzie kulturalni.

I co jeszcze się tu wydarza?
A odbieganie od tematu głównego.
Jeden o reporterce, drugi o tvn, trzeci o tvp, czwarty o Korei. Piąty o właścicielu stacji.

A wątek główny, przewodni umyka.

Napaść rządu na nasze prawo do wyboru i wolności wypowiedzi.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Nie podpiszę tej petycji. Nie podpiszę petycji za TVN, nie podpiszę tej za Gazetą Polską, nie podpiszę za żadnymi mediami. No chyba, że za forum AD, ale to insza inszość.

TVN z prawdą ma tyle wspólnego, co świnia z niebem. Jak każde duże media, jak zauważył @lesgo58, realizują swoje cele i na pewno żaden z tych celi ( tak dla TVP, TVN, Polsatu i innych ) nie jest przekazywanie prawdy, a kreowanie rzeczywistości, bo za tym właśnie idą pieniądze od polityków ( polecam zainteresować się, jakie wpływy do TVN były za pierwszego PiSu, jakie potem za PO, a jakie są teraz) Kasa i władza. O to idzie stawka.
Wg TVN na ulicy leje się krew, a wg TVP te same ulice aż lepią się od miodu i mleka nimi płynących.

Nie będę wspierał złodzieja tylko dlatego, że jakiś tam morderca chodzi na wolności. Dlatego też nie będę wspierał TVN tylko dlatego, że TVP jeszcze istnieje.

Niech się żrą, a ja tymczasem idę po popcorn :)
ps - Nie mniej zgadzam się - w strategicznie istotnych gałęziach gospodarki powinien być odgórny maksymalny próg kapitału, jaki może posiadać zagraniczny biznes. I nie ma to dla mnie znaczenia, czy będzie to kapitał niemiecki, amerykański czy gruziński.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

rastro pisze: Jak mam do wyboru Olejnik vs Jaworowicz... cóż wolę Olejnik
Tijaa
Jeśli stoisz przed takim dylematem, to raczej Ty masz problem- nie ja.
:klaszcze: Ty
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

Miałem co poniektórych z Was za inteligentnych ludzi, widzę że muszę zweryfikować mój pogląd. Za komuny mieliśmy jedną telewizję, równowagą dla niej były rozgłośnie radiowe takie jak "Wolna Europa" i "Głos Ameryki". Czy te rozgłośnie były bezstronne? NIE! Czy były finansowane przez obcy kapitał? TAK! To zapytajmy się sami siebie teraz, czy lepiej byłoby, gdyby ich nie było? Według niektórych z Was tak.... zostawiam to bez komentarza.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

defacto pisze:
rastro pisze: Jak mam do wyboru Olejnik vs Jaworowicz... cóż wolę Olejnik
Tijaa
Jeśli stoisz przed takim dylematem, to raczej Ty masz problem- nie ja.
:klaszcze: Ty
A czy ja do Ciebie to napisałem? Zwyczajnie, jeżeli nie masz nic do napisania powiedzenia, to powstrzymaj się przed pisaniem postów, szczególnie tak lubianych przez Ciebie personalnych... a na prv też nie pisz nie ma po co.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

radius pisze:@rastro, choć spieraliśmy się nie raz w innych tematach to w tym, zgadzam się z tobą w 100% :ok:
No wiesz w spieraniu nie ma nic złego... zwykle każdy z nas wyraził swoje zdanie, być może skorygował abo i nie swoje poglądy i tyle - zwyczajnie jak to w życiu.

Gdyby ludzie się nie spierali, nie mieli wątpliwości co do racji innych... pewnie wciąż siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali z dzidami za przysłowiowymi mamutami ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

@rastro, mnie nie musisz się tłumaczyć. Wesołych Świąt :)
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

Panowie! Pax!
To tylko poglądy polityczne.
Dopiero za 50 lat można będzie powiedzieć, kto miał rację.
Zawsze się dzieliliśmy: walczyć w powstaniu czy nie (ocena postawy hr. Aleksandra Wielopolskiego)? Współpracować z zaborcą jak w Galicji ("Przy Tobie, Najjaśniejszy Panie, stoimy i stać chcemy") czy planować powstanie odrębnego państwa, oprzeć się na Rosji (R. Dmowski) czy na A-W (J. Piłsudski). I mijają setki lat, a nadal trudno powiedzieć.
Że nie wspomnę, że "Boże, coś Polskę...", która konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o miano hymnu, powstała pierwotnie na zamówienie Wielkiego Księcia Konstantego na cześć cara Aleksandra I.
WAŻNE ŻEBY NIE DAC SIĘ WZAJEMNIE NA SIEBIE NAPUSZCZAĆ!
To nie walka Dobra ze Złem. To różne poglądy i nic po za tym. Ja osobiście zgadzam się z @rasto czy @goralbagienny, ale nie twierdzę, że zwolennicy Lex TVN to idioci. Panowie szlachta! Do szklanic a nie szabli!
I love the smell of bimber in the morning.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

To prawda nie jest to walka dobra ze złem... natomiast dobrze było by rozumieć z czym może wiązać się tzw. LEX TVN czy "reforma" sądownictwa i podobne akcje organizowane przez obóz rządzący. Od tego zależy przyszłość nasza naszych dzieci, wnuków itp...

A media i sądy w rękach władzy bardzo źle wróży tej przyszłości... średnio ogarnięty człowiek powinien mieć chociaż minimalną świadomość z czym ma do czynienia. Mam wrażenie że co niektórzy obudzą się jak 500+ wystarczy góra na dwie flaszki... czyli w sumie już całkiem niedługo ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

defacto pisze:@rastro, mnie nie musisz się tłumaczyć. Wesołych Świąt :)
Wesołych... tymczasem na razie wędrujesz do mojej osobistej ban listy...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak jest- post pod postem. Wiedziałem, że coś cię boli. "I jeszcze jeden i jeszcze raz". Kolejny, twój trafiony w tematyce post. Tak trzymaj.
rastro pisze:.. tymczasem na razie wędrujesz do mojej osobistej ban listy...
:D @rastro, Ciebie na ban listę, to niema sensu wciągać. Szkoda fatygi :ok:
Jeśli zabolało, znaczy, że diagnoza trafnie postawiona. Pozdro
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Panowie, to walka, o co?

Walczy lew z
stadem wilków.
To walka o WYŁĄCZNOŚĆ NA KŁAMSTWO.

Lew chce zruchać wszyskie wilczyce, a wilki pozagryzać wszystkie lwice.

To walka o stado, a jak zabraknie konkurencji, czyli Kłamców, to wtedy dopiero rozpęta się lawina kłamstwa i propagandy.

Będą karmić naród takim kłamstwem poić, wmawiać wszystko. Zatajając niewygodne fakty.

Bo zabraknie drugiego kłamcy, który to zweryfikuje.

Walka jest o potężną władzę, media.

To taki ogrom siły przekazu, którym można wszystko!
Przykład?
Słowa Hitlera, Polska napadła na Niemiecki Gdańsk.

I co? Poruszył wszystkich szwabów, i całe hitlerjugent.

To potęga, kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą.

To walka o cenzurę, tak o cenzurę, o ciszę.

Tvn jest głośny, publikuje to co niewygodne, a władzy zależy aby niewygodne tematy nie istniały.
Oraz jakie są ceny dobra ratowanego, a poświęconego.

Tak, można zburzyć dom, powstrzymując ogień, ratując osiedle.

Można zalać pole ratując miasto. Ale..
Ile państwo 500plusów dało ma być głośno, a o tym na ile zadłużyło budżet ma być cichutko.
O tym że zbudowali kuźwa stadion narodowy ma być głośno, a o tym że zmieniali prezesów co tydzień i każdy dostawał 1000 000zł odprawy ma być cichutko.


To jest pierdolenie i mydlenie oczu, tym zagranicznym kapitałem tvnu.

Oni są niewygodni, mówią prawdę, czy ubarwioną, trochę inaczej przedstawioną, ale prawdę.

Pytanie czy jakby istniała inna stacja, apolityczna, popularno naukowe Discovery pl.

Czysty, hamerykański właściciel stacji, tylko Serengeti, Gazele, słonie to by sprawa wylądowała w sejmie i demonstracjach ulicznych?


Ps: jestem właścicielem pustej przestrzeni vis a vis mojej sofy.

W wolnym tłumaczeniu....ja nie mam w domu telewizora.


W następnym poście, proszę nie scalać, opiszę jak to teleeizja kłamie.
Będzie tragicznie, prawdziwie, żałośnie i zabawnie, bo się pozabijacie.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

defacto pisze:Tak jest- post pod postem. Wiedziałem, że coś cię boli. "I jeszcze jeden i jeszcze raz". Kolejny, twój trafiony w tematyce post. Tak trzymaj.
rastro pisze:.. tymczasem na razie wędrujesz do mojej osobistej ban listy...
:D @rastro, Ciebie na ban listę, to niema sensu wciągać. Szkoda fatygi :ok:
Jeśli zabolało, znaczy, że diagnoza trafnie postawiona. Pozdro
No tak post pod postem, mod będzie miał łatwiejszą pracę podczas czyszczenia...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

rastro pisze:
No tak post pod postem, mod będzie miał łatwiejszą pracę podczas czyszczenia...
Skoro znasz teorię, czas na praktykę. Trenuj, trenuj bo do mistrzów pióra, tzn klawiatury daleko Ci jeszcze. Są lepsi, uwierz mi :D

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Rozrywek dokładnie o to chodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ja tam czekam na dalszy ciąg wywodu pana rozrywka ;) zdaje się że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Z ostatniej chwili

Tvnlive
Dziś przez Policję został zatrzymany Richard Khalish, poseł i działacz pis, Egipskiego pochodzenia.
W wyniku rutynowej kontroli wykazano 2,2promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany do dalszych wyjaśnień.
Po opuszczeniu pojazdu wyraźnie słaniał się na nogach.

Tvp info
Dziś został zatrzymany Richard K.
Zasłużony działacz pis i ogólnie szanowany obywatel.
W wydychanym powietrzu miał 1,1 promila alkoholu.
Reporterzy ustalili że w związku z jego słuszną posturą, oraz ze względu na znaczną otyłość wykazana zawartość alkoholu nie jest adekwatna do stanu faktycznego.

Wynosi ono po uwzględnieniu nadwagi i cukrzycy drugiego stopnia wartość właściwą 0,4 promila.
Na tylnym siedzeniu pojazdu znaleziono koszyk z jabłkami, oraz między zębami zatrzymanego kawałki pestek z jabłek które spożył razem z ogryzkami. Rzeczone jabłka podwyższyły wartość alko, które po poprawce wyniosło 0,127 promila, czyli dopuszczalną normę.

To dzięki programowi pis pomocy Sadownikom Dobra zmiana, dobre Jabłka, nasi rolnicy otrzymują pomoc, dotacje, oraz wsparcie techniczne, kiedy podczas 8 ostatnich lat..rządów Po, owoce były robaczywe, parchate i niesmaczne.

Bla bla.

Zatrzymany miał również problemy z utrzymaniem równowagi, ma to związek z przeprowadzoną operacją biodra, źle wykonaną, w wyniku ignorancji poprzedniej władzy, czyli PO, która karygodnie zaniedbała resort służby zdrowia.

Oto dwie wersje dwóch stacji telewizyjnych relacji z zatrzymania najebanego posła pis.

Każde media kłamią, każde, jedne mniej drugie więcej.

Cdn....
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7335
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

No i niestety czyściciel musi wkroczyć i posprzątać. Jeszcze dzisiaj możecie sobie nawtykać :evil:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ale po co, nie chodzi o to żeby sobie nawtykać, na moje oko chodzi o to żeby wymienić się swoimi poglądami, jeżeli czyjeś nam nie pasują to używamy argumentu żeby przekonać drugą stronę, jeżeli się uda to punkt dla nas jeżeli nie to mówi się trudno i żyje się dalej.

Wydaje mi się że wiele ciekawych jak również opiniotwórczych postów zostało zaoranych razem z całymi tematami bo ktoś postanowił, że nawtyka komuś innemu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 22:59 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: jakis1234 »

Uuuu Panowie, czytam sobie z ciekawości ten temat, ale postanowiłem się nie włączać.
Wielokrotnie przekonywałem się, że nie ma sensu. Nie przekonam antyszczepionkowców do swoich racji, nie przekonam zwolenników PISu, nie przekonam płaskoziemców itp, itd. A teraz widzę, że władzy udało się osiągnąć to o co im chodziło, poróżnili ludzi, skoczyliście sobie do gardeł, obrażacie się na siebie i obrażacie siebie nawzajem.
O to chodzi, dziel i rządź, niech się ludzie kłócą. Im bardziej będą skłóceni, tym trudniej będzie im działać razem.
Tak trudno zaakceptować, że ktoś ma inne poglądy?
Tak trudno dyskutować bez większych emocji i obrażania interlokutora?
Panowie, po kielichu każdy i brudzia. Nie wpisujcie się w narrację przygotowaną przez władzę.
Pozdrawiam z opolskiego.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

@jakis1234 no co ty jeden trafił się nadwrażliwiec... mod wyczyści i będziemy kontynuować kulturalną, momentami humorystyczną dyskusję. Ale tak w takich tematach moderator musi być bardziej zaangażowany.
Edit:
To że mamy inne poglądy jest całkiem OK. każdy może się zastanowić nad swoimi, być może zmienić zdanie lub utwierdzić się przy swoim - ot zwyczajni ludzie. Gorzej jak ktoś nie bardzo ma coś do powiedzenia i zaczyna wycieczki personalne na forum publicznym.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 23:31 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Jak zaorają sądownictwo i media, to Kowalski po takiej akcji będzie ich mógł cmoknąć w przysłowiową pompkę.
Już zaorali tylko to przykrywają sprytnie a i tak w każdej chwili już dawno mogą wyzuć każdego z jego własności i wolności. Jakoś tak pod pozorem antyterroryzmu i godzenia w wazny interes kogoś tam już dawno zwykły donos pozbawia ludzi majątku. Kwestia czy stoisz komuś na drodze. Dziś przecież to oskarżony musi odowadniać swoją niewinność a każdy majątek może okazać się nieudowodniony bo ..... wpiszcie cokolwiek a będzie zrobione. I dopóki ludzie na ulicach nie zapalą komitetów i tego czołgu nie dosięgnie koktajl mołotowa nie łudźmy sie że się cokolwiek zmieni. Tylko że tak fajnie walczy się klawiaturą a na dworze zimno. Na dokładkę ciemno i klaunów nie widać.

No i niestety czyściciel musi wkroczyć i posprzątać. Jeszcze dzisiaj możecie sobie nawtykać
Hmm czyżby nie o to autorowi chodziło i czas na cenzurę ?
Znamy znamy ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 23:31 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: jakis1234 »

Fakt zielonka, tyle, że jest pewien próg powyżej którego już zaczynają te komitety płonąć.
Władza przez swoje działania potrafi mocno przydusić społeczeństwo, ale w końcu za bardzo przesadzi.
Zwłaszcza wśród ludzi, którzy już zaczerpnęli wolności, którzy już wiedzą, jak to jest żyć w wolnym kraju.
Nasz naród, to naród głupi, to naród sprzedający się za 500 zł.
Ja jednak mam nadal nadzieję, że jest wystarczająco dużo ludzi, którzy potrafią pomyśleć samodzielnie i w końcu pokazać tej władzy środkowy palec.
Tak już było i to zarówno w dalszej jak i stosunkowo bliskiej historii.
Przeżyłem upadek socjalizmu i jestem wściekły, że tak wiele osób nie wyciągnęło żadnej nauczki z tamtych czasów, ale nie mam wyjścia, muszę żyć w tym kraju i może dlatego chcę wierzyć, że jednak jest szansa, że ten kraj będzie normalny.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Proszę nie scalać, ani nie czyścić, ja nikomu tu nie cisnę, ani ubliżam. To na wesoło, i nieszkodliwie, choć prawdziwie.

Z ostatniej chwili...

Tvnlife
Dzisiaj w godzinach wieczornych doszło do wybuchu w kamienicy.
Ustalono że sprawcą zdarzenia jest syn prezesa spółki skarbu państwa, sekretarza generalnego partii pis Janusz O.

Zabezpieczono aparaturę do produkcji bimbru, 4kg drożdzy piekarniczych, worek cukru, oraz 16 litrów alkoholu bez znaków akcyzy.
Aresztowany opuścił areszt po wpłaceniu kaucji przez Rodziców oskarżonego.
Zastanawiające jest to że prezes, pan O...ek wpłacił kaucję wieczorem, i odebrał syna z aresztu, a kwota kaucji została ustalona dopiero na drugi dzień rano.
Sprawa w toku.

Tvp info

Wybuch w laboratorium!!!
W trakcie prowadzonych badań studentów politechniki Warszawskiej wybuchł aparat do ekstrakcji olejków eterycznych buraka cukrowego.

W wybuchu ucierpiał student, syn prezesa spółki Polskie Buraki Dżastin O.
Został przewieziony śmigłowcem rządowym do szpitala w Piciwólce Wielkiej.

Zostało wszczęte śledzwo w sprawie zaniedbania oraz wadliwego wykonania ścian nośnych budynku, za które jest odpowiedzialny bezpośrednio lider partii Po, do którego wcześniej należał budynek.

Wszczęte zostało również postępowanie wyjaśniające odnośnie producenta aparatury X-Destylatory, oraz złej jakości użytej do produkcji stali.

Polskie Hutnictwo, jakże nieumiejętnie zarządzane przez poprzedni rząd Po, teraz przynosi efekty opłakane w skutkach.
Laboratorium, w ramach naszego programu Dobry chłop, dobry burak miało produkować B-paliwo, produkt uboczny ekstrakcji olejków, Bediesel.

Teraz widzicie sami państwo, jak poprzedni włodarze zaprzepaścili możliwości dobrej zmiany Be na Cacy.

A teraz zapraszamy na film dokumentalny pt:
Jarek, zbawca narodu.
Opowieść o geniuszu gospodarki, człowieka wrażliwego, uczciwego i otwartego na ludzką krzywdę.

Uff. Nadaję się na Gebelsa telewizji?

Chłopaki, ja do was jak ludź, rękę wyciągam, pośmiejmy się.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

że jednak jest szansa, że ten kraj będzie normalny.

Nie nie będzie normalny a to dlatego :
Nie podpiszę tej petycji. Nie podpiszę petycji za TVN, nie podpiszę tej za Gazetą Polską, nie podpiszę za żadnymi mediami. No chyba, że za forum AD, ale to insza inszość.
Jak bili kobiety to nikt njie pomagał jak olewali niepełnosprawnych nauczycieli pielęgniarki i lekarzy to za każdym razem pozostali9 mówili że wdupie mają interes tych bitych bo ich przecież nie biją. Dziś PIScierwa mają w dupie że kowal ze stplarzem mu podskoczą bo górnik z kucharką akurat zajęci. O to chodziło i to się już dokonało. Rozdrobnienie i klapki na oczach. Za żadnymi się kolega cytowany nie podpisze. A ja bym się kuśwa podpisał za wszystkimi. I tylko istnienie żydów komunistów demokratów chrześcijani i arabów jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa.
Jak nie obroniliśmy żydów pielegniarek kobiet i niepełnosprawnych to dlaczego ma nas ktokolwiek obronić ?
A jest przed czym
oto wróg na tacy
https://allegro.pl/oferta/wegiel-orzech ... 8724850836
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 00:12 przez zielonka, łącznie zmieniany 2 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Zablokowany

Wróć do „Po Godzinach”