Znaleziono 7 wyników

autor: Wojto93z
wtorek, 17 paź 2017, 10:27
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9843

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?

Te 75% 80% To moc podana na grzalke, gdy temp na górze jest 78 stopni to grzałka zwalnia, gdy spadnie 0.07 na 77.93 To grzałka znowu mocniej zeby bylo caly czas 78... temp na górze mogę regulować. To jwst sonda którą odczytuje i przekazuje do regulatora mocy gdzie jest temp na górze kolumny i w kegu...
autor: Wojto93z
sobota, 14 paź 2017, 17:43
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9843

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?

Mam regulator mocy, najpierw grzeje z mocą 100% a później jak już jest 78 na górze, spada do 75% i tak w przedziale 75 -80% . Temp na górze spanie o 0.07 stopnia czyli na 77.93 to grzałka grzeje mocniej czyli te 80%. Więc regulator mocy jest i to wszystko gra. Co zrobić że nie mogę do 100 stopni dol...
autor: Wojto93z
sobota, 14 paź 2017, 09:18
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9843

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?

Mam sterownik cały z regulatorem mocy, i tam podłączam sondy i w zasadzie nie bardzo wiem jak mogę pozmieniac, porównywałem wskazania sondy z tormometrem elektronicznym i różnica była 0,2-0,3 stopnia , więc teraz pytanie która pokazuje źle??? tylko dlaczego już zaczyna kapać jak jest około 76,8?? mo...
autor: Wojto93z
piątek, 13 paź 2017, 12:34
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9843

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?

Od włączenia grzałek. Grzeje około 1,5h, gdy temperatura zaczyna rosnąć na szczycie kolumny, włączam chłodzenie, gdy temperatura na szczycie wskazu 76,8 stopnia, zaczyna już lecieć trunek. Odbieram przedgony - około 0,4 l, czyli od momentu gdy zaczyna lecieć. Zwykle jest tak że gdy już 5 l 90-93% na...
autor: Wojto93z
czwartek, 12 paź 2017, 14:49
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9843

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Zagadka

Laboratorium w którym leki robią, wiec myślę, że jest ok, lecz zaskakujące są te wyniki. Jak na wykazie ilość benzenu dopuszczalna <1 to mi wyszło 230. To jest ok 6 mg na 1 litr, wiec sporo z tego mi powiedziano... A benzen jest rakotwórczy dość poważnie. Więc nie wiem co mam robić, czy pić trunek c...
autor: Wojto93z
poniedziałek, 9 paź 2017, 14:31
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Mało destylatu?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9843

Re: Dziwny dzień, ale piękny efekt. Zagadka

Witam, przyłączam się, Mam kolumne z zimnymi palcami i regulator mocy, stabilizuje ją na 78, a nastepnie leci dośc sporo, w kotle jest 89, niestety jak już w kotle mam 92 muszę kończyć bo leci strasznie cuchnący rozpuszczalnikiem, czym to spowodowane?? u Kolegi zaznaczam że do 98 leci zdatny do pici...
autor: Wojto93z
wtorek, 13 cze 2017, 12:21
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Wojto93z
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1974

Wojto93z

Witam wszystkich smakoszy domowych wyrobów.
Mam na imię Wojtek, jestem z Rzeszowa, lubię wszelkiego rodzaju bimberek . Rozpoczynam przygodę z destylacja i właśnie zakupiłem sprzęt zimne palce z automatycznym sterownikiem.
Liczę na wiele rad od starszych kolegów.
Pozdrawiam

Wyszukiwanie zaawansowane