Znaleziono 20 wyników

autor: WojtekBaron
piątek, 2 lip 2010, 17:30
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18570

Re: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

Gdyby tak zostawić tą spiralę na zewnątrz i dołożyć jeszcze jedną do środka. W moim przypadku nie ma problemu z przeróbkami ponieważ wszystko jest lutowane na miękko.
autor: WojtekBaron
czwartek, 1 lip 2010, 19:08
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18570

Re: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

Mocowanie kolumny do kega jest zrobione od podstaw. Oryginalny fitting został wycięty, natomiast został wspawany nowy wykonany przez znajomego tokarza z wałka K.O. fi 60mm. Gwint nowego fittingu ma wymiar 1 1/4''. Mocowanie kolumny jest to nypel mosiężny o wymiarze 1 1/4''. Nypel ten również trzeba ...
autor: WojtekBaron
środa, 23 cze 2010, 19:52
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18570

Re: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

Jeśli chodzi o czyszczenie to tak: -wypełnienie: wsypuje do garnka wlewam wodę, ćwiartkę octu i paczkę kwasku cytrynowego 3 minuty gotowania i świeci się jak... ;) -kolumna: trzeba najpierw zatkać wylot z chłodnicy. Woda z octem i kwaskiem która została po czyszczeniu wypełnienia trafia gorąca do ko...
autor: WojtekBaron
piątek, 2 kwie 2010, 08:20
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18570

Re: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

Odpowiadając na pytanie ewan'a. Na beczkę 60 litrów dałem 2 kostki drozdzy babuni, 8 kilo cukru, 5 kilo jabłek obranych ze skórki i zmielonych w maszynce do mięsa. Kolumna jest cała wypełniona pierścieniami miedzianymi. Chłodnice chciałem zamontować na zewnątrz kolumny. Myślałem o stworzeniu takiego...
autor: WojtekBaron
środa, 31 mar 2010, 16:54
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18570

Re: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

Witam kolegów. Mam pytanko odnośnie chłodniczki do refluxu. Posiadam kilka metrów rurki aluminiowej fi 6 mm. czy nawinięcie jej na kolumnę da podobny rezultat jak zimne palce. Jeśli mowa o wynikach to kolega kwachu trafił w prosto w 10, wskazówka pokazała 73% po jednym gotowaniu. Nastaw na drożdzach...
autor: WojtekBaron
wtorek, 30 mar 2010, 18:22
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18570

[KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

Zbudowany siłą własnych mięśni, napędzany kuchenką na propan-butan. KEG 30l. kolumna rura miedziana fi 35 mm. długość 1550 mm. wypełnienie rura miedziana 4,50 mb. pocięta w pierścienie ok. 5 mm. chłodnica szklana. Wszystko lutowane lutem miękkim.
autor: WojtekBaron
czwartek, 25 lut 2010, 14:28
Forum: Kotły
Temat: KEG różne systemy mocowania korka.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6000

Re: KEG różne systemy mocowania korka.

Dokładnie jest to fitting przedstawiony przez kolege bwie, czyli na wcisk. Moim zdaniem wcisk fittingu robi mały problem, bo jak wiadomo wcisnąć to wciśniemy. Natomiast wyjęcie go robi się kłopotliwe zabawa z nakrętkami taśmą itd.
autor: WojtekBaron
poniedziałek, 22 lut 2010, 20:10
Forum: Kotły
Temat: KEG różne systemy mocowania korka.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6000

KEG różne systemy mocowania korka.

Witam Panów psotników. Zacznę od początku. Przeglądając ostatnio znany wszystkim serwis aukcyjny natknąłem się na okazje, mianowicie KEG 30 litrów stan oczywiście bardzo dobry. Cena 50 PLN + wysyłka 20 PLN. Chwila namysłu i kupiłem. Po trzech dniach otrzymałem owe cudo. Zabrałem kegolca do garażu w ...
autor: WojtekBaron
niedziela, 21 cze 2009, 19:17
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Zmywaki jako wypełniacz.
Odpowiedzi: 270
Odsłony: 126575

Re: WYPEŁNIACZ - czyli o tym co do kolumny wsadzić

Zgodzę się z Zygmuntem. Znalazłem takie zmywaki po 8zł/szt. Można sobie popatrzeć :odlot: --> http://www.gastromedia.pl/index.php?kat=8&podkat=12
autor: WojtekBaron
czwartek, 18 cze 2009, 19:40
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185887

Re: WYPEŁNIACZ - czyli o tym co do kolumny wsadzić

Kupić można na Allegro. Na głównej stronie wpiszcie proszę podkładka nierdzewna, powinno wam się ukazać kilka ofert i różnych rozmiarów.
autor: WojtekBaron
czwartek, 18 cze 2009, 15:07
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185887

Re: WYPEŁNIACZ - czyli o tym co do kolumny wsadzić

W taj chwili dostępność jest bez problemowa. Martwi mnie jednak, jak to napisał kolega jajek12 waga tego wypełnienia. Samo wypełnienie powinno być w porządku.
autor: WojtekBaron
środa, 17 cze 2009, 20:13
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Odpowiedzi: 287
Odsłony: 185887

Re: WYPEŁNIACZ - czyli o tym co do kolumny wsadzić

Witam kolegów. Przyznam się, że nie czytałem tematu od deski do deski. Zapewne nie znam wszystkich pomysłów kolegów, ale czy ktoś próbował wypełnić kolumne podkładkami lub nakrętkami z kwasiaka. Naprzykład takie podkładki sprzedawane wiadomo gdzie kosztują 1 zł za 100 szt. Wymiary 1 szt. to grubość ...
autor: WojtekBaron
wtorek, 16 cze 2009, 20:49
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylarki do wody?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11494

Re: Destylarki do wody?

Zobaczcie jeszcze sprzęcior z linka http://www.redux.com.pl/index.php?mod=0
autor: WojtekBaron
wtorek, 16 cze 2009, 20:33
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylarki do wody?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11494

Re: Destylarki do wody?

Witam kolegów. Wtrące swoje trzy grosze. Ostatnio miałem możliwość oglądania takiej destylarki na żywo, i raczej nie próbowałbym psocić w czymś takim. Po pierwsze straszny zapach plastiku wydobywał się z urządzenia. Po drugie w rękach można wyczuć słabą jakość materiału. Po trzecie C2H5OH to nie H2O...
autor: WojtekBaron
wtorek, 16 cze 2009, 20:09
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z mąki żytniej chlebowej.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 37174

Re: Zacier z mąki żytniej chlebowej.

Kolego kwachu, nastawiłem zacier według twojego przepisu. Teraz tylko trzeba poczekać, dam znać co się z tego urodziło :lol:
autor: WojtekBaron
środa, 20 maja 2009, 20:08
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z mąki żytniej chlebowej.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 37174

Zacier z mąki żytniej chlebowej.

Witam kolegów.

Jak w tutule chodzi mi o zacier z mąki żytniej takiej jak używa się w pierarni, czy bedzie się nadawać i co z tego może wyjść. Proszę dużo bardziej doświadczonych kolegów :respect: o radę i swoje przemyślenia.
autor: WojtekBaron
wtorek, 13 sty 2009, 21:24
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [szybkowar] Orkiestra WojtekBaron
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5791

Re: Moja orkiestra i mała prośba !!!

Witam szanowne grono kolegów. Z góry dziękuję za podpowiedz i rozwiązanie mojego problemu z zakupem rury do mojej nowej MACHINY PĘDNEJ. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samej stali KO. Jak wiadomo gatunków stali KO jest mnóstwo, jedne mają wiecej niklu drugie chromu jeszcze inne zawieraja pierwias...
autor: WojtekBaron
sobota, 10 sty 2009, 18:25
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [szybkowar] Orkiestra WojtekBaron
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5791

[szybkowar] Orkiestra WojtekBaron

To jest właśnie moja orkiestra. Ten gość po prawej pamięta jeszcze stan wojenny produkcja ''ELTERMA Producent urządzeń do obróbki cieplnej'':) Środkowy produkcja bloku wschodniego ZSRR. Szkło i węże z Allegro. Obecnie na warsztacie stoi Keg 30l. wyrwany ze złomu za 10zł. ktoś mu zrobił dziurę w dnie...
autor: WojtekBaron
czwartek, 11 gru 2008, 08:57
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Węgiel aktywny pytanie do okapów kuchennych?
Odpowiedzi: 73
Odsłony: 44160

Re: Węgiel aktywny pytanie

Wielkie dzięki. Teraz napewno sobie poradze.
autor: WojtekBaron
wtorek, 9 gru 2008, 17:51
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Węgiel aktywny pytanie do okapów kuchennych?
Odpowiedzi: 73
Odsłony: 44160

Węgiel aktywny pytanie do okapów kuchennych?

Na początku chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitac jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie węgla aktywowanego. Czy węgiel z wkładów do okapów kuchennych nadaje się do oczyszczania destylatu.

Wyszukiwanie zaawansowane