Znaleziono 393 wyniki

autor: Wojtek5
czwartek, 15 kwie 2021, 19:25
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Odzyskanie nalewki z przecieru / musu - prośba o poradę
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 223

Re: Odzyskanie nalewki z przecieru / musu - prośba o poradę

Grawitacja, nie widzę w tym większego problemu po za czasem. zerknij na ostatnie dwa posty https://alkohole-domowe.com/forum/metnienie-destylatu-po-dodaniu-debu-t18851-20.html?hilit=nie%20filtruj%C4%99 Też śliwki zblendowałem by odzyskać alkohol, bo z całych już nie leciało po 12h. Niestety metoda j...
czwartek, 15 kwie 2021, 17:51
Forum: Po Godzinach
Temat: Głos na pracę mojej córki.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 903

Re: Głos na pracę mojej córki.

Fajna praca. Poleciały 4 głosy.
środa, 14 kwie 2021, 19:16
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: polskiepomidory.com.pl - Soki naturalne NFC
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 401

Re: polskiepomidory.com.pl

NFC to NFC co do smaku to z tym nie dyskutuję.
środa, 14 kwie 2021, 17:37
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: polskiepomidory.com.pl - Soki naturalne NFC
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 401

Re: polskiepomidory.com.pl

Czym różnią się te od tych z marketu gdzie cena za 1l to jakieś 2,2 w przypadku jabłkowego?
środa, 7 kwie 2021, 17:19
Forum: Mętny produkt
Temat: Mętnienie destylatu po dodaniu dębu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2595

Re: Mętnienie destylatu po dodaniu dębu

Zrezygnowałem z filtrowania jakiś rok temu na rzecz klarowania - potrzebuje więcej czasu, ale efekt jest dużo lepszy. Tzn. filtruje sporadycznie, ale końcówki i małe ilości. Filtry do kawy mają jedną wadę: potrafią się rozkleić jak zbytnio namokną, albo gdy się je próbuje podmienić w lejku na nowy. ...
wtorek, 6 kwie 2021, 20:47
Temat: Życzenia urodzinowe - Góral bagienny
Odsłony: 702

Re: Życzenia urodzinowe - Góral bagienny

Nie dziękuj tylko :piwo: i zdrówka życzę :)
wtorek, 6 kwie 2021, 16:52
Forum: Mętny produkt
Temat: Mętnienie destylatu po dodaniu dębu
Odsłony: 2595

Re: Mętnienie destylatu po dodaniu dębu

Ogólnie płukałem, ale tamtych nie pamiętam. Próbowałem na końcu przefiltrować przez płatki kosmetyczne, osad był na nich niewielki. W zasadzie to co opadło na dno podczas klarowania, a alkohol nadal pozostał mętnawy.
wtorek, 6 kwie 2021, 01:50
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 193
Odsłony: 18233

Re: Pożegnanie z kolegą R

Mam wrażenie, że zbyt mocno sfixowałeś się na jednym celu. Brexit, dosięgnie, nie dosięgnie, co za różnica. Finalnie i tak będzie liczył się tylko wspólny czas. Nie prawo, pieniądze, tylko czas. Niektórzy z Nas po Twoich wypowiedziach zwrócili uwagę na brak z Twojej strony uprawomocnienia pewnych kw...
wtorek, 6 kwie 2021, 00:16
Temat: BitCoin i inne krypto waluty
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 1480

Re: BitCoin i inne krypto waluty

a o jakim inwestowaniu mówimy: jakiej wielkości kwoty i jaki realny zysk na przestrzeni jakiego czasu?
tak dla zobrazowania inwestycji mógłbyś zapodać
poniedziałek, 5 kwie 2021, 21:44
Temat: Pożegnanie z kolegą R
Odpowiedzi: 193
Odsłony: 18233

Re: Pożegnanie z kolegą R

Takie życie chce się napisać, choć jak to się czyta to aż łza w oku leci Niemniej jednak nie do końca zrozumiałeś wyżej napisane posty lub ich zrozumieć nie chciałeś. Wszystko powinieneś usankcjonować prawnie. To nakłada pewne zobowiązania, ale i daje pewne prawne możliwości jak widywanie się z dzie...
poniedziałek, 5 kwie 2021, 20:43
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Drobinki korka w butelce po zakorkowaniu
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 799

Re: Drobinki korka w butelce po zakorkowaniu

Jestem z niej zadowolony, cena dobra, jakość też. Osobiście nie korkuję dużo, a bardziej okazjonalnie. Sama korkownica jest dość ciężka - dla mnie to plus. Co do wprowadzania korków - Tu chyba odgrywa dużą rolę wprawa i zdecydowany ruch. Na początku korki wciskałem niepewnym ruchem, gdzie potrafiły ...
poniedziałek, 5 kwie 2021, 19:30

Albo wystarczy być kumatym i mieć te oficjalne źródła w :dupa:, złoto się skupuje za grosze (w porównaniu do oficjalnych źródeł) od wszelkiego rodzaju elementu którym w życiu nie pykło, a mają nóż na gardle, skupujesz wszelkie łańcuszki z komunii, obrączki po mężu, złote zęby po dziadku czy co tam ...
poniedziałek, 5 kwie 2021, 19:20

Proponuję na początek korkownicę dwuramienną - nie jest idealna, ale dobra i nie kosztuje dużo np. https://allegro.pl/oferta/korkownica-dwuramienna-portugalska-delux-wino-miod-8457833927 Sam mam taką i na niewielką ilość korkowań w zupełności wystarczy choć Twoje korki też wyglądają na dobrze wciśni...
poniedziałek, 5 kwie 2021, 17:53
Forum: Sprawy Techniczne
Temat: Znikajace posty
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 757

Re: Znikajace posty

Właśnie w taki sposób wymusza się zmianę regulaminu lub doprecyzowanie jego zapisów ;) Jeśli chodzi o znikające posty to mnie to nie przeszkadza i nie dopatruje się w tym jakiejś głębszej ideologii. Demokracja - tu nie ma demokracji i jej być nie powinno. Gdyby była to, to forum już dawno by nie ist...
poniedziałek, 5 kwie 2021, 16:40
Forum: Download
Temat: AlkoCalc - słów kilka.
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 20376

Re: AlkoCalc - słów kilka.

zobaczcie czy po aktualizacji nie odznaczyła się opcja instalowania oprogramowanie z nieznanych źródeł, a jeśli to nie pomoże to może po aktualizacji systemu zaszły na tyle duże zmiany, że program przestał być kompatybilny lub powoduje na tyle duży zgrzyt i android go nie odpali, wtedy trzeba poczek...
sobota, 3 kwie 2021, 16:37

:) Myślę, że przykładowego ciułasza nie będzie stać na 1KG zł ani w sztabie, ani w akcjach Na Twoje pytanie mogę odpowiedzieć tak: Inwestujesz w złoto tylko po przez zakup akcji na giełdzie papierów wartościowych Kupując złoto fizycznie kupujesz drożej, taniej sprzedajesz to tak jak byś kupił 100$ i...
sobota, 3 kwie 2021, 15:18

Syn szwagierki rok temu chciał wypłacić, pozostali to tak 3-5 lat temu. Życzę Ci byś nie podzielił ich losu, ale gdyby było inaczej to napisz za jakiś czas jak będziesz miał odwagę przyznać że straciłeś. Kiedyś zastanawiałem się ile z tych giełd faktycznie działa w oparciu o kurs, a ile jest tylko d...
sobota, 3 kwie 2021, 14:37

a nie jest to przypadkiem osad wytrącony z wody coś w stylu kamienia? pływają podobne drobinki czasem widzę coś podobnego jak wymieniam nie zużytą wodę z zasobnika z ekspresu do kawy na świeżą zrób eksperyment i wlej taką samą wodę do butelki, ale nie pod korek by było też powietrze i zakręć - zobac...
sobota, 3 kwie 2021, 14:26

@tomhas Dlaczego napisałem Ci byś spróbował wypłacić? Ponieważ cztery osoby które znam inwestowały i żadnej nie udało się wypłacić pieniędzy w tym 16 letni syn mojej szwagierki tak nakręcił rodziców, że dali mu tysiaka. Trzymał je przez prawie dwa lata, a gdy chciał dokonać wypłaty, a to błąd system...
piątek, 2 kwie 2021, 22:26

można, spróbuj

Wyszukiwanie zaawansowane