WÓDKA - Jarzębiak

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy

Post autor: rastro »

Albo kolega żonę chce otruć ;). Ale poważnie to w tych pestkach nie ma aż tyle tego specyfiku żeby wystąpiło jakieś zagrożenie dla dorosłego człowieka.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Nowacky
150
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2019, 22:28
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: Nowacky »

Bez przesady żony jeszcze nie chce otruć:P pytam poważnie :p

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: rastro »

Bayer (jeszcze pod szyldem IG Farben) sprzedawał ten specyfik stabilizowany ziemia okrzemkowa jako środek na pchły, wszy i pluskwy. Ale obawiam się że po tym jak ktoś postanowił użyć tego środka niezgodnie z przeznaczeniem wycofali go ze swojej oferty ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: gary1966 »

Nowacky pisze:@gary rozumiem, śmiało mogę pić:D a czy 15gr tarniny z pestka to nie za mało ?
Ty będziesz wiedział pierwszy.
Daj mu czas.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: HeniekStarr »

Nowacky pisze:Witam wczoraj poczyniłem zaprawę, tylko że użyłem tarniny suszonej razem z pestkami czy może okazać się że tzw. kwas pruski będzie szkodliwy? Lub będzie miał wpływ na smak? Użyłem 15gr tarniny suszonej.
Też mam zaprawkę z dodatkiem suszonej tarniny. Daj jej kilka dni i powąchaj. Zapach idący od tych pestek jest po prostu boski!
A o kwas pruski w tej ilości się nie martw. Jest go tyle, co metanolu w cukrówce ;)

Imrak
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2019, 14:50
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: Imrak »

Robi się pestkówkę, robi się nalewkę z czeremchy której nawet drewno pachnie migdałami (polecam!). Jakby się człowiek miał tym zatruć to zapewne przyczyną byłby etanol.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: Skir »

Zbliża się powoli sezon na jarzębinę. W tym roku moja ogrodowa jarzębina nie obeschła i mam jej trochę na drzewie. Ale, z racji, że od jakiegoś czasu słodkie płyny (nalewki) odpadają, myślę, jakby ją wykorzystać do nastawu. Wiadomo, że musiało być tego dużo i dwa drzewa nie wystarczą, ale mogę BLG podbić glukozą lub cukrem trzcinowym. Albo dodać inny owoc pasujący. Ktoś kombinował coś w tym temacie?
I love the smell of bimber in the morning.

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: HeniekStarr »

Szukaj w postach użytkownika gr000by. Hasło jarzębinowica.

https://alkohole-domowe.com/forum/ekspe ... 99binowica
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 wrz 2022, 12:27 przez HeniekStarr, łącznie zmieniany 1 raz.

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: WÓDKA - Jarzębiak

Post autor: wawaldek11 »

Zrobiłem destylat - ducha - z maceratu jarzębinowego, bo po fermentacji dużo smrodków jest . Nalewka z owoców na nim jest bardzo aromatyczna i przy spożywaniu przypominają mi się cukierki jarzębinki - pamiętacie je?
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”