Woda miodowa, jak to ugryźć

...na wszystkim da się nastawić "zacier".

kazu
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2018, 13:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: kazu »

mtx pisze:Co innego miód pitny, fermetowany rok w niskiej temperaturze, a co innego nastaw na destylat który przerobi w kilka dni.
Dobrze prowadzona fermentacja miodu pitnego nie powinna trwać dłużej jak dwa trzy tygodnie a takiego rzadkiego 25Blg to tydzień (bo tak naprawdę to będzie miód pitny po fermentacji) nie wiem co masz na myśli pisząc, że rok. Co innego dojrzewanie.
wawaldek11 pisze:Kazu - ile Blg ma nastaw po odfermentowaniu z początkowego 25-28? Nie pamiętam czy osiągnął minus, bo dawno to było.
A jakbyś podał Blg dundru, to by mi to coś wyjaśniło :)
Takie nastawy czwórniaka spokojnie schodzą poniżej zera. Dundru nie mierzyłem nigdy, ale z ciekawości to zrobię przy okazji :)
Ostatnio zmieniony sobota, 7 gru 2019, 13:45 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Kazu

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Woda miodowa, jak to ugryźć

Post autor: wawaldek11 »

Pomyślałem, że w miodzie chyba też są składniki niefermentowalne - tylko ile i czy będzie to zmierzalne/zauważalne w dundrze?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Woda miodowa, jak to ugryźć

Post autor: inblue »

W miodach spadziowych składniki niefermentowalne (niecukry) to maks. 1 Blg.
W miodach nektarowych niecukry są pomijalne (!)
Brzeczka miodowa przeznaczona do destylacji - na "miodowicę" - powinna mieć stężenie piątaka (21-23 Blg).
Zawartość cukrów w brzeczce powyżej 25 Blg (są na to prace naukowe) powoduje znaczny wzrost stężenia tzw. produktów ubocznych.
OFC, jak ktoś umie ciąć frakcje - to może widełki brzeczki podnieść - nie polecam.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 gru 2019, 16:18 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

Autor tematu
kedziormaciek
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 23 kwie 2017, 14:11
Podziękował: 6 razy
Re: Woda miodowa, jak to ugryźć

Post autor: kedziormaciek »

Panowie mam problem. Od 7 dni fermentacja stanęła na 5blg, przeniosłem więc na 3 dni do pomieszczenia gdzie temp. nastawu była około 28 stopni i nic nie ruszyło. Czy puszczać to do destylatora tak jak jest, czy trzeba zrobić jakiś restart ?
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Woda miodowa, jak to ugryźć

Post autor: psotamt »

Ja bym to gotował. Ale nie wylewaj dundru. Zrób eksperyment i odlej kilka litrów dundru po wystudzeniu do szklanego naczynia i daj odrobinę drożdży. Stare drożdże ugotują się i padną, a jeśli jest coś fermentowalnego w dundrze, to nowe podejmą pracę. Może tam już nie ma nic do zżarcia, a może zrobiłeś jakiś błąd podczas opieki nad nastawem. Warto sprawdzić bo surowca masz sporo.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 gru 2019, 15:03 przez psotamt, łącznie zmieniany 1 raz.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”