Witam, szukam opinii na temat Fermiol

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: Maciej_K »

Panowie! Dzisiaj z rana zadałem 40 litrów pszennego zacieru jedną paczką 7g fermioli. Wróciłem po ośmiu godzinach, a tam śrut prawie zaczął wyłazić z gara! W kociołku zostawiłem mało miejsca, mając w zamiarze późniejsze rozlanie jego zawartości do mniejszych fermentatorów, bo spodziewałem się, że start zajmie drożdżom ze dwa dni.

Czyżby te drożdże nadawały się tylko do zacierów sensu stricto? Póki co jestem pozytywnie zaskoczony. Zobaczymy, jak będą robić dalej, czy skończą i ile im to zajmie. Ekstrakt rano miał 16Blg.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Witam, szukam opinii na temat Fermiol

Post autor: Maciej_K »

Panowie! Dzisiaj z rana zadałem 40 litrów pszennego zacieru jedną paczką 7g fermioli. Wróciłem po ośmiu godzinach, a tam śrut prawie zaczął wyłazić z gara! W kociołku zostawiłem mało miejsca, mając w zamiarze późniejsze rozlanie jego zawartości do mniejszych fermentatorów, bo spodziewałem się, że start zajmie drożdżom ze dwa dni.

Czyżby te drożdże, wbrew instrukcji, nadawały się tylko do zacierów sensu stricto? Póki co jestem pozytywnie zaskoczony. Zobaczymy, jak będą robić dalej, czy skończą i ile im to zajmie. Ekstrakt rano miał 16Blg.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Witam, szukam opinii na temat Fermiol

Post autor: rozrywek »

To chyba pierwsza pozytywna ocena i w dodatku tak entuzjastyczna dla fermiaków. Nie chciałbym krakać ale zobaczymy co się wydarzy za parę dni, jak nastaw będzie pracował. Start miałeś doskonały mam nadzieję że finish będzie taki sam. trzymam kciuki i napisz w jakich warunkach temperaturowych nastaw przebywa i jaką miałeś temperaturę startową.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Witam, szukam opinii na temat Fermiol

Post autor: Maciej_K »

Na starcie było ok 28-30 stopni C, teraz ok. 20.

Śrut dziadowsko wolno stygnie. 40 litrów w emaliowanym kociołku pod przykrywką przy temperaturze otoczenia ok. 20*C schładzało się samoczynnie z 68*C do 30*C przez 15 godzin. Bez pokrywki pewnie byłoby szybciej, ale much by nawpadało sporo, bo ostatnio owocówki u mnie to istna plaga - ciekawe czemu heheheh :twisted: .
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”