Znaleziono 45 wyników

autor: wisnia101
sobota, 18 wrz 2010, 11:59
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nowy sezon śliwkowy.
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8847

Nowy sezon śliwkowy.

Witam kolegów psotników. Co prawda jeszcze troszkę za wcześnie na najlepsze śliwki na śliwowice, ale ja już jestem po pierwszym gotowaniu nastawu śliwkowego. Niestety na mieszka po za granicami, a tu gdzie mieszkam niestety śliwek brak. udało mi się załatwić śliwki (niestety nie węgierki, chodź bard...
autor: wisnia101
poniedziałek, 5 lip 2010, 21:59
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże whisky
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 12296

Re: Drożdże whisky

He he :)

I ja mogę gorąco polecić tego sprzedającego, nie pierwszy raz robię tam zakupy i jetem bardzo zadowolony.

Ale panowie wiedza, informacje, opinie tego mi trzeba :)
autor: wisnia101
poniedziałek, 5 lip 2010, 18:52
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże whisky
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 12296

Drożdże whisky

Witam kolegów psotników. Z racji ęe dopiero od nie dawna "pędzę" nie miałem jeszcze okazji robić zacierów (na razie tylko nastawy z cukru). U jednego z sprzedających na allegro znalazłem coś takiego... http://archiwumallegro.pl/drozdze_whisky_enzym_uplynniajacy_zacier-1108851466.html http:...
autor: wisnia101
piątek, 2 lip 2010, 15:09
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Bayanus - problem z fermentacjia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4388

Bayanus - problem z fermentacjia

Witam kolegów psotników. Zrodził mi się co najmniej drażniący problem. Niestety po raz drugi już przygotowałem nastaw na drożdżach Bayanus i po raz drugi będę musiał go wylać, ale najpierw od początku. Przygotowałem nastaw w plastikowym 20L pojemniku w proporcjach : 5 kg cukru 16 litrów ok. 10g. poż...
autor: wisnia101
poniedziałek, 24 maja 2010, 15:29
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: ALCOPUR
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5851

ALCOPUR

Przeglądając różne stronki z asortymentem do produkcji alkoholi trafiłem na takie coś:

http://www.destylacja.com/ALCOPUR__oczyszczanie_uszlachetniane_destylatu_bimbru-100.html

Ktoś się z tym spotkał, stosował??
autor: wisnia101
poniedziałek, 17 maja 2010, 22:26
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Aparat do filtracji
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10948

Re: Aparat do filtracji

A to ze wasze zestawy filtracyjne są z plastiku, PCV nie wpływa na smak psoty??

yoko ta rura fi 50 jest wypełniona węglem?
autor: wisnia101
poniedziałek, 17 maja 2010, 21:49
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [szybkowar] Wisniowy szybkowar :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6342

Re: [szybkowar] Wisniowy szybkowar :)

U mnie wygląda to tak, że gdy temp jest bliska wrzeniu, jakby coś skrapla się w tejże rurce i cały czas bulgocze, gdy para etanolu ;-) próbuje to przepchnąć dalej. Na początku procesu gdy całość się nagrzewa, w wężyku zaczyna wrzeć jakaś ciecz ale wszystko znika gdy proces się ustabilizuje a sprzed...
autor: wisnia101
poniedziałek, 17 maja 2010, 17:35
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Problem z cytrynówka.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3104

Problem z cytrynówka.

Witam kolegów psotników. Nie bardzo wiedziałem gdzie te pytanie zamieścić wiec wylądowało tutaj. Kilka tygodni temu wygotowałem nastaw z cukru, podzieliłem na kilka porcji, miętóweczka, trochę na płatkach dębowych i felerna cytrynówka, a dokładnie limonkówka. Nie spojrzałem nawet na przepisy na foru...
autor: wisnia101
niedziela, 11 kwie 2010, 21:44
Forum: Śmietnik
Temat: Żelowate drożdże??
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2174

Re: Żelowate drożdże??

Czyli co drożdże były w porządku??

Właśnie wylałem je do zlewu, konsystencja przypominały białko od jajka.
Ciężko było wylać to z tej butelki.

Co znaczy MD ??
autor: wisnia101
niedziela, 11 kwie 2010, 21:17
Forum: Śmietnik
Temat: Żelowate drożdże??
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2174

Re: Żelowate drożdże??

Zygmunt pisze:Ożyły:)
No niby tak tylko bardziej przypomina to jakiś śluz niż drożdże :)
autor: wisnia101
niedziela, 11 kwie 2010, 18:06
Forum: Śmietnik
Temat: Żelowate drożdże??
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2174

Żelowate drożdże??

Przygotowałem jabłka na owocowe brandy i kilka dni temu zacząłem przygotowywać drożdże, takie jak te. http://alkohole-domowe.com/forum/download/file.php?id=2504 Tak jak w instrukcji, troszkę cukru, szczypta pożywki. Drożdże zapewne się popsuły ponieważ zmiany temperatury były zbyt duże, dziwi mnie p...
autor: wisnia101
sobota, 27 mar 2010, 00:08
Forum: Kotły
Temat: Średnica wewnętrzna KEG Pepsi 19l.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1862

Re: Średnica wewnętrzna KEG Pepsi 19l.

Cześć Calyx mógłbyś mi podać wewnętrzną średnicę kega do pepsi. Nie mam jeszcze swojego kega. Chce tam wkomponować grzałkę a nie wiem ile mam miejsca. Hejka :) Jego średnica to 23cm przy ściance ok. 0,7 - 0,8mm Jednorazowo wlewam w niego 18L. Zamocowana grzałka to 1500W taka od termy do grzania wod...
autor: wisnia101
piątek, 5 mar 2010, 17:09
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Burzliwy proces destylacji??
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1986

Burzliwy proces destylacji??

Podczas ostatniej destylacji mój zestaw zaczął dziwnie parcha oparami. Na początku myślałem ze chłodnica się zapchała, wiec ją umyłem. Dziś kolejne gotowanie i podobny problem. W trakcie gotowanie otworzyłem szybkowar, oprócz małych pecherzyków raz na jakiś czas pojawia się duży pęcherz i to on powo...
autor: wisnia101
czwartek, 4 mar 2010, 20:43
Forum: Grzanie
Temat: Tuning kuchenek elektrycznych.
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 54518

Re: Tuning kuchenek elektrycznych.

Witam Czy taki regulator http://www.allegro.pl/item930661865_regulator_obrotow_wiertarki_elektrycznej_avt_1007.html http://www.centrumelektroniki.pl/images/m/photo.php?p=8220&a=b sprawdzi się jako regulator napięcia do grzałki?? Silniki a grzałki to trochę inne urządzenia wiec nie wiem czy to za...
autor: wisnia101
wtorek, 2 mar 2010, 19:12
Forum: Śmietnik
Temat: Turbo grzyby a większa ilość nastawu- po raz kolejny
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1134

Turbo grzyby a większa ilość nastawu- po raz kolejny

Chciałbym zapytać brać pendzącą czy zdarzyło się wam zwiększać ilość wody w nastawach z drożdży typu T3 lub Coobra. Oryginalnie powinno być około 25 L nastawu (21L wody i 6 lub 8 kg cukru). Czy drożdże poradzą sobie jeśli zwiększę wszystko do około 30 L (24-25L wody i 7 lub 9 kg cukru) ?? Jakie będą...
autor: wisnia101
niedziela, 28 lut 2010, 11:59
Forum: Bimbrownia
Temat: Czym dla was jest dobry bimber??
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3426

Czym dla was jest dobry bimber??

Ciekawi mnie bardzo jak wy podchodzicie do tego tematu, jakie dla was są priorytety w wyrobie waszych produktów. Z racji tego ze mój tata zawsze robił miętówkę mam słabość do tego trunku, bardzo dobrze się to piło, wzmagało apetyt i bardzo fajnie kręciło w głowie :) A następnego dnia człowiek wstawa...
autor: wisnia101
niedziela, 28 lut 2010, 11:42
Forum: Mętny produkt
Temat: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?
Odpowiedzi: 361
Odsłony: 197363

Wytrącające się mety w czasie rozcieńczania.

Witam Brać Psotniczą mam do was pytanie. Może zacznę od początku, w piątkowy po południe puściłem drugi raz około 6 L 65% bimberku co dało bardzo zadawalajacy rezultat około 4,5 L 80 % , dodałem 2 litry wody niegazowanej, odstawiłem na na noc. Ku mojemu zdziwieniu to co zobaczyłem rano bardzo mnie z...
autor: wisnia101
niedziela, 31 sty 2010, 11:36
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [szybkowar] Wisniowy szybkowar :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6342

Re: [szybkowar] Wisniowy szybkowar :)

Procenty,procentami,ale jak wyglada sprawa zapachu i smaku (smrodku bimberku) ? Można by było się tutaj kłócić, ale o gustach się nie dyskutuje. Całość zlewałem dopóki leciało 50% wiec nie było za wiele smrodków. Bimberek był pędzony na winku ryżowy, wiec zostaje leki posmak rodzynek. Szczerze to j...
autor: wisnia101
czwartek, 28 sty 2010, 22:31
Forum: Śmietnik
Temat: Nastaw fermentował 2 dni i stanął (drożdże)
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7000

Re: Nastaw fermentował 2 dni i stanął

W dniu kiedy kolega secisz zamieścił tego posta przygotowywałem moje wino ryżowe, a ze ostatnie coś za szybko zakończyło (http://alkohole-domowe.com/forum/rzekomo-przedwczesny-finish-drozdzy-t1593.html) postanowiłem troszkę stiuningować przepis :) Efekt tego taki ze drożdże z firmy chomik nie dały r...
autor: wisnia101
czwartek, 28 sty 2010, 21:49
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino ryżowe - kolor
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 10147

Re: Wino ryżowe - kolor

Na szczęści uchowało się trosze wina, szybkowar wszystkiego nie pomieścił ;) Po sklarowaniu będzie to wyglądać mniej więcej tak, w zależności jakich rodzynków użyłeś. P1020210.JPG P1020209.JPG Do sklarowania użyłem klarmedel 24h, ale możesz użyć wielu środków lub sposobów na sklarowanie wina. Wszyst...
autor: wisnia101
wtorek, 26 sty 2010, 20:40
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [szybkowar] Wisniowy szybkowar :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6342

[szybkowar] Wisniowy szybkowar :)

Szukając przepisu na wino znalazłem tą stronkę i ona nakłoniła mnie do skompletowania mojej pierwszej aparatury. Troszkę co niektórych na tym forum pomęczyłem, za co bardzo dziękuje. Co prawda niewiele tam mojej pracy, bo większość rzeczy została zakupionych ale starałem się wszystko jak najdokładni...
autor: wisnia101
sobota, 23 sty 2010, 19:57
Forum: Problemy zacierowe
Temat: (Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4883

Re: Przedwczesny finish drożczy.

Nastaw miał około 220g/L cukru a ze nie użyłem żadnych drożdży turbo wiec dziwiłem się że tak gwałtownie może się to wszystko zakończyć.
Nastaw zlałem znad ryżu dolałem turbo klaru i jutro nieplanowany debiut.

Nie spróbujesz nie będziesz wiedział.

Pozdrawiam
Wisniowy
autor: wisnia101
sobota, 23 sty 2010, 16:25
Forum: Problemy zacierowe
Temat: (Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4883

Re: Przedwczesny finish drożczy.

Tak wykręcał gębę, jedyne co mnie zdziwiło to to ze było gorzkawe.
autor: wisnia101
sobota, 23 sty 2010, 14:15
Forum: Problemy zacierowe
Temat: (Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4883

Re: Przedwczesny finish drożczy.

wisnia101 pisze:
Smakowo nie czuć żeby robił się ocet, normalne winko lekko gorzkawe.

Coś mi się wydaje ze dziś pójdzie turbo klar a jutro gotujemy:)
Zobaczymy co z tego wyjdzie:)
autor: wisnia101
sobota, 23 sty 2010, 10:49
Forum: Problemy zacierowe
Temat: (Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4883

Re: Przedwczesny finish drożczy.

Chodziło mi o to czy fermentacja może się tak gwałtownie się zakończyć?? Co do drożdży to : P1020198.JPG Proporcje: 1,5 kg ryżu 0,5 kg rodzynek 4kg cukru ok 14 litrów wody Wczoraj dolałem syropu cukrowego i do dziś nastaw nie przemówił, wiec może stężenie alkoholu wykończyło drożdże. Fermentacja prz...
autor: wisnia101
piątek, 22 sty 2010, 20:53
Forum: Problemy zacierowe
Temat: (Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4883

Re: Przedwczesny finish drożczy.

Ale fermentacja tak szybko się zakończyć??
autor: wisnia101
piątek, 22 sty 2010, 17:38
Forum: Problemy zacierowe
Temat: (Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4883

(Rzekomo) przedwczesny finish drożdzy.

Witam kolegów psotników, tak jak w temacie, mój nastaw na wino ryżowe dosłownie w ciągu kilku godzin przestał pracować. Niby nic dziwnego ale 3 dni temu wieczorem winko pracowało bardzo intensywnie a rano całkowicie ustało i do dziś nie dało żadnych znaków. Winko nastawione jakieś 10 dni temu w plas...
autor: wisnia101
sobota, 16 sty 2010, 00:54
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

... a wiec kolejne niejasności mnie opanował. Całkiem przypadkiem dostało się w moje ręce kilka przydatnych (mam nadzieje) rzeczy. Mianowicie : P1020186.JPG P1020193.JPG P1020195.JPG P1020196.JPG Z tych elementów chciałbym złożyć i zmontować termometr to mojego szybkowaru. Pytania do was. Na ile rze...
autor: wisnia101
wtorek, 12 sty 2010, 20:47
Forum: Kotły
Temat: Jak zrobić wyjście pary z szybkowara?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5544

Re: Jak zrobić wyjście z szybkowara?

Jak to pewien pan napisał Na początek patrzenie tu: http://alkohole-domowe.com/forum/post717.html#p717 A co do tej pokrywki do szybkowaru to proponuje ci wymontować całkowicie cały ten zaworek (uzyskasz dzieki temu otwór 8 lub 10 mm) i zamontować nypel do węża, więcej informacji znajdziesz tu http:/...
autor: wisnia101
niedziela, 10 sty 2010, 13:15
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

Przepraszam nie potrzebie się uniosłem. Jestem na etapie budowy pierwszego prostego destylatora i na to głównie poświęcam swój wolny czas, uwierzcie mi ale dla kogoś zielonego takiego jak ja jest mnóstwo ciekawych tematów których chciał bym zgłębić wiec chłonę i chłonę, ale nie tylko hobby człowiek ...
autor: wisnia101
niedziela, 10 sty 2010, 12:36
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

EDYTA by Kuc: Kolego wisnia101, wywaliłem niemerytoryczną część Twojego posta z osobistymi wycieczkami do innych użytkowników, mając nadzieję, że przywróci to Ci właściwy pogląd na korzystanie z tego oto zacnego forum AD. Alkohole z barku możesz oczywiście dolać zarówno do nastawu jak i do drugiego...
autor: wisnia101
niedziela, 10 sty 2010, 11:20
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

... Przygotowania w toku (można by powiedzieć za są bardzo zaawansowane), ale kolejne pytania mi się nasuwają. A wiec w moim domowym barku znajduje się kilka butelek z bardzo mała ilością jakimś tam trunków. Czy gotując pozostałości z kilku psoceń mogę dodać resztki tych alkoholi, domyślam się ze ta...
autor: wisnia101
piątek, 8 sty 2010, 22:17
Forum: Chłodzenie
Temat: Kąt instalowania chłodnicy - pot still
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11787

Re: "Misia", czyli nowo narodzona maszykna

I pochwalić Cię muszę za umieszczenie chłodnicy pod kątem mniejszym niż 90 stopni. To pozwoli lepiej zaobserwować moment całkowitego skraplania i dobrać odpowiedni przepływ wody. U kolegi na wyjściu woda miała ok 80 stopni, a na wejściu 15. Chcę powiedzieć, że przy przepływie ok 25 l/h psota kapała...
autor: wisnia101
poniedziałek, 4 sty 2010, 19:06
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

A co do owocówek lub jeśli chcemy do dać jakieś kompoty lub bombarze.
A miody pitne?? Myślałem że ta skala jest większa ??
autor: wisnia101
poniedziałek, 4 sty 2010, 17:33
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

.... a wiec :) Małymi kroczkami zbliżam się do debiutu, ale jeszcze kilka pytań mam. Co sadzicie o zaprawkach i esencjach?? http://www.euro-win.pl/sklep/index.php?cPath=75 Jakich efektów można się spodziewać ?? Wyjaśnijcie mi jedną rzecz, mianowicie czemu coś takiego http://www.euro-win.pl/sklep/pro...
autor: wisnia101
wtorek, 29 gru 2009, 10:50
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Nowa bimbrnica Mario_
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 4049

Re: Nowa bimbrnica Mario_

Kupuję wino Carlorossi, ze względu na fajne nie za małe, nie za duże baniaczki szklane 1.5L. Po ostatniej wizycie w markecie wpadły w moje oko i myślałem ze będę pionierem a tu proszę :) Naprawdę niezły zestaw aż szkoda ruszac :) A butle po ''Carlo z Rosji'' naprawdę dają rade, żonka winko lubi a j...
autor: wisnia101
wtorek, 29 gru 2009, 10:29
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Sklep w Poznaniu i Płocku??
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2254

Sklep w Poznaniu i Płocku??

Czy ktoś może wie, gdzie w Poznaniu znajdę porządnie zaopatrzony sklep z akcesoriami winiarskimi?? Nie mam czasu ściągać wszystkiego z netu. PS.Niestety czas nagli a w Poznaniu nie zdąrzyłem zrobic zakupów, może ktoś wie o jakimś sklepie w Płocku, Kutnie lub Gostyninie. Niestety moja klawiatura odma...
autor: wisnia101
poniedziałek, 21 gru 2009, 14:26
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

http://www.allegro.pl/item848503453_szy ... p_hcm.html

Obrazek

Jeszcze jedno pytanie, to naczynie nie jest z KO tylko z stali 10\18 mieszanki chromowo niklowej, czy sie bedzie nadawac??
autor: wisnia101
wtorek, 15 gru 2009, 20:17
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: 100 pytań do ....
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 13093

Re: 100 pytań do ....

... a wiec cnd.
Czy średnica wężyka chłodnicy ma jakiekolwiek znaczenie??

Czy płatki dębowe można uzyskać samemu, jeśli tak to jak?? (i czemu one służą??)

wisniowy

....

Wyszukiwanie zaawansowane