Wino zmieniło kolor na mleczny

Wszystko o winach z winogron. Przepisy, sposoby, metody...

Autor tematu
eslimak2
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 16 lis 2013, 18:11
Krótko o sobie: Lubię psocić, wędzić i smakować.
Ulubiony Alkohol: śliwowica
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Janowice Wielkie

Post autor: eslimak2 »

Witam
Postawiłem dwa winka gronowe jedno na Bayonusie 995 drugie na Valvin 1116 to pierwsze ksiązkowo pracuje a drugie dało czadu wywaliło w sufit.Akcja ratunkowa wyglądała tak zlanie dużej częci wina do pojemnika to co zostało w balonie nadal wycjodziło więc wszystko zlałem 20 litrów do balonu 40 l pieniło sie i mocno pracowało i nadal pracuje ale kolor zmieniło na taki budyniowy . Dzisiaj 3 dzień burzliwej F BLg 15 smak słodkie lekko wyczuwalna kwaskowość pracuje co 5 sekund czy mam sie martwić czyczekać i obserwować.
załączam zdjęcie
Winko.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

orcio666
50
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2018, 16:16
Re: Wino zmieniło kolor na mleczny

Post autor: orcio666 »

Też mam taki problem, poradzi ktoś coś?

Wysłane z mojego DRA-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Wino zmieniło kolor na mleczny

Post autor: .Gacek »

@eslimak2 na pewno już sobie poradził a szkoda, że tego nie opisał. Mleczny kolor w jego nastawie jest spowodowany przez pracujące drożdże w nastawie w którym było zbyt dużo drożdży oraz wody. I tutaj nie ma się o co martwić :mrgreen: Po fermentacji osad drożdżowy będzie stopniowo opadał na dno i utworzy kożuch na dnie. Dlatego tak ważne jest późniejsze delikatne lewarowanie nastawu znad osadu aby ten nie przejął charakterystycznego posmaku.
@orcio666 a skąd Ty masz winogrona o tej porze roku?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 lut 2020, 22:32 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

orcio666
50
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2018, 16:16
Re: Wino zmieniło kolor na mleczny

Post autor: orcio666 »

@. gacek w ubiegłym roku winorośl tak mi obrodzila że ile miałem dymionow to postawiłem, ile było wolnych słoików to poszło na sok, a pozostałe 8-10 skrzynek poszło do zamrożenia, szkoda było zostawiac bo bardzo słodki

Wysłane z mojego DRA-L01 przy użyciu Tapatalka

Autor tematu
eslimak2
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 16 lis 2013, 18:11
Krótko o sobie: Lubię psocić, wędzić i smakować.
Ulubiony Alkohol: śliwowica
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Janowice Wielkie
Re: Wino zmieniło kolor na mleczny

Post autor: eslimak2 »

.Gacek pisze:@eslimak2 na pewno już sobie poradził a szkoda, że tego nie opisał. Mleczny kolor w jego nastawie jest spowodowany przez pracujące drożdże w nastawie w którym było zbyt dużo drożdży oraz wody. I tutaj nie ma się o co martwić :mrgreen: Po fermentacji osad drożdżowy będzie stopniowo opadał na dno i utworzy kożuch na dnie. Dlatego tak ważne jest późniejsze delikatne lewarowanie nastawu znad osadu aby ten nie przejął charakterystycznego posmaku.
@orcio666 a skąd Ty masz winogrona o tej porze roku?
Witam
Długo mnie nie było już jestem tak jak mówisz poradziłem sobie ale tamto wino już wytrunkowane.
Ale tak pozatym dziwne z tymi drożdżami bo piszą np. na opakowaniu , że od 10 do 25 litrów nastawu nastawiam 35 i wino robi sie mleczne za dużo drożdży hm?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Gronowe”