Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
mkondrat28
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 29 wrz 2021, 12:06
Podziękował: 3 razy

Post autor: mkondrat28 »

Cześć. Zrobiłem wino w butli 54l. Wody weszło 35l. 7kg porzeczki czerwonej i 7kg porzeczki czarnej - łącznie 14 kg owoców. Do tego wsypałem pół saszetki drożdży. No i 10 kg cukru.

Jak to przebiega.
Fermentacja zaczęła się bardzo burzliwie. Po trzech tygodniach bardzo spowolniła. Wydawałoby się, że zaraz się zatrzyma. Spróbowałem wino i jest bardzo dobre (kwaśne - ponieważ lubię wytrawne wina) i już czuć procenty. Dodałem do tego 2 kg cukru i fermentacja od razu ruszyła. Tydzień po dodaniu cukru już trochę go przerobiło, nieco mocniejsze wino i tylko lekko słodsze w porównaniu od poprzedniego. Mimo wszystko dalej mi pasuje, ale nie chcę doprowadzić do zrobienia się octu.

Chciałbym się was doradzić.
1. Ile przetrzymać to wino z owocami ? Znajomi mówią że przetrzymują nawet do 6 tygodni.
2. Nie będzie mnie teraz tydzień czasu bo jadę na urlop, czy bezpiecznie jest teraz dodać 1kg cukru przed wyjazdem?
3. Po oddzieleniu owoców wino będzie stało i w dalszym ciągu fermentowało, czy to wiąże się również z dodatkowym dodaniem cukru aby zabezpieczyć przed octem?

Rozumiem, że pytania są prozaiczne, ale bardzo jest to dopiero drugie moje wino ;)

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: rastro »

Przed octem zabezpiecza btak dostępu powietrza i muszek, czyli korek z rurką fermentacyjną. Owoce 6 tygodni to trochę długo...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: radius »

Zdecydowanie za długo ;)
No i 12 kilogramów cukru na 14 kilogramów owoców :o To już nie jest wino a ulepek cukrowy :D
Kwaśność wina wcale nie oznacza, że ono jest wytrawne. Przykrywa tylko "smak" cukru w nastawie. Poczytaj trochę na temat redukcji kwasowości w nastawach na wina owocowe i planowaniu smaku i mocy abyś następnym razem nie marnował cukru na darmo i uzyskał naprawdę dobre wino owocowe :ok:
https://www.szumiglowa.pl/artykuly/wini ... ych-winach
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 sie 2022, 09:50 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: jakis1234 »

Tak jak Radius napisał, to już nie jest wino. To napój cukrowy o smaku wiśniowym alkoholizowany ;).
Wytrawność wina, a jego kwasowość, to dwie różne sprawy.
Jest taka fajna strona - https://wino.org.pl, proponuję poczytać jak robić wina.
A i tutaj na AD, też masz sporo wiedzy, zacznij chociażby od tego: https://alkohole-domowe.com/forum/podst ... t6449.html.
A co do pytań:
1. Ile przetrzymać to wino z owocami ? Znajomi mówią że przetrzymują nawet do 6 tygodni.
Porzeczki mają pestki, które wprowadzają gorzki posmak. Generalnie owoce wyjmuje się maksymalnie po kilku dniach (są wyjątki), oddziel owoce i zostaw sam płyn. Pamiętaj o czystości i dezynfekcji używanego sprzętu.
2. Nie będzie mnie teraz tydzień czasu bo jadę na urlop, czy bezpiecznie jest teraz dodać 1kg cukru przed wyjazdem?
Cukru to tam już dałeś zdecydowanie za dużo. Wino się dosładza do smaku po całkowicie zakończonej fermentacji, gdy już jest pewność, że drożdże go nie ruszą.
3. Po oddzieleniu owoców wino będzie stało i w dalszym ciągu fermentowało, czy to wiąże się również z dodatkowym dodaniem cukru aby zabezpieczyć przed octem?
Zdecydowanie nie. Tutaj już Rastro napisał co zabezpiecza przed zepsuciem wina. Teraz będziesz miał wino mocne, bo cukru było bardzo dużo. Poczekaj, aż drożdże padną od ilości alkoholu i jak już wino się wyklaruje będziesz je mógł dopracowywać smakowo.
I czytaj, czytaj, czytaj - nie słuchaj znajomych (no chyba, że doświadczonych w tym temacie).
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 sie 2022, 10:57 przez jakis1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: kiwitom23 »

Co to za drożdże użyłeś? Z tego co piszesz to nie jest bardzo słodkie, a przy takiej ilości cukru to albo użyłeś jakiś wytrzymały szczep i wino jest bardzo mocne, albo jest bardzo słodkie. Innej możliwości nie ma. Jak najszybciej oddziel owoce i zlej sam płyn do balonu, ale po uprzedniej dokładnej dezynfekcji. Zostaw ten płyn (wino) na około 3 miesiące, po czym zlej z nad osadu i usuń ten osad z dna balonu, po czym po odkażeniu wlej wino z powrotem. Później potrzymaj do roku (czym dłużej tym lepiej) i na samym końcu degustuj i ewentualnie dosładzaj do smaku.
Reszta tak, jak szanowni przedmówcy Ci radzili.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
mkondrat28
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 29 wrz 2021, 12:06
Podziękował: 3 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: mkondrat28 »

Cześć. Wino sobie stoi i się klaruje. Zaglądnąłem do niego dzisiaj i zauważyłem piankę na powierzchni. Jak wyciągnę korek i przyłożę ucho to słyszę takie "tykanie". Wino w ogóle już nie pracuje a cukromierz pokazuje niemal 0 blg.

Czy to wygląda jakby drożdże chciały się aktywować? Chyba nie będę już dodawał cukru? bo i tak z nim przesadziłem...

ps. jeśli chodzi o drożdże jakie użyłem do tego wina, to użyłem pół saszetki alcotec complex.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: Doody »

Piękna galaktyka pierścieniowa. Astrofotografia z górnej półki :D
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: Kasko »

:smiech: :klaszcze: przepraszam kolega wyżej mnie rozbawił do łez

Autor tematu
mkondrat28
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 29 wrz 2021, 12:06
Podziękował: 3 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: mkondrat28 »

Panowie jest to wino, które zrobiłem niestety z niewiedzy. Doszkoliłem się w tym temacie i zrobiłem już kolejne tak jak się powinno robić. Jednak chciałbym je nieco uratować, aby nie wylać i nie zmarnować roboty, którą jako tako wykonałem.

Czy powinienem wrzucić trochę cukru?
Czy powinienem zlać wino z nad osadu? (stoi już drugi miesiąc)
Czy może powinienem dodać pirosiarczynu potasu ?
Czy nic nie ruszać i samo to zniknie?
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 paź 2022, 13:16 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Wino z wiśni i porzeczki - dodawanie cukru aby nie doprowadzić do octu

Post autor: jakis1234 »

Zlać, dodać piro, zostawić w spokoju.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”