Wino z soku z aroni

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy

Post autor: kiwitom23 »

majster1 pisze:smak się zmienił na zwyczajnie kwaśny.
Zanim dodasz jakąś chemię do odkwaszania, to wystaw na parę nocy na zewnątrz to wino. Jak będą temperatury poniżej zera, to wytrąci Ci się na dnie kamień winny i kwasowość znacząco spadnie. Wtedy zlej z nad tych kamieni i powinno być lepiej.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2587
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Wino z soku z aroni

Post autor: jakis1234 »

I to jest jedna z metod, o których pisałem :), tyle, że póki co, temperatur poniżej zera brak.
Pozdrawiam z opolskiego.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aroni

Post autor: majster1 »

Jeszcze jakieś inne ciekawe metody? W garażu mam około 5 stopni.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wino z soku z aroni

Post autor: kiwitom23 »

No to wstaw do tego garażu i potrzymaj tam to ze 2, 3 tygodnie. Z tego co widzę temperatury nocami mają być ujemne przez następnych kilka dni, więc to na pewno pomoże. Jeżeli efekt będzie niezadowalający, to dodaj zwykłą kredę, czyli węglan wapnia w stosunku 7g na 10l wina. Możesz dodać więcej, ale nie przekraczaj granicy 1,5g na litr.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”