Wino z owoców czarnego bzu

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...
Awatar użytkownika

Autor tematu
siwyck
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 4 sie 2018, 20:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwosz

Post autor: siwyck »

Witam. Jako że mam kilka drzew czarnego bzu, chciałbym nastawić wino. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone metody na smaczne dobre wino z udziałem owoców czarnego bzu? Nastawienie to nie problem, ale z czym połączyć te owoce żeby wino było smaczne :)
Przepis mile widziany

Dziękuję za rady i pozdrawiam
Pozdrawiam Ciepło Wszystkich :)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Wino z owoców czarnego bzu

Post autor: Doody »

Owoce czarnego bzu zawierają sambunigrynę, która jest szkodliwa. Na szczęście rozkłada się w wysokiej temperaturze. Owoce dobrze jest przemrozić kilka dni w zamrażarce, a natępnie po rozmrożeniu zalać wrzątkiem na kilka minut. Można też podpiec owoce w piekarniku (ale delikatnie). To tyle co do przygotowania owocu.
https://www.youtube.com/watch?v=ZJa94Rg5cAc&t=15s
Obejrzyj ten link.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

dawid3002
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 16 lip 2018, 17:30
Krótko o sobie: Mam póki co 20-kilka lat. Lubie tworzyć, ulepszać, zmieniać alkohol. Niestety warunki ograniczają mnie do skromnych ilości produkcji wina.
Ulubiony Alkohol: Wino wytrawne, niepowtarzalne wódki
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Włocławek
Re: Wino z owoców czarnego bzu

Post autor: dawid3002 »

Wino możesz też przygotować z samego soku z czarnego bzu. Uprzednio ten sok musi zostać zagotowany. W 2016r uzyskałem sok z cz-b za pomocą sokownika, już go nie gotowałem. Dolewamy do herbaty i wszyscy żyjemy [WHITE SMILING FACE]

A już czarny bez jest w pełni dojrzały? Sam się przymierzam do 10-15l winka. Niedojrzałe owoce mają bardzo wysoki poziom tego kwasu i muszą być starannie przebrane.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Autor tematu
siwyck
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 4 sie 2018, 20:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwosz
Re: Wino z owoców czarnego bzu

Post autor: siwyck »

Dzięki pokombinuje :) postaram się urwać dojrzałe owoce i wycisnę sok w sokowniku albo w przecierarce czy jak to tam się zwie :)
Pozdrawiam Ciepło Wszystkich :)
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Wino z owoców czarnego bzu

Post autor: manowar »

Hmmmm a ty lubisz smak czarnego bzu? Bo to bardzo specyficzny w smaku surowiec... Wino samodzielne z czarnego bzu będzie ciężkie do picia solo, robi się je dla kupażowania przy ciężkich winach deserowych dla poprawy koloru i dodatkowych smaków. Ja robiłem czwórniaka czarnobziaka - sok z sokownika to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja - jest to specyficzny miód - ale ponieważ soku jest 10-15% to jak najbardziej pijalny i co ważne naprawdę szybko dojrzewa i jest gotowy do spożycia.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Przemyslaw85
10
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 08:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z owoców czarnego bzu

Post autor: Przemyslaw85 »

Zdaje się że nie każdemu służy takie winko. Jedni mogą je pić i pić, a innych męczy żołądek.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

czytam
700
Posty: 724
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Wino z owoców czarnego bzu

Post autor: czytam »

Proponuję sok z sokownika i zamiast wody sok jabłkowy (własny lub z kartonika). Czarny bez niweluje kwas jabłek. Proporcje oklo 1:4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”