Wino z dzikiej róży.

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Piotr_Den
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 22 sie 2020, 14:58

Post autor: Piotr_Den »

ta_moko pisze:Rodzynki do drugiego też daję i także robię na Tokaj tylko od Zamoyskich. Też z całych owoców (z lenistwa) tylko przemrożonych, mięciutkich i bez czarnego czubka po kwiecie (wycinam to cierpliwie). Różne odmiany wymieszane. Też nie daję pekto, ale dokwaszam kwaskiem cytrynowym. Dwa nastawy. Za tydzień zrobię drugi (po trzech tygodniach od pierwszego). Mam w fermentatorze, bo nie jest tego wiele: dostałem mniej owoców niż myślałem, trochę rozdałem. W sumie nastaw na 20l. Zaintrygowałeś mnie tym trzecim cyklem - zrobię go z ciekawości; przecież żal wyrzucić owoców. Jak coś będzie nie fajnie to pójdzie w rurkę. "Dzikoróżowicy" - jakby to zapewne nazwał Kolega gr000by :D - jeszcze nie piłem.
Pozdrawiam
Witam.

Tak trochę dziwnie do tak starego postu ale potrzebuje pomocy a widzę, że kolega się zna.
Nastawiłem wino z dr. Wszystko wg przepisu.Blg 19.Po 3 tygodniach wino ma blg 0.Dodalem kg cukru. Po kolejnym tygodniu znowu 0.Wino pracuje co 10 sek pyka. Nie wiem co robić. Słodzić jeszcze? Czy zlewać znad owoców.?
Zastanawiam się czym żywią sie drożdże w tym momencie. Wyciągają resztki cukru z owoców?
alembiki

RemeeGee
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2022, 13:03
Re: Wino z dzikiej róży.

Post autor: RemeeGee »

Witam wszystkich, :poklon;
Mam pytanie czy mogę użyć do wina z dzikiej róży drożdży do miodu typu "Mead Yeast"?
Takie mam pod reka a na drożdże Bayanus musiałbym poczekac pare dni...
Mam rownież pytanie na temat Waszej opinii na wino z DR i czarnego bzu razem.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”