Wino z czerwonych winogron - prośba o poradę/ocenę

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:

Post autor: arTii »

Nie jest to moje wino - ja jeszcze za wina gronowe się nie zabrałem - koleżanka miała 0kg winogron i starałem się jej doradzić najlepiej jak umiałem.
- 10kg winogron ciemnych (nieznany szczep)
- 2 kg cukru (ja jej mówiłem o 1kg, ale mądrzejszy sąsiad kazał jej dać 5kg i 10l wody)
- 1l wody
- drożdże Bayanus G995
- pożywka - dwufosforan amonu (DAF?)

Winogrona trochę pogniecione i zasypane do petainera, do tego dodany cukier w 1l wody.
Po dwóch tygodniach zabrane owoce (bardzo zwolniło "bulkanie") - cukromierza koleżanka nie posiadała - dopiero dzisiaj jej kupiłem i jutro dostanie go w prezencie :)
Odebrane 0,5l i po podgrzaniu rozpuszczony 1kg cukru i dodany do wina (ostudzony).
Wino nie podjęło pracy. Ale jeśli się nie mylę, to powinno mieć około 16-19% - dobrze kombinuję? Szkoda że nie zmierzone BLG przed dodaniem tej drugiej partii cukru :(

Podpowiedzcie - coś z tego może być dobrego?
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 527
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: Wino z czerwonych winogron - prośba o poradę/ocenę

Post autor: dynio »

10kg winogron to ok 6.5L soku/moszczu. Zakładam czysto teoretycznie 180g cukru/litr (z poprawką na niecukry) czyli wychodzi 1.17kg cukru w winogronach plus 2kg dosypanego =3.17kg w ok. 8,75L cieczy (kg cukru to 0,62L).
Mamy 3170g cukru w 8,75L soku co daje 362g/L : 16,9 = 21.43%
Tego to nawet bayanusy nie przerobią, po prostu padły od zawartości alkoholu.

Ps. Jeżeli coś poknociłem w obliczeniach to proszę mnie poprawić
Tomek

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem

Autor tematu
arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Wino z czerwonych winogron - prośba o poradę/ocenę

Post autor: arTii »

No w sumie jest około 12l "wina" - już po dodaniu tego ostatniego kilograma cukru.
Czyli 3170g/11,4l = 278g/l:16,9 = 16,5% dlatego tez jak dodała ostatni kilogram, to określam, że wino może mieć 16-19% - wiem że Bayanusy mają marne szanse wyjść wyżej, ale nie byłem w stanie wytłumaczyć, że im mniej wody i cukru tym lepsze - "Sąsiad kazał dać, a on od dawna wino robi". Faktem jest niezaprzeczalnym, że ja pierwsze wino to w tym roku dopiero nastawiłem - z soku jabłkowego - ale czytam i się uczę, więc tłumaczyłem że 1kg cukru na 10kg owoców. Ale i tak sukces, że nie posłuchała sąsiada i nie dała tej wody i cukru tyle co kazał
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”