Wino herbaciane

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

Autor tematu
romek997
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 17 wrz 2013, 23:00
Podziękował: 3 razy

Post autor: romek997 »

Witam, dziś nastawiłem wino według poniższego przepisu, zobaczymy co z tego będzie :D

Składniki:
- 28g czarnej herbaty;
- 710g rodzynek;
- 1kg cukru + 1kg cukru (za 6 dni);
- 4l wody + 0,5l (za 6 dni);
- 40ml skoku z cytryny;
- ok. 2g pożywki i drożdże (BioWIn Sherry).

Początkowe Blg=22.
Co myślicie w tym temacie? Ktoś możne próbował już takiego winka?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 lis 2013, 08:01 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki

draiks
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 24 lut 2013, 00:13
Re: herbaciane

Post autor: draiks »

Nie za dużo cukru? Z tego co pamiętam to przyjmuje się że rodzynki oddają połowę swojej masy jako cukier podczas fermetnacji, a ty ich dałeś sporo bo aż 710g. Nie robiłem nigdy wina herbacianego, ale rozważałbym odpuszczenie sobie tego dodatkowego kilograma cukru. Jedno z moich pierwszych ryżowych to był piątak w małym szklanym balonie z dwóch szklanek ryżu, półtora kilograma cukru i 100g rodzynek. Wyszedł mocny, ale też strasznie słodki, aż mdliło.
Chętnie poczytam co bardziej doświadczeni winiarze mają do napisania, wiedzy nigdy za wiele.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Wino herbaciane

Post autor: gr000by »

Herbatę parzyłeś czy wrzuciłeś do nastawu? Rodzynki sparzyłeś przed dodaniem? Cukru zdecydowanie chcesz dodać za dużo, drugim razem dodaj 300-400g, jak drożdże to przejedzą to dodasz kolejną małą porcję cukru, inaczej może wyjść z tego ulepek o niskiej mocy, bo drożdże w połowie odmówią dalszej pracy w ulepku cukrowym.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”