Znaleziono 5 wyników

autor: westscz
wtorek, 9 cze 2020, 17:27
Forum: Miody Pitne
Temat: Cichy czwórniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5276

Re: Cichy czwórniak

Witam w czerwcu! Mam już kupiony nowy miód z pasieki, dlatego postanowiłem przelać to co mam, spróbować, wyciągnąć wnioski i nastawić nowy czwórniak. Zlewając, brałem od góry i powoli zbierałem coraz niżej. Jak widać na poniższym zdjęciu na samej górze miałem już ładne przeźroczyste, niżej zaczęło m...
autor: westscz
sobota, 18 kwie 2020, 19:49
Forum: Miody Pitne
Temat: Cichy czwórniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5276

Re: Cichy czwórniak

O kurczę, nie spodziewałem się tak miłych komentarzy po moim raporcie :love:
Artykuł sobie zaraz przeczytam, a na kolejny nastaw już szukam miejsca :D
Czy czwórniak, czy trójniak, to jeszcze zobaczę, ale czuje się zmobilizowany do dalszego działania.

Dzięki!
autor: westscz
piątek, 17 kwie 2020, 14:44
Forum: Miody Pitne
Temat: Cichy czwórniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5276

Re: Cichy czwórniak

Dałem sobie trochę czasu, aby poweryfikować stan i zdać raport ;) Zrobiłem pomiar i było 6blg, dałem mu dodatkowy miesiąc, jednak blg zostało na tym samym poziomie. Ponieważ nie chciałem, aby to wszystko leżało z osadem, więc się go pozbyłem. W smaku jest ciekawe, procent jakiś już czuć, nie wiem, c...
autor: westscz
czwartek, 27 lut 2020, 12:49
Forum: Miody Pitne
Temat: Cichy czwórniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5276

Re: Cichy czwórniak

Wszystko się zgadza, pomyliłem pojęcia. Było MD zrobione i przeczekało swoje 3 dni, pojawiły się ładne procesy w środku i wtedy trafiło ze wszystkim do gąsiora ;) Na dniach ściągnę trochę aby zrobić pomiar. Co zalecasz w zależności od wyników jakie otrzymam? Nie chciałbym za dużo razy grzebać w gąsi...
autor: westscz
wtorek, 25 lut 2020, 08:50
Forum: Miody Pitne
Temat: Cichy czwórniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5276

Cichy czwórniak

Witajcie moi mili! :) W styczniu ze względu na dużą ilość miodu podjąłem temat nastawienia czwórniaka (pierwszy nastaw czegokolwiek w życiu). Padło na czwórniak ze względu na czas oczekiwania na wynik ;D 21 stycznia 3l wody z 1l miodu poszło do baniaka. Wraz z nimi poszły uprzednio nawodnione drożdz...

Wyszukiwanie zaawansowane