WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Post autor: mardok »

U mnie w rodzinie 2 osoby kupiły i 2 w pracy. Ale komp stacjonarny, laptop a nie telefon.
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...
alembiki
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: JanOkowita »

Obyś żył w ciekawych czasach - jak mawia stare przysłowie. I takie nadeszły. Film MIŚ przy tym co się obecnie dzieje to mały pikuś. A kolejne odcinki przed nami :) Bez kompa w kotłowni ani rusz...

Kupowałem w tym roku drewno do kominka. Ceny kosmiczne, w stosunku do lat poprzednich 3-4 razy drożej.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: AAmatorek »

No ja tak podejrzewam, że na światłowodzie było by najlepiej. Wcześniej robili taki wałek, że jak ktoś miał stale łącze ze statycznym (nie zkiennym) IP to najpierw sobie dodawał do koszyka we wtorek i dalej nic nie robił, a w czwartek dokończył zakup tego co mial w koszu (nie zamykał przeglądarki przez 2 dni) przez co skuteczność była kilkukrotnie większa
Awatar użytkownika

Qsay
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2022, 17:12
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: Qsay »

W maju kupilem ja, sąsiad i trzech kolegów z pracy. W ostatnich dwóch miesiącach za prośba znajomych udało mi się kupić chyba 6 osobom jak dobrze liczę. Jak ktoś ma pytania jak to zapraszam na pw.

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: mardok »

A dlaczego na priv?
Opisz tu dla wszystkich krok po kroku co należy zrobić.
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: wingrul »

Qsay pisze:W maju kupilem ja, sąsiad i trzech kolegów z pracy. W ostatnich dwóch miesiącach za prośba znajomych udało mi się kupić chyba 6 osobom jak dobrze liczę. Jak ktoś ma pytania jak to zapraszam na pw.
Dawaj tutaj coś czuje, że wiecej osób jest zainteresowanych.

Ja kupiłem 3t miału zobaczymy czy nie przyjdzie piach albo błoto.
Podobno mają czas na dostawę do punktu miedzy 30 a 40 dni.
Czekam już tydzień i cisza.
Ekogroszek też by się przydał chociaż te 2 tony żeby mieszać z tym mialem.
Awatar użytkownika

Qsay
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2022, 17:12
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: Qsay »

wingrul pisze:
Qsay pisze:W maju kupilem ja, sąsiad i trzech kolegów z pracy. W ostatnich dwóch miesiącach za prośba znajomych udało mi się kupić chyba 6 osobom jak dobrze liczę. Jak ktoś ma pytania jak to zapraszam na pw.
Dawaj tutaj coś czuje, że wiecej osób jest zainteresowanych.

Ja kupiłem 3t miału zobaczymy czy nie przyjdzie piach albo błoto.
Podobno mają czas na dostawę do punktu miedzy 30 a 40 dni.
Czekam już tydzień i cisza.
Ekogroszek też by się przydał chociaż te 2 tony żeby mieszać z tym mialem.
Przeglądarka - obecnie chyba najlepiej działa opera, ewentualnie mozzila. Najwięcej kupiłem na operze jednak.

Konto - musi mieć wszystko wypełnione tzn pesel, nr konta, adres, adres kotla oraz certyfikat CEEB wysłany do PGG - plik 2mb dwie strony najlepiej skleić w paincie. Bez tego nie doda nam nic do koszyka

Logowanie - warto zalogować się ok 14:00 na jednej stronie i jednej przeglądarce - zalogowanie na operze wywali nas np z zalogowania na mozzili. Można i przed 16, ale jest ciężej. Warto przeładować stronę parę razy f5 lub odśwież żeby nas przypadkiem samo nie wylogowało. Nawet jak strona się nie wczyta do 16.

Zakup - startujemy z strony sklepu, warto założyć okulary jeśli sie posiada i zmniejszyć rozmiar strony do ok 70% - widać więcej i łatwiej kliknąć koszyk z interesującym nas towarem. Stan węgla monitorujemy na www.sprawdzwegiel.pl - chociaz to tylko strona poglądowa i też ma opóźnienia oraz braki w danych. Pozwala natomiast widzieć czy już jest węgiel i czy już jest po nim :)
Odświeżamy stronę od 16 i jeśli wczyta nam się sklep i jest węgiel który chcemy to dajemy szybko koszyk, jesli wczyta nam sie w nazwie strony koszyk to mamy węgiel i czekamy, aż ok 17:30 się uspokoi strona. Jeśli wczyta się dodaj do koszyka klikamy pare razy f5 lub odśwież (czekając, aż strona się załaduje - w sensie to kółeczko kręcące się w karcie). Po paru razach próbujemy znów wczytać stronę sklep(pracujemy cały czas w tej samej karcie!). Jeśli się wczyta i mamy w rogu przy koszyku liczbę inną niż 0 to mamy węgiel i też czekamy aż ruch na sklepie się uspokoi. Jeśli nie patrzymy czy jeszcze jest węgiel dostępny i znów próbujemy dodać. Działamy tak, aż mamy węgiel lub się skończył (warto sprawdzać na podanej stronie sprawdzwegiel - jeśli już nie ma węgla, a nie możemy zweryfikować efektu naszych działań możemy odejść i wrócić później sprawdzić nie marnując czasu).

Rady - odświeżamy nie za często, najlepiej jak mamy pewność, że strona już nie podejmie próby wczytania np kreci się kółeczko przy karcie, znika, za chwile znów się kręci to oznaka, że jeszcze może się wczytać.
Węgiel najczęściej jest od ok 16:03 do 16:30.
Czasami warto wpisać stronę sklepu na "nowo" i dać enter.
Jeśli macie węgiel w koszyku pamiętajcie, że macie czas do 24 żeby skończyć zakup. Najczęściej już po 17 sklep chodzi w "miarę" płynie.
Trzeba być cierpliwym - raz nie kupisz nic przez 3 tygodnie, innym razem udać się może za pierwszym razem.


No i tyle, naprawde nie chciało mi się tyle pisać i wolałem komuś nr tel podać i powiedzieć osobiście - jak macie pytania to piszcie PW
Awatar użytkownika

Autor tematu
AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: AAmatorek »

16:04 dostepny 16:05 byl dostępny minute temu :dupa:
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1412
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: mtx »

@Qsay

Warto, też zatańczyć taniec węglowej wróżki, ewentualnie się pomodlić do węglowego golema :hahaha:
JPRD XXI wiek i na prawdę ktoś normalny robi takie cyrki by kupić węgiel?

[mod: staraj się nie cytować całego posta]
Ostatnio zmieniony środa, 12 paź 2022, 08:32 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Qsay
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2022, 17:12
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: Qsay »

@mtx

cena robi różnice ;)

[mod: staraj się nie cytować całego posta]
Ostatnio zmieniony środa, 12 paź 2022, 08:33 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: radius »

mtx pisze:na prawdę ktoś normalny robi takie cyrki by kupić węgiel?
A czy ktoś normalny, najpierw wprowadza embargo na węgiel a po kilku miesiącach budząc się z ręką w nocniku, kombinuje jak koń pod górkę, żeby czasem na braku węgla nie przejechać się i nie przerżnąć następnych wyborów :o
Więc palmy w piecach "wszystkim czym się da" i trujmy się na potęgę, spalając plastiki i śmieci, płyty meblowe nasączone chemikaliami jak dobry sernik rodzynkami oraz wszystkim innym badziewiem :twisted:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1412
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: mtx »

Radius oczywiście, że nie, i samego tematu polityki jako takiej nie chce mnie się ruszać z prostego powodu i zapewne wiesz o co chodzi.
Natomiast trochę mnie bawi takie dosłownie czarowanie nad tym węglem, to jest kropka w kropkę temat jak z cukrem pod koniec lipca... Każdy wykupował ile było i za ile było, i co? Teraz jest październik i u mnie w Lidlu czy biedrze cukru pełne palety i cena koło 5zl. a panika była jakby się świat kończył...
online
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: psotamt »

Teraz czas na inną panikę - paliwa! Już kręcą niektóre portale wora, że ropa, że gaz, że benzyna i oczywiście proroctwa odnośnie ceny na stacjach paliw. Społeczeństwo widać strachliwe, to i jest po co grzać atmosferę. :cry2: :dupa: :hammer:
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

użytkownik usunięty
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
https://youtu.be/yOw-39r3MT8
Mogłaby dać sporo wysokiej jakości surowca na wiele lat ale po co. Lepiej zniszczyć i zasypać.
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: WĘGIEL z PGG czy komuś udało się kupić?

Post autor: wingrul »

Potwierdzam da się kupić ze sklepu pgg.
Dokonałem tego na słabym telefonie i internecie z sieci komórkowej.
Niestety kupiłem orzecha a nie ekogroszek ale liczę że na składzie mi to pokruszą.
Miał o którym pisałem jakiś czas temu jest raczej średni jakościowo ale ważne że już jest :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”