Węgiel do filtrowania wody w akwarium

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.

Autor tematu
matzun
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 16:05

Post autor: matzun »

Czy taki się nadaje? konkretnie mam Filtus, potrzebuje przefiltrować na wczoraj, wiec jeszcze nie przyjechała COOBRA i mam dostęp tylko do takiego wkładu do filtra akwariowego.
alembiki
Awatar użytkownika

lech14
50
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 21:06
Krótko o sobie: Lubie podejmować wyzwania ;)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Węgiel do filtrowania wody w akwarium

Post autor: lech14 »

Też używam Filtusa, a właściwie tylko raz bo stwierdziłem, że szkoda się z tym bawić, ponieważ spirytus z kolumny wychodzi mi bezwonny. Pierwszy raz go użyłem dlatego, że spiritus miał lekki zapach. Drugim razem miałem już katalizator miedziany o którym wyczytałem na forum. Wracając do Filtusa, zasypałem nim 2 litry, 50% destylatu i dałem do lodówki. Dopiero po tygodniu stwierdziłem, że już niczym nie czuć, ale jeśli komuś wyjdzie śmierdzący trunek stwierdzam, że warto zainwestować to 14 zł. Pozdrawiam ;)

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Węgiel do filtrowania wody w akwarium

Post autor: artaks »

Sam nie stosowałem, ale to dlatego, że na chyba tym forum znalazłem krytyczna opinię, poszukaj jeszcze, z tego co pamiętam to miał jakieś domieszki.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Węgiel do filtrowania wody w akwarium

Post autor: Zygmunt »

A on nie ma czegoś glonobójczego?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”