Znaleziono 14 wyników

autor: waher
piątek, 9 kwie 2021, 17:48
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Oczyszczanie Bentonitem v2
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3728

Oczyszczanie Bentonitem v2

Ahoj Braci, Metodą prób i błędów doszedłem do moim zdaniem idealnego środka czyszczącego nastawy cukrowe i z soków owocowych przeznaczone na spirytus. Kolorowych nie robię, nie wiem czy nie będzie za mocne. Posiadam fermentator 25l z kranikiem, także całość wywodu dotyczy 25l nastawu. Potrzebne rzec...
autor: waher
piątek, 7 sie 2020, 19:12
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Proszę o ocenę
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3023

Re: Proszę o ocenę

Nie podoba mi się że zamiast nierdzewki jest kwasówka. Jestem purystą jeżeli chodzi o bezpieczeństwo psocenia. Do pracy przy żywności tylko stal z dodatkiem chromu, nie mniej niż 11%. Ciekawy automat, skoro w kegu widzę termometr manualny :D Dobry sterownik sinusoidalny powinien brać z par kega i pa...
autor: waher
czwartek, 6 sie 2020, 15:49
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Zimne palce od początku do końca
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5888

Re: Zimne palce od początku do końca

"Rektyfikacja, destylacja frakcyjna, destylacja frakcjonowana – z fizycznego punktu widzenia destylacja kaskadowa (wielopoziomowa), w której każdy stopień procesu jest zasilany produktem (destylatem) poprzedniego; z punktu widzenia inżynierii procesowej rektyfikacja jest procesem jednostkowym, ...
autor: waher
środa, 8 maja 2019, 22:37
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Zimne palce od początku do końca
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5888

Zimne palce od początku do końca

ZP - Zimne palce od początku do końca Co potrzeba: - Destylator z ZP i kolumną rektyfikacyjną. - Wypełnienie kolumny. - Węgiel aktywny. - Drożdże gorzelnicze. - Cukier w zależności od drożdży. - Fermentator, alkoholomierz, cukromierz. - Kolumnę filtracyjną. - Sodę oczyszczoną. Co dobrze jest mieć: ...
autor: waher
niedziela, 3 cze 2018, 14:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: daniels
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2299

Re: daniels

Podobnie jak u mnie. Zauważyłem że solidna podstawa w postaci winiarstwa czy piwowarstwa daje całkiem przyjemne rezultaty w gorzelnictwie :)
Powodzenia i dzień dobry !
autor: waher
niedziela, 3 cze 2018, 12:32
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Drugi obieg wody w ZP
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2519

Re: Drugi obieg wody w ZP

1m3 zużycia mi wychodzi podczas psocenia latem, zimą około 0,7m3 cenę mam za metr 10,84zł ze ściekami (witamy ze stawkami w mieście). Mam jedno źródło wody - kran, do niego zamiast perlatora mam wkręconą redukcje i kolejną redukcje zakończoną choinką fi=10mm. Po psoceniu naturalnie zakładam perlator...
autor: waher
sobota, 2 cze 2018, 08:25
Forum: Przywitaj Się!
Temat: psioro
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4388

Re: psioro

Bo sam nim jestem w pozytywnym sensie znaczenia tego wyrażenia. Sens wynikał z kontekstu wypowiedzi. Widzę że jak ktoś chce się o coś przypieprzyć to się przypieprzy.
autor: waher
piątek, 1 cze 2018, 21:14
Forum: Przywitaj Się!
Temat: oredlaw
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2398

Re: oredlaw

Wędliny? Uśmiechnę się do Ciebie. Dzień dobry :)
autor: waher
piątek, 1 cze 2018, 19:53
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Drugi obieg wody w ZP
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2519

Drugi obieg wody w ZP

Witam drodzy forumowicze. Patrząc na rachunek za wodę postanowiłem coś zmienić w swoich ZP, proszę doświadczonych hm.. psotników o radę, a nóż kogoś zainspiruję :D. Chciałbym wprowadzić podwójny obieg wody. To znaczy, aby +/- połowa wody była odzyskiwana do ponownego chłodzenia całości sprzętu. Zało...
autor: waher
środa, 30 maja 2018, 21:23
Forum: Przywitaj Się!
Temat: psioro
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4388

Re: psioro

Owszem, jest z lekka hardcorowe :D Masz rację, czasami głęboka woda zniechęca. Właśnie jestem w trakcie budowania podwójnego obiegu wody pod ZP zasilanego powerbankiem 4000mAh , wykorzystując do tego celu pojemnik fermentacyjny :D Jak ktoś lubi wyzwania, siedzenie przy tym, ciągłe doskonalenie, jest...
autor: waher
środa, 30 maja 2018, 18:43
Forum: Przywitaj Się!
Temat: psioro
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4388

Re: psioro

Cześć, dosłownie, hehe... owocnego studiowania forum. Co do aabratka, uważam że ZP lepsze pod warunkiem ciągłej kontroli parametrów a wraz z nimi regulacji ciśnienia wody czy mocy (sterownik się przydaje). Aabratek dobry gdy nie jest się popaprańcem lampiącym się w cyferki przez 4 godziny co chwila ...
autor: waher
sobota, 26 maja 2018, 09:16
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Czy klarowanie cukrówki jest konieczne?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 25254

Re: Czy klarowanie cukrówki jest konieczne?

Cześć, Niesklarowany nastaw strasznie zasmradza gon oraz ryje miedź w kolumnie. Później też domycie kega oraz dezynfekcja jest mało przyjemna (tak, dezynfekuję). Drożdże są to jednokomórkowe grzybki prawda? A jeżeli są to grzyby to i mają w sobie związki organiczne. Jedynym związkiem jakim chcemy po...
autor: waher
piątek, 25 maja 2018, 21:36
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Double Snake C3
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2457

[test] Double Snake C3

Dobry Wieczór, Dziś chciałbym się podzielić wrażeniami z pierwszego użycia drożdży dość znanej firmy Alcotec , Double Snake C3. Opakowanie charakterystyczne, grafitowy wąż z dwiema głowami na srebrno-niebieskim tle: https://alkohole-domowe.com/forum/download/file.php?mode=view&id=24511 Producent...
autor: waher
wtorek, 15 maja 2018, 21:18
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Waher
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1930

Waher

Cześć i czołem, Jestem stosunkowo nowym adeptem szkoły magii i czarodziejstwa ze specjalizacją duchową (łac. Spiritus). Od 10 lat robię napoje alkoholowe właściwie ze wszystkiego - nie próbowałem jeszcze z nogi od krzesła ale sądzę że to kwestia czasu. Połączyłem obie pasje dlatego tu jestem. Chętni...

Wyszukiwanie zaawansowane