Znaleziono 18 wyników

autor: WacekJ
sobota, 12 lip 2014, 09:10
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka na reumatyzm
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4222

Re: Nalewka na reumatyzm

Popijam też nalewki ze złotego wąsa - modne obecnie ziółko .
Лечение ревматизма - http://www.callisia.org/cal58.html
Лечение алкоголизма - http://www.callisia.org/cal2.html - tak na wszelki wypadek .
autor: WacekJ
sobota, 12 lip 2014, 07:11
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka na reumatyzm
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4222

Re: Nalewka na reumatyzm

Witam
Ja popijam sobie wino siedmiopalecznikowe – Vinum Comari według http://rozanski.li/?p=2821 ale ja jeszcze nie mam reumatyzmu .
autor: WacekJ
czwartek, 10 lip 2014, 15:33
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z jabłek
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4085

Re: Wino z jabłek

Ale papierkami będę znał tylko ph, a nie g/l. Od lat używam - http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_do_pomiaru_kwasowosci_Vinoferm&przedm=1463480&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165994&sortuj=kod http://www.winiarz.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask....
autor: WacekJ
niedziela, 6 lip 2014, 07:38
Forum: Ogrodnictwo
Temat: Sadzonki winorośli - odmiany polecane
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 31540

Re: Sadzonki winorośli - odmiany polecane

Zapach i smak riparii poznasz jak zrobisz wino z Marszałka a z tzw. "pancernych" odmian ja uprawiam i robię wino - Hasansky Sladky czy Swenson Red są to odmiany tzw. "altanowe " polecane do sadzenia na altanach i innych wysokich rusztowaniach a wina z nich są pijalne ale mają swo...
autor: WacekJ
sobota, 5 lip 2014, 07:04
Forum: Ogrodnictwo
Temat: Sadzonki winorośli - odmiany polecane
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 31540

Re: Sadzonki winorośli - odmiany polecane

Ja przepraszać ja puścić co być pod ręką (jacyś właśnie kopali piłkę i mieli przerwę ) . Już się poprawiam - dam ubiegły rok i teraz .
ps. Marszałka to już dawno wykopałem - nie znoszę swądu winorośli pachnącej (Vitis riparia).
autor: WacekJ
piątek, 4 lip 2014, 20:08
Forum: Po Godzinach
Temat: Antyki związane z naszym hobby alkoholowym
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 22132

Re: Antyki związane z naszym hobby alkoholowym

Mamy tego więcej i wszystko na chodzie . Nasza policja nie próżnuje ! ;)
autor: WacekJ
piątek, 4 lip 2014, 19:05
Forum: Ogrodnictwo
Temat: Sadzonki winorośli - odmiany polecane
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 31540

Re: Sadzonki winorośli - odmiany polecane

DarekRz pisze:.... Czego oczywiście sobie i wszystkim kolegom i koleżankom życzę w tym Nowym 2014 Roku. :)
Chłopy śpicie a mi rośnie ! :D
autor: WacekJ
piątek, 4 lip 2014, 12:12
Forum: Po Godzinach
Temat: Antyki związane z naszym hobby alkoholowym
Odpowiedzi: 45
Odsłony: 22132

Re: Antyki związane z naszym hobby alkoholowym

kochanek Kranei pisze:
rozrywek pisze: A muzeum..hmm bimbrownictwa i własnych wyrobów? Naprawdę bym chciał aby coś takiego u nas powstało.
Powstało ...
autor: WacekJ
środa, 2 lip 2014, 15:59
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Co warto mieć na działce?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 19613

Re: Co warto mieć na działce?

Po 2 szt ? Na wino - odmiany przerobowe - ok 3l z krzaka czy do jedzenia - deserowe . Będziesz opryskiwał przeciw chorobom czy nie . Jakie minimalne temperatury występują u Ciebie - będziesz okrywał zimą .... itd itp . Mam 120 krzaków ok 30 odmian i to w Białymstoku .
autor: WacekJ
środa, 2 lip 2014, 15:03
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: ...z czego pigwówka
Odpowiedzi: 124
Odsłony: 71541

Re: ...z czego pigwówka

Pigwówka to z pigwy - lepiej smakuje niż pachnie a z pigwowca (lepiej pachnie niż smakuje ) to pigwowcówka ?
autor: WacekJ
środa, 2 lip 2014, 07:06
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Co warto mieć na działce?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 19613

Re: Odp: Co warto mieć na działce?

michal278 pisze:Kol. Kasyx pewnie korzeń kosaćca na gryzaki, a na powaznie to marzenie dostać sadzonki - korzeń fiołkowy.
Marzenia mogą się spełnić już w przyszłym roku - mam cała grządkę ( 18 karp) iris florentina , posadziłem też iris pallida .
autor: WacekJ
środa, 2 lip 2014, 06:37
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Bukwica
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5729

Re: Bukwica

Witam Zakwitła bukwica (betonica officinalis) czas zebrać kwitnące pędy i zrobić nalewkę jest niezastąpiona na niestrawność . Aromatycznej nalewki zwanej bukwicą a robionej na miodowniku melisowatym nie zrobiłem w tym roku gdyż moje miodowniki nie pachną , ubiegłej jesieni zmieniłem im środowisko al...
autor: WacekJ
wtorek, 1 lip 2014, 07:12
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Absynt
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 21801

Re: Odp: Absynt

Odmian piołunu jest kilka. Ja sam mam własne poletko alpejskiego. Witam Naprawdę uprawiasz artemisia alpina ? Szukając tej odmiany znalazłem i posadziłem w ogrodzie artemisia austriaca ,artemisia pontica ,artemisia rupestris . Rośnie też artemisia absinthium i to odmiana Lambrook Silver wyhodowana ...
autor: WacekJ
poniedziałek, 30 cze 2014, 07:32
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bernardyński.
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 17451

Re: Trójniak bernardyński.

Ja jestem następny w kolejce, a gdyby czasem kolega miał na zbyciu taki dwuletni ususzony korzeń (10 gramów) to też nie pogardzę :ok: Mam 50g dwuletniego korzenia z moich irysów ale nie będę sprzedawał bo jeszcze nie pachnie. Zapach ma powstać po 3-5 letnim suszeniu i przechowywaniu. Jeżeli zapach ...
autor: WacekJ
poniedziałek, 30 cze 2014, 07:14
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Żubrówka
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 11236

Re: Żubrówka

Żubrówkę uprawiam w ogrodzie od lat i to tą bardziej aromatyczną - turówkę wonną bo jest i turówka leśna .
autor: WacekJ
niedziela, 29 cze 2014, 13:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: WacekJ
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2010

WacekJ

Witam!
Właśnie zarejestrowałem się na Waszym forum- witam wszystkich.
Jestem Wacek z Białegostoku, robię wina i nalewki z owoców i ziół ze swojego ogrodu i to od ponad 30 lat.
Pozdrawiam.
Wacek
autor: WacekJ
niedziela, 29 cze 2014, 13:06
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak bernardyński.
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 17451

Re: Trójniak bernardyński.

Witam Jestem nowy na tym forum- witam . Miodami nie zajmuję się, ale od 2009r uprawiam irysy florentyńskie- korzeń fiołkowy jest mi niezbędny do wina wermut. W 2012r wykopałem irysy i suszę korzenie- zapachu fiołków na razie nie ma . Piszę o tym na forum winiarzy- http://wino.org.pl/forum/viewthread...

Wyszukiwanie zaawansowane