Sprzęt na start

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
kutryk
5
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2020, 10:38
Podziękował: 3 razy

Post autor: kutryk »

Witam. Szukam wskazówek co do kupna pierwszego destylatora. Na początek idą cukróweczki później pewnie coś z owoców, wiadomo w miarę picia pragnienie rośnie, wiec szukam dobrego sprzętu. Cena jaka chce przeznaczyć to maks 2000. Może ktoś by mógł coś wykonać dla mnie za podobne pieniądze. Pozdrawiam.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: PETER29 »

Szukaj aabratek. Za podana kwotę będziesz miał sprzęt na którym przy odrobinie wiedzy i wprawy zrobisz od spirytusu do smakowek. Jest na forum kilku producentow. Aabratek.pl, Kula, Ks2507.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
kutryk
5
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2020, 10:38
Podziękował: 3 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: kutryk »

Dzięki za pomoc, http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html Czy taki sprzęt starczy na początek??
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2020, 13:54 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: masterpaw2 »

@kutryk, jest to sprzęt od naszego forumowego kolegi Kuli, i z pewnością będziesz zadowolony. Radziłbym jednak nieco dołożyć i brać z kegiem 50l ze wspawanym złączem sms. Pozwoli Ci to na późniejsze modyfikacje np. dołożenie bufora.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
kutryk
5
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2020, 10:38
Podziękował: 3 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: kutryk »

Co do kega 50 l zastanawia mnie w jakich proporcjach robić nastaw? A dokładnie ile dać drożdży? Bo cukier i wodę da się wyliczyć. A czy można dzielić paczki drożdży?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sprzęt na start

Post autor: masterpaw2 »

A czy można dzielić paczki drożdży?
Zależy jak duże opakowanie kupisz, bo raczej paczki drożdży na 25l nastawu dzielił nie będziesz. Trzeba tylko pamiętać by otwarte opakowanie trzymać w lodówce.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”