Znaleziono 11 wyników

autor: Veritate
wtorek, 24 gru 2019, 02:23
Forum: Bimbrownia
Temat: Koszt wódki z cukrówki
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21482

Koszt wódki z cukrówki

[off topic] Dlaczego będąc hobbystą nie robię wódki/nalewek na sprzedaż i na zamówienie dla znajomych moich znajomych? Otóż wg moich szacunków (amatora/hobbysty) to po prostu się NIE OPŁACA. Znajomi na wspólnych biesiadach bywają zachwyceni prostą czystą wódką z cukru przefiltrowaną przez węgiel akt...
autor: Veritate
środa, 20 mar 2019, 22:00
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: corn whisky (pytanie o przepis)
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8999

Re: corn whisky (pytanie o przepis)

Dobra chłopaki przekonaliście mnie, że kukurydzę najlepiej pogotować :-) Dla mnie gotowanie zdroworozsądkowo wiąże się z zabiciem ewentualnych bakterii na śrucie (in plus) i przyspieszeniu dżelatynizacji/kleikowania. Co do aromatów tylko samo doświadczenie podpowiada mi że niestety po części uciekaj...
autor: Veritate
środa, 20 mar 2019, 01:59
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: corn whisky (pytanie o przepis)
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 8999

Re: corn whisky (pytanie o przepis)

Ja bym wsypał kukurydzę do wrzątku a nawet krótko pogotwał. (...) Po co gotować kukurydzę? Pytam, bo sam dotychczas gotowałem (w swojej krótkiej jak dotąd przygodzie z kukurydzą) i jak dotąd nie jestem zachwycony rezultatem. Robiąc kolejny raz tak samo nie oczekuję, że uzyskam inny, lepszy efekt de...
autor: Veritate
czwartek, 18 paź 2018, 18:17
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2944
Odsłony: 927703

Re: Aktualne ceny cukru

@Kenedi18 taki szczegół - w tescowej gazetce na zdjęciu w reklamie jest "Polski Cukier" krajowej spółki cukrowej, a faktycznie w sprzedaży jest niemiecki "Królewski"/Südzucker. :-)
autor: Veritate
środa, 10 paź 2018, 23:50
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalność pędzenia w UE
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 23328

Re: Legalność pędzenia w UE

Tu jest o podatku:
http://www.kovodel.cz/prehled-novinek/l ... slovensku/

Źródła ustawy, czy rozporządzenia znaleźć za nic nie mogę
autor: Veritate
środa, 10 paź 2018, 23:34
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Na Słowacji destylacja już na legalu
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3689

Re: Na Słowacji destylacja już na legalu

@Qba info o podatku od 'psoty na legalu' na Słowacji pochodzi ze strony: http://www.kovodel.cz/prehled-novinek/legalizace-paleni-na-slovensku/ To strona Słowackiego producenta (profesjonalnych) destylatorów, na którą trafiłem przypadkiem błąkając się wcześniej po serbskich i czeskich stronach produc...
autor: Veritate
środa, 10 paź 2018, 22:56
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?
Odpowiedzi: 242
Odsłony: 123985

Re: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?

Kwas askorbinowy (Vit. C) vs. kwasek cytrynowy
Czyli C6H8O6 vs. C6H8O7

Nie mam kwasku cytrynowego, ale mam dużo vitaminy C w proszku. Czy mamy jakiegoś chemika, który odpowie, czy można zastąpić kwas cytrynowy kwasem askorbinowym (Vit. C) i do takiego roztworu z vit. c dodać perhydrol?
autor: Veritate
czwartek, 4 paź 2018, 15:55
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalność pędzenia w UE
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 23328

Re: Legalność pędzenia w UE

W UK tak jak w PL - można wino, piwo, ale psocenie.. tfu destylacja zabroniona. Choć jak ktoś mieszka na jakiejś farmie to tak jak i u nas nikt go ścigał raczej nie będzie. Słowacja Na Słowacji weszła nowa ustawa (20 września 2018) że można na własny użytek 25 litrów 100% alkoholu rocznie, ale są ob...
autor: Veritate
czwartek, 4 paź 2018, 15:28
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Na Słowacji destylacja już na legalu
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3689

Na Słowacji destylacja już na legalu

Dwa tygodnie temu, bo 20 września 2018 r. parlament na Słowacji przyjął ustawę regulującą i umożliwiające destylację na własne potrzeby. Są obostrzenia -m.in. trzeba wcześniej zgłaszać datę i plaonowany urobek, jest niemały podatek (2,70 EUR za litr 50% alkoholu), ale można legalnie dla siebie podes...
autor: Veritate
poniedziałek, 1 paź 2018, 05:14
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna AAbratek do oceny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3166

Kolumna AAbratek do oceny

Tytułem wstępu i dla zachowania kontekstu. Jestem po fazie fascynacji prostymi Almbikami/Pot stillami, a zdecydowanie przed plated columns/kolumnami półkowymi. Planuję pierwszy własny destylator (raczej) pod owocówki. Myślę o takim połączonym LM/VM z górą wygiątą jak w projekcie AAbratka. Swoją drog...
autor: Veritate
sobota, 29 wrz 2018, 01:43
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Veritate
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1783

Veritate

Cześć tu Sławomir, Na początku drogi. Pijam to co towarzystwo, ale lubię single malty i psotne śliwowice. Gdy bez mała przez dekadę mieszkałem w UK i jeszcze nie miałem tylu ... obowiązków, to stać mnie było na naprawdę fajne single malty. Mieszkam teraz w PL i zamiast obalić Obana, czy Lagavulin'a ...

Wyszukiwanie zaawansowane