Znaleziono 9 wyników

autor: valter
niedziela, 7 sie 2011, 09:55
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw na tej samej wodzie
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 14284

Nastaw na tej samej wodzie

Witam szanownych forumowiczów. Mam problem następujący: Tamtym razem zrobiłem nastaw który nie do końca przerobił cukier blg było 3 i nie drgneło więcej więc przerobiłem i co nieco z tego wyszło ale że woda była słodkawa a blg przerobionej wody (tego co zostało po destylacji) pokazało 8 to szkoda by...
autor: valter
czwartek, 24 mar 2011, 19:00
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.
Odpowiedzi: 123
Odsłony: 58607

Re: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.

Witaj!
Jeżeli Ci się nie spieszy to po przedestylowaniu 1410 - tki rozcieńcz ją do 40volt i zapraw (zmiel je i dodaj do destylatu) limonkami.
Niech to stoi nawet miesiąc.
Potem dolewasz wody do 30volt i destylujesz drugi raz.
Smacznego ;)
autor: valter
środa, 9 mar 2011, 18:56
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.
Odpowiedzi: 123
Odsłony: 58607

Re: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.

Witajcie!
Jeżeli jałowiec jest ziarnisty to nie wiem jak to będzie smakowało natomiast testowałem podobny skład z jałowcem mielonym(20dkg) i ostrzegam!
Nie da sie tego pić !
Przerabiałem to 4 razy z wodą rozcieńczone do 30% i dalej paskudny smak , ale już to idzie wypić.
autor: valter
wtorek, 8 lut 2011, 11:27
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.
Odpowiedzi: 123
Odsłony: 58607

Re: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.

Witam!
Na jaką ilość destylatu dajesz 1kg zmielonych mandarynek?
autor: valter
poniedziałek, 7 lut 2011, 10:40
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.
Odpowiedzi: 123
Odsłony: 58607

Re: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.

Szanowni psotnicy. Wyrób który otrzymałem opisany na początku podzieliłem na pól i jedna połowa poszła do zamrażarki na 48h a z drugiej niewiele po wekendzie pozostało. Tak się składa że odwiedzili mnie szwagrowie i jak zaczeliśmy kosztować tę (niby załatwioną) pychotkę to niewiele z niej pozostało....
autor: valter
niedziela, 6 lut 2011, 10:47
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.
Odpowiedzi: 123
Odsłony: 58607

Cukrówki "smakowe" - z dodatkami.

Czy myśleliście o tym by potestować "nastawy smakowe" z cukrówki? Jako że jestem początkujący i robię co nieco na własny użytek wpadł mi do głowy pomysł by troszkę poeksperymentować. Poruszyłem ten temat już na tym forum pt. "Gorzka żołądkowa" biała ale zostałem skrytykowany że t...
autor: valter
piątek, 4 lut 2011, 12:09
Forum: Przepisy smakowe
Temat: JAK ZROBIĆ ŻOŁĄDKOWĄ GORZKĄ?
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 60433

Re: JAK ZROBIĆ ŻOŁĄDKOWĄ GORZKĄ?

Witam. Poeksperymentowałem w innym kierunku. Wszyscy zaprawiają alkohol ziołami chcąc uzyskać gorzką żołądkową :twisted: Ja spróbowałem zrobić nastaw i powiem, że wyszło oki. 10kg cukru 40 litrów wody 1/2 opakowania drożdży T3 do gotowego nastawu dodałem: 1 łyżeczkę imbiru 20 ziaren kolendry 5 ziare...
autor: valter
niedziela, 19 wrz 2010, 14:57
Forum: Chłodzenie
Temat: Jaka chłodnica do kega 50l ??
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6384

Re: Jaka chłodnica do kega 50l ??

Witam wszystkich forumowiczów. Metodą prób i błedów można dojś do wszystkiego. Sam testowałem rurke miedzianą 3mw bańce po mleku 10l potem 20l odlewając ciepłą a dolewając zimnej wody. Później dorobiłem kraniki i wężyki pokrywa szczelna i szło pod bierzącą wodą. Najlepiej jednak sprawdza się pomysł ...
autor: valter
niedziela, 23 maja 2010, 07:49
Forum: Śmietnik
Temat: Zabielony "gotowy" wyrób
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1367

Zabielony "gotowy" wyrób

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie a raczej problem. Na początku leci ok a potem się bieli, dlaczego poniżej 55-50% zaczyna lecieć zabielony? Czy to normalne skoro stoi w dymionie 14 dni i więcej nawet do 21 a składniki to: cukier i drożdze a za każdym razem to samo zajście. Jak chce r...

Wyszukiwanie zaawansowane