Utopency

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.

Autor tematu
zico
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 25 wrz 2009, 23:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny :P
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zico »

M N O Ž S T V Í (Ilość)

do pětilitrové láhve od okurků (Na pięciolitrowy słoik od ogórków)

S U R O V I N Y (Składniki)

2 kg méně tučných špekáčků (2 kg małych parówek)
1.75 kg cibule (1,75 kg cebuli)
6 00 ml octa (600 ml octu)
1250 ml vody (1250 ml wody)
5 polévkových lžic soli - 120g (5 łyżek stołowych soli - 120g)
1/2 polévkové lžíce mletého černého pepře - 5g (1/2łyżki stołowej mielonego czarnego pieprzu - 5g )
3/4 polévkové lžíce cukru - 10g (3/4 łyżki stołowej cukru - 10g)
1 polévková lžíce oleje (1 łyżka stołowa oleju)
3 bobkové listy (3 liście laurowe)
na špičku nože chilli (na końcu noża chili)

P O S T U P (Wykonanie)

Nejprve si připravíme nálev. Dáme vařit vodu s octem. Ve varu přidáme sůl, cukr, olej, bobkový list a chilli a necháme 2 minuty povařit. Nálev pak necháme vychladnout.
Špekáčky oloupeme a nakrájíme na čtvrtky. Oloupanou cibuli nakrájíme na rovnoměrná kolečka. Do vymyté pětilitrové sklenice od okurek dáme cca 1 cm vysokou vrstvu cibule. Potom tuto cibuli poklademe vrstvou špekáčků. Vrstvy opakujeme až do naplnění sklenice.
Vychladlý nálev nalijeme do připravené sklenice. Sklenici je na závěr nutné dobře uzavřít - stačí celofán a gumička


-----------------------------------------------------------------------------------
Tłumaczenie jest dość dowolne ale oddające sens oryginału.

Najpierw wykonujemy zalewę. Gotujemy wodę z octem. Dodajemy sól, cukier, olej, liście laurowe i odrobina chili i gotujemy przez 2 minuty. Zalewę należy ostudzić.
Parówki obieramy z osłonki, kroimy na ćwiartki. Cebulę kroimy na równe talarki. Do wymytego słoja po ogórkach dajemy cebulę na wysokość 1cm, potem na cebulę kładziemy warstwę parówek i tak naprzemian do wypełnienia słoja. Zalewamy wychłodzoną zalewą i przykrywamy celofanem i gumką.
alembiki
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Utopency

Post autor: JanOkowita »

Robiłeś, czy tylko dałeś przepis ? Smak może być dziwaczny dla polskiego podniebienia.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Utopency

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
zico
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 25 wrz 2009, 23:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny :P
Lokalizacja: Żyrardów
Re: Utopency

Post autor: zico »

JanOkowita pisze:Robiłeś, czy tylko dałeś przepis ? Smak może być dziwaczny dla polskiego podniebienia.

Robiłem, jadłem polecam. Mało tego, robiłem z parówek własnego wyrobu :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 lip 2013, 19:48 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spacje po znakach int., nie po :)
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Utopency

Post autor: manowar »

Widziałem w sklepach Wierzejki kiełbasę z boczkiem - jeszcze nie próbowałem bo mam trochę oryginalnej szpekaczki, ale myślę, że do utopenców będzie to lepsze niż parówki / serdelki.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
zico
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 25 wrz 2009, 23:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny :P
Lokalizacja: Żyrardów
Re: Utopency

Post autor: zico »

Oj, chyba nie masz racji, jednak spróbować możesz, tylko zrób małą porcję na próbę.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lip 2013, 22:21 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zdania zaczynamy wielką literą, używamy polskich znaków i stosujemy interpunkcję.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Utopency

Post autor: manowar »

Nie mam na myśli parówek, które robiłeś sam. Spekacka jest ze słoniną - i myślę, że kiełbasie z boczkiem bliżej do oryginału niż sklepowym parówkom (z których zresztą robiłem i wyszło bardzo ok).
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”