Ulubione :)

Ranking najsmaczniejszych drinków. Wasze doznania i przeżycia związane ze spożywaniem ulubionych napojów..

Autor tematu
bluszcz
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2012, 11:40

Post autor: bluszcz »

Bardzo prosty przepis:

Wódka 40 ml,
sok ananasowy 40 ml
sprite 100 ml
limonka,
lód
Generalnie leję na oko, według uznania gości ;) Sprawdza się na każdej imprezie.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: ulubione :)

Post autor: JanOkowita »

Opis "smakuje" dobrze, tylko troszkę mocy za mało na jesień ! ;) Więcej woltażu !
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
bluszcz
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2012, 11:40
Re: ulubione :)

Post autor: bluszcz »

Oj smakuje i to bardzo :) a jak już wcześniej pisałam, proporcje według uznana i gustu. Będą odpowiednie proporcje, będzie moc ;)

Autor tematu
bluszcz
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2012, 11:40
Re: ulubione :)

Post autor: bluszcz »

Kolejna propozycja - na jesienne wieczory idealna ;)

Soplica orzech laskowy. Można pić bez niczego, ale ja najczęściej robię drinka z sokiem pomarańczowym, najlepiej z miąższem. Jest też szkoła mieszania z kawą, ale jeszcze nie próbowałam.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: ulubione :)

Post autor: Zygmunt »

Sporo ludzi orzechową Soplicę pija z mlekiem. Jak ktoś lubi Nutellę, to smak jest bardzo podobny:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Czajkus
50
Posty: 57
Rejestracja: piątek, 24 sie 2012, 09:56
Ulubiony Alkohol: różne różności
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Gród Kraka
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: ulubione :)

Post autor: Czajkus »

Mi smakuje coś takiego
40 ml Pisang Ambon
20 ml likieru amaretto
60 ml śmietanki

Ja robię nie z Pisang Ambon - oryginały tylko z odpowiednika z Auchon - o nazwie Pisang (taki zielony) za ok. 27 zł /0.7 l. Amaretto jakie bądź - stosunek jakość/cena chyba Likier amretto z Łańcuta ma najlepszy, śmietanka 12% lub 18%

Cały fan polega na tym, że jak się zmiesza te składniki to wychodzi drink o smaku pistacjowym :)

A tak poza tym co do pierwszego posta to ze spritem każdy alkohol chyba smakuje :)

Pozdrawiam
Czajkus
"Vistula: nie kosi, nie młóci, a chłopa obróci" Lucjan Pyzik
Obrazek
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: ulubione :)

Post autor: Emiel Regis »

Czajkus pisze:ja robię nie z Pisang Ambon - oryginały tylko z odpowiednika z Auchon
Cenna informacja, miałem oryginalny ale się skończył i nie mogłem za cholerę znaleźć a małżonka wprost przepada za tym smakiem. :ok:
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

Autor tematu
bluszcz
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2012, 11:40
Re: Ulubione :)

Post autor: bluszcz »

Dzięki za wskazówki i nowe przepisy. Na pewno się przydadzą ;)

Posty scalone.

Oj, zbliża się jesień. Coraz chłodniejsze wieczory i najlepsza pora na nalewki (zwłaszcza te domowej roboty) oraz grzańce: grzane wina, piwa... Lubię grzane wino z przyprawami do grzańca (kupuje gotowca), dodaje pomarańczę i goździki. Dobrze też smakuje piwo z miodem, ale tylko z tym prawdziwym. Sztuczny miód zabija smak piwa. No i masa nalewek. Malinówka, śliwówka, aroniówka... Polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze Drinki”