Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Autor tematu
Heleer92
2
Krótko o sobie: "Pić – to co mocnego, kochać – to co pięknego, kraść – to miliony, a topić się – to w bystrej wodzie." Polskie przysłowie
Kontakt:
Załączniki
Trudny czas w domu (koronawirus)

Postautor: Heleer92 » wtorek, 17 mar 2020, 13:40

Panowie, jak sobie radzicie w tych trudnych warunkach w domu? Ja mam to szczęście, że pracuję zdalnie, ale z drugiej strony - mam tez 2 córki, które zaraz mnie... wykończą. Nie wiem, jak to z chłopakami jest, ale dziewczyny to trudny temat. Kłócą się o wszystko i każda chce mieć to, co akurat ma ta druga. Do tego wciąż tańczą i śpiewają. Przebierają się też co 5 minut - spódniczki, sukieneczki. No i co chwilę upiększają się jakimiś naszyjnikami i takimi tam rzeczami. Oczywiście, ja też w koronie i z naszyjnikami siedzieć muszę. Dobrze, że mnie nie widzicie :) A jak jest u Was?
Ostatnio zmieniony piątek, 20 mar 2020, 10:44 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

johnex
500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
Re: Trudny czas w domu

Postautor: johnex » wtorek, 17 mar 2020, 14:05

Dzieci trzeba wychowywać i umieć dyscyplinować.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
Heleer92
2
Krótko o sobie: "Pić – to co mocnego, kochać – to co pięknego, kraść – to miliony, a topić się – to w bystrej wodzie." Polskie przysłowie
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Heleer92 » wtorek, 17 mar 2020, 14:14

Zgadzam się... ale jednocześnie przy tym, nie ograniczać ich kreatywności.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 mar 2020, 17:22 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

kwik44
900
Załączniki

Postautor: kwik44 » wtorek, 17 mar 2020, 14:37

Z synami jest tak samo. Tylko dodatkowo się piorą. Ale sprytnie, bo po cichu ;)
johnex - tak, ale to nie oznacza, że mają być cicho cały czas. Mam kolegę, co ma szóstkę. Za każdym razem jak dzwoni z domu 3-4 słyszę ;) Dzieci też muszą gdzieś emocje wytracić.

Ja mam zdalną pracę od czwartku. Jak na razie plusy, bo odrabiam zaległości. No i nie muszę być w delegacji.

Awatar użytkownika

Skir
150
Krótko o sobie: Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. Józef Szwejk
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Drinker
Załączniki

Postautor: Skir » wtorek, 17 mar 2020, 15:13

johnex pisze:Dzieci trzeba wychowywać i umieć dyscyplinować.
"dyscyplinować" kojarzy mi się zdecydowanie z "tresować". Wychowałem syna i córkę - do córek powinni w chwili urodzenia dołączać instrukcję obsługi, a prztynajmniej pierwsze pięć tomów skróconej instrukcji obsługi córki. :)

Wojtek5
100
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » wtorek, 17 mar 2020, 18:58

Ja niestety jako jedyny w domu ryzykuję chodząc do pracy i mając kontakt, z pracownikami, klientami gdyż pracuję w handlu. Z drugiej strony patrząc, żona siedzi w domu pracując zdalnie i jednocześnie ucząc się z synem - chyba mam jednak to szczęście że wychodzę z domu :) wracam i jest już po wszystkim :)

Awatar użytkownika

JanOkowita
1900
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » wtorek, 17 mar 2020, 19:28

Skir pisze:
johnex pisze:Dzieci trzeba wychowywać i umieć dyscyplinować.
"dyscyplinować" kojarzy mi się zdecydowanie z "tresować". Wychowałem syna i córkę - do córek powinni w chwili urodzenia dołączać instrukcję obsługi, a prztynajmniej pierwsze pięć tomów skróconej instrukcji obsługi córki. :)

Dawno nie czytałem tak mądrego tekstu. Jako ojciec, który wychował 2 córki (dzisiaj już dawno dorosłe) potwierdzam konieczność otrzymania instrukcji obsługi w chwili urodzenia.
Cały pozostały sprzęt w domu to pikuś w komplikacji. Już nie wspomnę o obsłudze córek, gdy wchodzą w wiek cielęcy 13-16 lat, należy wówczas mocno uzbroić się w cierpliwość i zapas wódki na nerwy.
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

radius
6000
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Trudny czas w domu (koronawirus)

Postautor: radius » niedziela, 22 mar 2020, 06:24

W związku z pobocznymi pytaniami i co by nie drażnić niektórych górali ( :mrgreen: ), przeniosłem posty nie związane z tematem tutaj - nowy-projekt-radiusa-miedziana-glowica-puszkowa-t19082.html
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Załączniki

Postautor: lesgo58 » niedziela, 22 mar 2020, 07:20

Góral bagienny pisze:No cóż mod radius tak ma że potrafi sporo tematów zaśmiecić ;) Ale za to psocenie mu przeszkadza :o

No cóż jeśli temat "...Trudny czas w domu (koronawirus).." ( topic21748.html) nie może pomieścić postu radiusa o tym co on robi w tym trudnym czasie nudząc się w domu to życzę dobrego samopoczucia.
Góralu może opowiesz o czym można w tym temacie pisać żeby nie zaśmiecać Twojego poczucia porządku i wrażliwości?
Mam pytanie - zmieszczę się w temacie? - opisując taką historię: ja np. oprócz nudzenia się w domu ( w tym czasie mieszam odpowiednie składniki aby powstał odpowiedni płyn dezynfekujący, robię mydełka o rewelacyjnych właściwościach dezynfekujących itp).
W między czasie stoję też kilka godzin za ladą obsługując ludzi potrzebujących środków do życia. Dodatkowo jeżdżę następne kilka godzin w poszukiwaniu towaru.
Powtórzę pytanie: mieszczę się temacie? Czy może - podobnie jak radius - urządzam kryptoreklamę?
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 mar 2020, 08:38 przez lesgo58, łącznie zmieniany 7 razy.

bociann2
300
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tako rzecze bociannica.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: bociann2 » niedziela, 22 mar 2020, 08:58

Nie za bardzo rozumiem, co macie na myśli , mówiąc o trudnym okresie w domu itd.
Ja akurat jestem domatorem i mógłbym z niego (domu) w ogóle nie wychodzić, niestety czasem kończy się piwo i chleb
Dzieci juz stare i być może nudzą się na "swoim", ale to juz ich problem.
Mam ze 2000 książek w domu, niektóre nieprzeczytane do końca, wiec jest co robić. Zaginął mi gdzieś " Poradnik mechanika" ale czekam na "Encyclopedia of conifers", będzie co czytać i oglądać.
W tv pani psycholog przed chwilą, mówiła jak walczyć ze stresem z tytulu przebywania wszystkich(tzn. calej rodziny) w domu!!!
Chyba pora umierać......

Awatar użytkownika

Góral bagienny
950
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Załączniki
Re: Nowy projekt radiusa - miedziana głowica puszkowa

Postautor: Góral bagienny » niedziela, 22 mar 2020, 09:22

@radius Wiem że mój post nie jest związany z tematem, był odpowiedzią na post który zniknął :scratch:.
@lesgo58 Chciałbyś żeby każdy tutaj opisywał co robi w tych ciężkich czasach :scratch:.
Np. Cały dzień sprzątałem, myłem okna, naprawiałem samochód :o
Twój post był jak najbardziej na miejscu bo robisz coś związanego z koronawirusem i myślę że dobrze o tym wiesz ;)
Jakbyś jeszcze opisał jak robisz te mydełka to byłaby pełnia szczęścia :
Chyba że to tajemnica handlowa :scratch:
Pozdrawiam Góral :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Załączniki
Re: Nowy projekt radiusa - miedziana głowica puszkowa

Postautor: lesgo58 » niedziela, 22 mar 2020, 10:04

Sposób jest bardzo prosty. W zastępstwie szerokiego opisu podam przydatny link.
https://www.gaj-oliwny.pl/Jak-zrobic-mydlo-w-domu-Metoda-zimnego-procesu-blog-pol-1514891130.html
W zastępstwie oliwy można zrobić na zwykłym oleju rzepakowym, smalcu itp. Jeśli kogoś to interesuje to podam dokładne - liczbowo - przepisy. Bo skład ilościowy zmienia się w zależności od rodzaju tłuszczu.
A dlaczego wspomniałem o tych mydełkach? Bo są najbardziej wartościowe jako środek myjący i jako detergent. A nawet jego właściwości dezynfekujące są takie same jak nie lepsze od mydeł komercyjnych.Nie uszkadzają skóry odzieży itp. Mogą być spokojnie użyte nawet do pielęgnacji dzieci.
Metoda z linku jest metodą "na zimno". Dlatego mydła potrzebują minimum kilku tygodni na tzw. "dojrzewanie' i całkowite zmydlenie. Na dzisiejsze czasy metodą lepszą bo o wiele szybszą (mydło jest gotowe tego samego dnia) jest metoda na gorąco. Oraz metoda "na gorąco" z odpowiednią redukcją wody.
W necie jest wiele na temat... Radzę zacząć od mydeł jak najprostszych jednotłuszczowych.

Drupi
600
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » niedziela, 22 mar 2020, 10:35

Może to nie na temat . Jestem sadownikiem. A czy znacie jakąś miksturę żeby pomalować młode drzewka jabłoni przeciw zającom ? Wycofali jedyny środek który był nie zmywalny przez deszcz Pellakol . :bezradny: Pogryzły korę. A korą odbywa się transport soków.
I like noble drinks.

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Załączniki

Postautor: lesgo58 » niedziela, 22 mar 2020, 10:51

Tylko siatka dookoła drzewka. Skuteczne i ekologiczne. Szkoda truć braci mniejszych... ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 mar 2020, 10:53 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.

Drupi
600
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » niedziela, 22 mar 2020, 12:04

Absolutnie żaden zając na miliony nigdy się nie zatruł. To tylko działało wydając zapach który ich zniechęcał, a nawet jak się skusił to i tak wypluł. Bo nie dobre w smaku. :lol: Miałem kiedyś kozę, która uwielbiała owoce czereśni. Przodem pyska łakomo chwytała, a w ułamku sekundy bokiem wypluwała pestkę, jak z wiatrówki. Wtedy dzieciaki jak byli małe kładli się ze śmiechu. Zrywali i dawali jej po jednej. :mrgreen:
I like noble drinks.

Awatar użytkownika

psotamt
700
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Teraz już własny
Status Alkoholowy: Destylator
Załączniki

Postautor: psotamt » niedziela, 22 mar 2020, 13:22

To ja dla odmiany w temacie. Agrowłóknina, fizelina, taka z beli. Wyciąć na wymiar, złożyć w harmonijkę, zawinąć brzegi i pod te zawinięte gumka recepturka. 4 strzały zszywaczem biurowym i gotowe.
Nie mam skąd wziąć maski na pysk, a do sklepu raz na tydzień iść trzeba. Pracuję na szczęście zdalnie, ale wiecznie trwać to nie będzie.
Taka maska może jest mniej skuteczna niż "fabryczna" a może i nie. Czas na zrobienie 10 sztuk to jakieś 20 minut. Wiem jednak, że na nikogo chuchał w sklepie nie będę, a przy wdechu filtruje nie gorzej niż te co mam w pracy.
Takiego pomysła miałem i z nudów stworzyłem :scratch:
Ten czarny pasek na ślepiach to wiosenna mucha, która w chwili strzału migawki przeleciała przed obiektywem, maska to to białe :mrgreen:
Maska_.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Stary mąż młodej kobiety podobny jest do introligatora — oprawia książkę, którą inny czyta.”
– Bolesław Prus
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika

JanOkowita
1900
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Załączniki

Postautor: JanOkowita » środa, 25 mar 2020, 16:10

Wygrzebane z komentarzy w internecie:

1 dzień kwarantanny żona wymyśliła malowanie sypialni

2 dzień kwarantanny zona zaproponowała malowanie salonu

5 dzień kwarantanny żona wymyśliła remont kuchni i łazienki

6 dzień kwarantanny jeżdżę tramwajem i poręcze liżę
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

tonku
50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Załączniki

Postautor: tonku » środa, 25 mar 2020, 16:32

Byś słyszał moją żonę dziś.To dopiero plany :shock: Jutro jadę do budowlanego ;/

chprzemo
700
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: chprzemo » środa, 25 mar 2020, 17:30

A poniżej moje sposoby na trudny czas w domu:)

Praca zdalna + około 20 arów działki do zagrabienia i zebrania kilka ton kamienia polnego... A wieczorem przypominam sobie pieczenie domowego chleba...

C55E1249-6CD6-4E84-B4C6-F666C296B8FF.jpeg
1666BA27-4DD5-4072-840A-F9E8A7028990.jpeg
C95A55B7-D8D5-4B9B-9DED-2D7E4935ECF5.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

arTii
1100
Krótko o sobie: ponad 40 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od niedawna - mój własny :)
Załączniki

Postautor: arTii » środa, 25 mar 2020, 17:43

@chprzemo - podziel się szczegółami na ten chlebek... Wprawdzie chwilowo jestem na diecie (bez chleba), ale kiedyś dieta się skończy...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.
http://forum.nettemp.pl, http://wiki.nettemp.pl

Wróć do „Po Godzinach”