Trójniak korzenny

Najdawniej znane, o wspaniałej tradycji, doskonałe napoje winne:)
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy

Post autor: Wald »

sztender pisze: U Walda czułem cynamon, pieprzność i swego rodzaju separację smaków.
Chyba to nie był cynamon, dodałem nieco zleżały i raczej stawiałbym na chmiel. Dużo chmielowych szyszek, bo podwójna porcja. To może zwodzić, bo aromat aż taki chmielowy nie jest. "Pieprzność", jak to nazwałeś, daje kwiat muszkatołowy, ale ona jest tylko chwilowa, w finale zanika całkowicie i zostaje miód.
sztender pisze:Testów ciąg dalszy, czyli korzenny by gr000by.
I ja miałem okazję rozlać go po moich kubkach smakowych. IMHO aromat bardziej pasujący do kuchni (np. mięso, sos) niż trunku, a w smaku słodki i ostry jednocześnie. O ile słodycz akceptuję, to ostry jest stanowczo za mocno, tak podczas smakowania, jak i potem. Długo czuję smak nie miodu, tylko ostrej kuchni z dalekiego wschodu.
Ponoć nad gustami się nie dyskutuje, każdemu może smakować co innego. Mnie (w tej ilości) ten zestaw przypraw nie odpowiada, ale już LP mówi, że jest ciekawy, piernikowy. Wcale nie zauważyła tej ostrości.
Jest go jeszcze troszkę i będę szukał innych opinii.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Trójniak korzenny

Post autor: Wald »

Dziś przyszedł czas na próbki kolegów i odkopałem też butelczynę z miodem korzennym od gr00by. Aromat nadal bardzo mocny, korzenny, ale już nie przeszkadza, poziom nawet akceptowalny. W smaku słodki, miodowy i korzenny. Tym razem wszystko na jednakowym poziomie, bardziej zrównoważone. Doskonały dalej nie jest, ale już chętnie sięgałem po kolejny łyk. Zestaw ziół ciekawy, dobrze dobrany. Jak dla mnie 5 Blg mniej (chyba nie dorobił), a ilość przypraw do natawu 50% większego i będzie miód doskonały. Czas może jeszcze pomóc, ale zniweluje wszystkiego. W każdym razie gratuluję udanego miodu.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Trójniak korzenny

Post autor: sztender »

To ja opiszę swojego (była okazja). Aromat się wzmógł, wyszła gdzieś w tle i gryka, której na początku nie czułem. Tak w smaku jak i zapachu intensywny i konkretny, może nawet deko zbyt konkretny. Pozostawia trochę pieprzności na finiszu. Wygląda, że wszystko idzie w dobrą stronę i za 2-3 lata powinien być fajny "zimowy" miód.
http://latawce.phorum.pl

rar97
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 30 paź 2014, 17:56
Re: Trójniak korzenny

Post autor: rar97 »

Jedno pytanko czy zamiast korzeni można użyć ziół? Jeśli tak to jakich?

Autor tematu
sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Trójniak korzenny

Post autor: sztender »

Ależ oczywiście. Co tylko fantazja podpowiada. Korzenny / Ziołowy to w sumie jedno i to samo. Kwestia semantyki.
http://latawce.phorum.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miody Pitne”