Znaleziono 5 wyników

autor: Trojan86
czwartek, 8 gru 2022, 21:21
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Dziwny osad na ściankach gąsiora.
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2168

Dziwny osad na ściankach gąsiora.

Witam. Cóż to może być za dziwny osad na ściankach gąsiora? Mam dwa gąsiory przelane z jednego nastawu i na drugim tego nie ma. Zapach oraz smak bardzo dobre. W jednym tworzy sie za to taki nalot w kolorze wina jakby wino parowało. Fermentacja jest już spokojna. https://zapodaj.net/13d2541262449.jpg...
autor: Trojan86
sobota, 29 paź 2022, 22:01
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino wyglada dobrze ale...
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2257

Re: Wino wyglada dobrze ale...

Ogólnie zbiornik był na kiszonkę, ale nie po kiszonce ;) Dzisiaj udało się w końcu po człowieczemu (a nie prowizorka) zatkać gąsiory i jak pisaliście. Wszystko idzie jak powinno. Wino zdegustowałem. Muszę przyznać, że jest idealne. Kwasior jak lubię a jeszcze pracuje. Wysyłam poniżej link do nagrani...
autor: Trojan86
czwartek, 27 paź 2022, 15:53
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino wyglada dobrze ale...
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2257

Re: Wino wyglada dobrze ale...

Użyłem wzoru tylko nie wiem czy dobrze. 15 ( tyle litrów) razy 10% ( tyle minimum chce %) razy 17 Wyszło mi, że przy mocy 10% i ilości 15 litrów potrzebuje około 2.5 kg cukru. Mocy mogę mieć więcej dlatego dobiłem do 3 kg i tak zostawiam. Chce kwasior na maksa ;) Dobrze wyliczyłem czy coś nie tak ? ...
autor: Trojan86
czwartek, 27 paź 2022, 13:43
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino wyglada dobrze ale...
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2257

Re: Wino wyglada dobrze ale...

Tak mam polskie znaki, ale w internecie ich nie używam z automatu ponieważ prowadzę grupę motoryzacyjną i ilość odpowiedzi które muszę udzielić powoduje że bez polskich znaków jest po prostu szybciej. No ale nie będę się tłumaczył bo to na pewno nie jest dobry nawyk. Po prostu przyzwyczajenie. Druga...
autor: Trojan86
czwartek, 27 paź 2022, 08:47
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino wyglada dobrze ale...
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2257

Wino wyglada dobrze ale...

Cześć, pytanie w sumie techniczne. Historia jest taka, że chce zrobić własne wino. Wszystko trzymałem w jednym pojemniku, niestety chyba nieszczelnym, ale nic się nie stało. Po 7-8 dniach pozbyłem się owoców, aby wino nie złapało goryczy. Drożdże, cukier , pożywka były dodawane. Wino po otwarciu aby...

Wyszukiwanie zaawansowane