Transport nastawu 100km

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Post autor: karola44-81 »

Ja ostatnio zaopatrzylem się w dwa petainery w kartonach. Jako korkow używam ich oryginalnych zaworów ale bez rurek.
Jest z nimi jeden problem. Taki pakunek jest dosc wysoki i ciezko go zmiescic w bagażniku.
alembiki

Autor tematu
grabi75
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 lut 2018, 11:03
Podziękował: 1 raz
Re: Transport nastawu 100km

Post autor: grabi75 »

Już po pierwszej psocie :)

Nastaw jak pisałem + SPIRITFERM SUPERKLAR 24H - 8kg cukru i w sumie 26litrów nastawu w 8dni. Nowa aparatura od Kuli oczyszczona ponad normę bym powiedział (do 1 w nocy pt/sb siedziałem :)) . Pędzenie dziś rano. Oczywiście miałem problemy początkowe z ustabilizowaniem temperatury, ale to na własne życzenie (niechcący zatkałem wężyk odbioru i chłodnicą wylatywał towar - po kilku minutach wdychania i latania od zaworu do grzałki z trzeźwego grabi75 zrobiło się 0,10 promila (acetonu bo inaczej tego nie nazwę :)). Sumując serce wyszło 2,6-2,8L - 96 volt o aromacie drażniącym wychodząc z wężyka, ale po kilkunastu minutach było już przyjemnie, wiec chyba tak ma być. Temperatura "dnia"to 77,7 stopnia C na kolumnie.

Autor tematu
grabi75
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 lut 2018, 11:03
Podziękował: 1 raz
Re: Transport nastawu 100km

Post autor: grabi75 »

Zapomniałbym o temacie :). Nastaw sklarowany po 20h (wiecej czasu nie miałem) był żółtawy, ale przejrzysty i porządnie odgazowany (przed wlaniem saszetki a i po - tak samo z B) Transport jak się okazało ponad 100km i przez pierwsze 20minut ruszanie/hamowanie - nie miało wpływu, a potem z górki. Z wiaderka fermetacyjnego, przelałem do plastikowego "kanistra" po płynie do mycia karoserii 30l (oczywiście wcześniej wymyty ze 100 razy), pod nakrętkę nałożona foliowa torebka, która zapobiegła ewentualnemu nadciśnieniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”