Termometry cyfrowe.

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Autor tematu
mikolaj
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 09:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: mikolaj »

Witam,
z pewnością Ameryki nie odkryję , ale zainteresowanym proponuję zapoznać się z następującymi zestawami do samodzielnego montażu: AVT5489 i AVT5420.
Na zdrowie!
mikolaj
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Duch Wina
250
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 22:21
Ulubiony Alkohol: na razie wino bo w produkcję innych dopiero wchodzę
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: oklice W-wy
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Termometry cyfrowe.

Post autor: Duch Wina »

Termometr fajny, kłopot tylko z sondami do niego? Są dość duże, trzeba do nich wspawać w kolumnę odpowiednie osłonki. Ja jeszcze nie zacząłem psocenia a już bym chętnie wymienił to co kupiłem. Moje termometry szpilkowe mają opcję oszczędzania energii i w związku z tym co chwila się wyłączają.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Termometry cyfrowe.

Post autor: chprzemo »

Sondy DS18B20, nie są takie duże jak by się wydawało. Sam wykonałem sondy- kupiłem osłonki termometru na alledrogo które są fi6 mm o ściance ok 0,5mm z KO, wcisnąłem na koniec osłonki odrobinę pasty termoprzewodzącej, polutowałem kabelki, wcisnąłem czujnik i wszystko zalałem sylikonem czerwonym.

W sprzęt mam wspawane rurki fi 8mm (wewnętrzna), wcisnąłem w to wężyk sylikonowy 8x6mm i na ślinę fajnie się wsuwa. Całość jest szczelna..

Budowa takiej sondy >10 PLN a sprawdzają się znakomicie. (PAMEL stosuje te same czujniki jeśli chodzi o gabaryt i działanie)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Termometry cyfrowe.

Post autor: xkazielx »

Kolega chprzemo ma rację PAMEL też tego używa. Ja trochę zdupiłem bo mam wspawane nyple fi wew 6mm i osłonka DSa dobrze wchodzi tylko nie mogę za bardzo "daszka" wcisnąć. Będzie lipa jak umieszczę koniec osłonki w wypełnieniu? Czy lepiej zostawić sondę w nyplu tuż przy końcu ścianki? A może macie jakieś inne pomysły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”