Nowa kolumna aro337!

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
aro337
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 1 gru 2011, 21:02
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: aro337 »

Witam kolegów hobbystów! W grudniu 2011 roku zacząłem zajmować się tym hobby. Moj pierwszy sprzęt to był zwykły pot-still czyli keg, dwa odstojniki ze słoików i chłodnica szklana! Cieszyłem się jak dziecko gdy spadały pierwsze krople destylatu! Po trzech miesiącach zbudowałem kolumnę szklaną z pociętych butelek, którą już kiedyś opisywałem. Na niej uzyskałem swój pierwszy 95% spirytus. Po dwóch miesiącach korzystania z kolumny szklanej, zbudowałem kolumnę CM z nierdzewki, z której kożystam do dziś. Przez parę miesięcy korzystania z niej nauczyłem się dobrze obsługiwać tą kolumnę chociaż nie było to łatwe. Dzięki temu forum nauczyłem się, że warto cierpliwie i starannie przygotowywać swoje wyroby, bo efekt końcowy jest najważniejszy. Posiadam już wszystkie potrzebne przyżądy i oczywiście nie używam jak na początku drożdży do bułek. Jak sobie przypomnę mój pierwszy destylat o zapachu drożdży to trochę mi się śmiać chce ale jest to fajne wspomnienie. Niedawno zbudowałem kolumnę aabratka którą mam zamiar niedługo wypróbować. Czytałem o niej wiele pozytywnych opinii i mam nadzieję że mnie nie zawiedzie! A już zacząłem się przygotowywać do budowy kolumny bokakoba LM/VM! Brakuje mi tylko grzałki, regulatora mocy i zaworów a reszta już czeka. To hobby naprawdę mocno wciąga!
Pozdrawiam,

Aro
promocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”