Brzozówka

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
kaniowy
30
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 18:22

Post autor: kaniowy »

Ma ktoś sprawdzony przepis na brzozówkę? Przeczytałem na sąsiednim forum, że sokiem z brzozy można rozcieńczać destylat i wtedy wychodzi dobra wódka. Jutro wybieram się po sok, bo to chyba już dobra pora i zrobię taką próbę. Może ktoś tak już robił i ma doświadczenia w tym temacie i mi coś podpowie, czy mój plan jest dobry, czy może trzeba to zrobić inaczej?
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Brzozówka

Post autor: klodek4 »

Kiedyś w kioskach sprzedawano takie inne brzozówki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Brzozówka

Post autor: kobuszki »

Witam
3 dni temu rozrobiłem 0.5ltr mojego spirolku dodając 0.7ltr soku z brzozy.Po 2 dniach na dnie butelki wytrącił się biały osad.Reszta zawartości jest klarowna.Jedną butelkę przetestowaliśmy z sąsiadem i stwierdziliśmy,że wódka wyszła dobra z bardzo lekko wyczuwalnym posmakiem dodanego soku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
kaniowy
30
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 18:22
Re: Brzozówka

Post autor: kaniowy »

A gdyby zrobić nastaw na takim soku? Zastanawiam się co lepiej właśnie. Rozrobić destylat tym sokiem czy zrobić nastaw. W sumie ten sok to jak woda smakuje z delikatnie wyczuwalną słodyczą.

arturo278
50
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 20 lis 2009, 19:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: psota browar i naleweczka dobra :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Re: Brzozówka

Post autor: arturo278 »

Witam zrób nastaw i na postilla :) eksperymentalnie zrób wino zapewne wyjdzie dobre, Ja dziś nastawiam winko przepis znajdziesz na foremce :) .Wczoraj rozcieńczyłem ambrozję z wodą brzozową i czekam co wyjdzie .
Kto nie dąży do rzeczy nie możliwych nigdy nich nie osiągnie
Awatar użytkownika

Autor tematu
kaniowy
30
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 18:22
Re: Brzozówka

Post autor: kaniowy »

Też dziś rozcieńczyłem, ale nie spodziewam się fajerwerków bo smaku w tym soku niewiele. No ale poczekamy, zobaczymy:)

buka
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2010, 20:50
Krótko o sobie: Początkujący bimbernauta, czasem łowca podwodny. Sympatyk wszystkiego co własnymi "ręcami" zrobione.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 1 raz
Re: Brzozówka

Post autor: buka »

A no Koledzy.
W zeszłym roku wino brzozowe- szampan z tego forum, mi nie wyszedł i w rurki poszedł. Zacne wyszło!
Część typowo jako nastaw zrobiłem, dosładzając. Też smak fajny miało.
Koledzy chwalili, a że to pierwsze moje próby były, to niestety po jednym pędzeniu kosztowaliśmy.
Dlatego uważam, że do eksperymentowania świetnie się nadaje. Przy czym rokiem ubiegłym nauczony, więcej uwagi do procesu przykładam, notatki sporządzając, by w przyszłości potomnym służyć mogły!

Powodzenia Wam Panowie i sobie również życzę!

PS. Dodać należy, że zagęszczając przez odparowanie w smaku jest to paskudna substancja, ale jak już sama słodycz zostaje jest świetne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”