Butla gazowa do taboretu

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Pytanie do taboraciarzy: na ile godzin grzania starcza Wam butla 11kg? A może ktoś grzeje z małej, turystycznej butli? Dotychczas używałem właśnie tych małych butli (chyba 2 albo 3kg) do palnika i okazjonalnie do kuchenki typu "ewa" jednopalnikowej. Teraz przerzucam browar na taboret i zastanawiam się, czy jedna mała butla wystarczy mi na kilka godzin grzania.

Jeszcze pytanie co do ceny- za wymianę butli turystycznej płace ok. 27zł. Wiem, że wymiana 11kg butli to koszt ok. 55zł- a ile wynosi kaucja? Bo kupienie pustej, nowej butli w OBI jest bez sensu- kupuję droga i pustą butlę tylko p oto, żeby zaraz ja oddać do skupu i wymienić na pełna i starą.

W przypadku dużej butli do kosztów dochodzi jeszcze jakieś 2 dyszki za reduktor.

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja- butle 33l z Gaspolu. Miał ktoś kiedyś do czynienia z takimi butlami?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

mossini
30
Posty: 44
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 17:40
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: mossini »

A nie da się zapłacić kaucji za butle w punkcie gdzie nabijają gaz.
Ja mieszkam na wsi i co 2 tygodnie jeździ u nas ciężarówka i nie ma problemu żeby u niego wykupić butle. Od ponad 15 lat mamy 2 butle w domu. Jedna czeka aż druga się skończy.
Kolumna: LM/VM, fi60, 130cm, Keg:30, 2kW+1,5kW, sprężynki, wziernik, SpirMaster
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: Zygmunt »

Nie, no pewnie że się da kupić- tylko nie wiem za ile. Dlatego pytam :) Wiem, że ceny gazu (nabicia, wymiany) są rożne (45-80zł) i żeby więcej jak 50-60zł za to nie płacić. Chcę też wiedzieć ile u Was wynosi kaucja, żeby mnie gazownik nie naciągnął...
No i najważniejsze- na ile wystarcza taka butla.

Aha, miał ktoś do czynienia z butlami z BP- tymi nowymi, z włókna szklanego?

EDIT:
już wiem, butla kompozytowa ma kaucję 200zł i 29zł specjalnego reduktora. Nie opłaca się.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: JanOkowita »

[quote="Zygmunt"

Aha, miał ktoś do czynienia z butlami z BP- tymi nowymi, z włókna szklanego?

EDIT:
już wiem, butla kompozytowa ma kaucję 200zł i 29zł specjalnego reduktora. Nie opłaca się.[/quote]

Co się opłaca a co nie to nigdy nie wiadomo. Ja takiej butli używam do ogrodowego grilla, który ma 5 palników. I taka butla jest idealna. Poza tym nie boję się zostawić ją od południowej strony na tarasie . Najwyżej się stopi i nie zachowa się jak granat.

Pozdrawiam

JO
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: Zygmunt »

No ok, ale jest to mrożenie dwukrotnej kaucji za "normalną" butlę. Jakby miał ją często przenosić to pewnie z racji wagi bym się zdecydował- ale że to ma stać piwnicy i nie będzie ruszane to szukam albo zwykłej 11stki, albo 33ki. Chyba, że mi ktoś napisze, że turystyczna 2kg butla wystarcza na 6h grzania:D
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: olo 69 »

Kaucja za używaną butlę gazową 11 kg wynosi średnio około 100 zł.
Tyle samo kosztowała niedawno nowa butla w Nomi.
Butla ciężko powiedzieć na ile starcza ,ale średnio grzejąc na 3/4 palnika 7,5 kw starczy na około 20 godzin.Może nawet trochę więcej.
Pozdrawiam,olo 69

drewko
30
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 27 sie 2011, 22:14
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: drewko »

Może ja coś pomogę co do kaucji. W moim rejonie cena 100zł butla 11kg, nabicie 50zł.
Czasem można gdzieś trafić tańszą okazje.
Z doświadczenia czyszczę i nabijam w punkcie. Nie wymieniam. Ludzie oddają butle z syfem. Firma nabija, nie czyści, waga się zgadza, a gazu w rzeczywistości nie ma tyle.
Co do godzin to nie przeliczałem mam kega 50l taboret 8kw napisane i starcza mi na cztery pełne procesy ok 4,5-5godz i na piąty zakładam nową butle. Na zagotowanie ok. 70min po czym zmieniam i dokańczam proces.
Butla na końcu ma słabe ciśnienie i ciężko ją rozgrzać, a na małym ogniu potem sobie jeszcze poradzi.
Ale wtedy trzeba mięć dwie butle. To już koszta. Ja biorę zapasową od gazowej kuchni.
Co do butli BP i małych 2kg nie pomoge.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 kwie 2012, 11:19 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: styl, interpunkcja, ortografia
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: Bzymek80 »

Witam,
W mojej okolicy koszt butli to około 100zł ja płaciłem po tzw. "znajomości" 50pln. Wymiana to koszt 58zł.
Osobiście używam butli na 30dm3 KEG'u i starcza mi na około 4-5 grzań to jest około ~25.0h.
Mam turystyczną, w razie jak by się skończyła duża to zapinam małą i nie stracę temperatury;)
Pozdrawiam
Bzymek
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Butla gazowa do taboretu

Post autor: wolan »

Nowa butla w Casto 92.98zł, gaz 54,98zł Ostrowiec Św.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”