Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Autor tematu
lukaszoooooo
5
Posty: 8
Rejestracja: środa, 16 lut 2011, 14:54

Post autor: lukaszoooooo »

Witam.
Po kilku konsultacjach na forum i masie przeczytanych postów, powstała aparaturka. A teraz krótki opis: jak widać na załacznikach keg 50l wmontowana narazie 1 grzałka o mocy 2 kW a bedą dwie takie, regulator od kolegi Zygmunta, od góry kega termometr. Idąc dalej w górę, róra fi 60x2,5 o długości 145 cm wypełniona zmywakami do wysokości ZP, u góry 5 ZP rurka fi 10x1. Nad palcami termometr cyfrowy. Kolejno rurką j.w czyli fi 10x1 poprowadzono na chłodnicę zrobionej z 3 m takiej rury. I tu mam nadzieję na dobry desytlat :) powyżej 90.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

robjach
30
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 24 lip 2011, 20:05
Krótko o sobie: Amator degustator :)
Ulubiony Alkohol: Swój własny w każdej postaci
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: robjach »

Na tym sprzęcie bez problemów przekroczysz 90 %
Śmiem twierdzić że będzie dudnił 95-96% a te 90 o którym wspominasz będziesz traktował jako "odpad"
Życzę miłej zabawy:)

z % pozdrowieniem
robjach
z % pzdr --=:| robjach | :=--
... my tu gadu gadu a psota się grzeje ....

arek.d1
50
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 01:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: arek.d1 »

Na pierwszy rzut oka urządzenie wykonane jest prawidłowo (widać, że kolega dobrze przestudiował forum).

Życzę miłej produkcji
Arek.
doctis omnia casta
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: radius »

To jeszcze moje trzy grosze :) Proponuję wymienić zaworek doprowadzający wodę do zimnych palców na bardziej precyzyjny, będzie mniej problemów ze stabilizacją kolumny.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: Zygmunt »

Cieszę się, z "regulatorowego" wkładu własnego :) Tylko czy przypadkiem ten termometr to ie jest ten biały z BioWinu? On ma rozdzielczość 1C, a potrzebujesz taki z rozdziałką 0,1C...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: pokrec »

Ja tak nieśmiało w kwestii... BHP. Po moich ostatnich przygodach nie uruchamiałbym nic, co jako jedyne otwarcie ma otworek mniejszy niż 5 cm. Nawet zawór bezpieczeństwa niewiele da, bo on ma średnicę przelotu w granicach kilku mm. mały fus, farfocel i psotnik traci twarz (w najlżeszym przypadku, nie chcę sobie wyobrażać skutków eksplozji ciśnieniowej kotła).
Ja zdecydowanie w swojej klasyfikacji aparaturę typu "zime palce" zaliczam do klasy aparatur potencjalnie niebezpiecznych.
Lepiej olać zimne palce i wstawić głowicę Bokakoba albo AAbratka, jak ktos chce zyskac kilkanaście cm do sufitu. I nie zatykać jej deklem za spirala skraplającą.
Sorry, może to zbytek ostrożności, ale ja w ciągu jednego krótkiego "bum" mocno zrewidowałem swój stosunek do tematu.
Aparatura musi być otwarta na full, jak czajnik. Ze średnicą otwarcia w najwęższym miejscu 10 razy większa od największego mozliwego farfocla. Tylko wtedy można miec nadzieję, że nie będzie niespodzianek.
Plus za użycie grzałki elektrycznej. Bo ja gazu też planuję się pozbyć zanim mi chałupę wysadzi (a mnie przy okazji).
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: lucas070707 »

Bez przesady... nie ma realnej szansy na przedostanie się jakiegokolwiek "farfocla" przez 145cm wypełnienia zmywakowego. A poza tym to nikt nie leje do kega z grzałkami nie przefiltrowanego nastawu, a nawet jeśli, to po pierwszym razie się oduczy ;)

Jak Kolega zasila zimne palce? Wodociąg? Własna instalacja ze studnią? Chodzi mi o kwestię stabilności kolumny- przy wahaniach ciśnienia w instalacji bywa różnie z głowicami CM.

Autor tematu
lukaszoooooo
5
Posty: 8
Rejestracja: środa, 16 lut 2011, 14:54
Re: Nowo wybudowany instrument - proszę o opinie.

Post autor: lukaszoooooo »

Hmm, kwestia BHP zgadzam się, mam małe obawy, lecz każdy nastaw na pewno będzie filtrowany przez pieluchę. W najbliższym czasie mam zamiar wybudować sobie pot stilla z wykorzystaniem tego kega, tam na pewno będzie większy przelot. Termometr jest tylko na razie. Ma skale 1 stopnia (posiadam taki ponieważ, był mi wystarczający do produkcji piwa które to wcześniej warzyłem), termometr będzie ze skalą dokładniejszą na dniach, więc to nie problem. Problemem jak na razie jest chłodzenie ZP, woda jest z wodociągu a przed ZP woda przechodzi przez 2 zawory kulowe, sam jestem ciekaw czy będą problemy z stabilizacją kolumny. Zobaczymy wkrótce.

Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony środa, 28 wrz 2011, 17:47 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka tekstu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”