In the... Internet

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy

Post autor: Kòpôcz »

rastro pisze:Uwielbiamy Janosika, Robin Hooda itp...
Robin Hood okradałby dziś stacje Orlenu i hackował system rozliczeniowy Energi ;)
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: In the... Internet

Post autor: MASaKrA_Domingo »

kiwitom23 pisze:
Skir pisze:
jakis1234 pisze:Głupi naród, który za 500 zł gotów jest sprzedać wszystkie wartości.
Myślałem zawsze, że wywodzę swoje korzenie z dumnego narodu, który po ponad 100 latach zaborów zachował swojego ducha, ale okazuje się, że ten naród sprzeda wszystkie swoje wartości za "miskę ryżu", sami oportuniści i cynicy.
I właśnie dlatego opozycja nie wygra nawet następnych, najprostszych wyborów ( pandemia, kryzys na granicy akurat pomaga rządzącym, ale mamy też inflację, drożyznę energii, coraz większy nepotyzm ).
Mam wrażenie, że tylko Schetyna wiedział, że "wybory wygrywa się w Końskich" i nie obrażaniem elektoratu, który chcesz przekonać.

Pierwszy krok to zrozumienie, że wyborcy rządzących mają swoje racje i z jakiegoś powodu głosują na nich. Nie dlatego, że są głupsi, a dlatego, że widzą w tym swój cel, swoją korzyść. Może mają nawet 4 kończyny, marzenia i pragnienia? No kto by pomyślał.

Nie mniej, jak widzę ziejącą tutaj nienawiść do drugiego człowieka, to wcale nie jest to fajne. Mimo, że wiem, że o wolności najwięcej mówili komuniści, o miłowaniu bliźnich mordercy, to mamy XXI wiek - powinniśmy wyciągać wnioski z przeszłości i nie dawać się dzielić. To jest celem polityków. Nie tego, czy tamtego. Wszystkich. Zastanówcie się teraz sami w duchu - czy bylibyście w stanie kontynuować rozmowę, gdyby Wasz rozmówca powiedział Wam, że głosuje na opcję przez Was nielubianą (może nawet znienawidzoną?) Jeśli odpowiedź jest przecząca, wina leży w Was, nie w drugiej osobie.

Najważniejszy z błędów poznawczych to sytuacja, w której zakładamy, że prawdą jest to, co uważamy za prawdę. Najtrudniej to zmienić właśnie.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
In the... Internet

Post autor: rastro »

Kòpôcz pisze:
rastro pisze:Uwielbiamy Janosika, Robin Hooda itp...
Robin Hood okradałby dziś stacje Orlenu i hackował system rozliczeniowy Energi ;)
Problem w tym, że tym Robin Hoodem jest dzisiaj kto inny... ten Robin Hood okrada markety... rozbija kasty. Centrala Orlenu stoi w samym środku lasu Sherwood ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: In the... Internet

Post autor: lesgo58 »

Powiem tak:
Załóżcie prywatne kółko zainteresowań, albo osobny temat i tam używajcie sobie do woli.
Gdy codziennie wchodzę na forum i widzę w każdym starym czy też nowym temacie takie same polityczne wątki to pomału odechciewa się tu zaglądać...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: In the... Internet

Post autor: kiwitom23 »

MASaKrA_Domingo pisze:czy bylibyście w stanie kontynuować rozmowę, gdyby Wasz rozmówca powiedział Wam, że głosuje na opcję przez Was nielubianą (może nawet znienawidzoną?)
Wiele razy takie dyskusje prowadziłem i nawet nie zawsze kończyły się awanturami, tyle że jak operuje się faktami, to przeważnie adwersarze kończą rozmową na zasadzie: "nie chce mi się dalej z tobą gadać" i koniec. Po prostu nie przyjmują żadnych argumentów do wiadomości.

Te dyskusje przypominają mi dawne z lat 80-tych, kiedy to zdarzało mi się przekonywać członków PZPR, że Solidarność to nie "zaplute karły reakcji", różnica jest tylko taka, że tamci w niektórych kwestiach potrafili przyznać rację. Teraz nie spotkałem się z tym, teza nie do zbicia to: "a przecież ksiądz ich popiera, to przecież nie może być złe". Jakby kościół poparł komunistów po 1945, to do dzisiaj żylibyśmy w komunie.
MASaKrA_Domingo pisze:Pierwszy krok to zrozumienie, że wyborcy rządzących mają swoje racje i z jakiegoś powodu głosują na nich. Nie dlatego, że są głupsi, a dlatego, że widzą w tym swój cel, swoją korzyść. Może mają nawet 4 kończyny, marzenia i pragnienia? No kto by pomyślał.
Ci co popierali Stalina, czy Hitlera też mieli "swoje racje i z jakiegoś powodu głosowali na nich...." i wbrew pozorom nie wszyscy byli złymi ludźmi...

Dobra, kończmy tą dyskusję, bo do niczego nie dojdziemy. Przepraszam za polityczne wątki, zainspirował mnie wpis kolego @Skir....
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Skir »

MASaKrA_Domingo pisze: Zastanówcie się teraz sami w duchu - czy bylibyście w stanie kontynuować rozmowę, gdyby Wasz rozmówca powiedział Wam, że głosuje na opcję przez Was nielubianą (może nawet znienawidzoną?) Jeśli odpowiedź jest przecząca, wina leży w Was, nie w drugiej osobie.
Najważniejszy z błędów poznawczych to sytuacja, w której zakładamy, że prawdą jest to, co uważamy za prawdę. Najtrudniej to zmienić właśnie.
Z tego się wyrasta. Polityka to tylko polityka. Jest wszędzie, a jednocześnie jest niczym. Mam przyjaciół z róznych opcji. Jedni chodzą na Marsz Niepodległości, inni z tęczowymi transparentami. Rozmawiamy, czasem dyskutujemy (tak mnie więcej do drugiej setki, potem już zakaz) i lubimy się bez względu na poglądy.
I nie jest ktoś głupi, jeżeli ma inne zdanie niż ja. Dystansu do swojej nieomylności nabywa się z wiekiem.
lesgo58 pisze:Powiem tak:
Załóżcie prywatne kółko zainteresowań, albo osobny temat i tam używajcie sobie do woli.
Gdy codziennie wchodzę na forum i widzę w każdym starym czy też nowym temacie takie same polityczne wątki to pomału odechciewa się tu zaglądać...
na bazie wypowiedzi powyższej nie zgodzę się z Tobą Leszku. Można rozmawiać. Gdzie jak nie tu pokazać, że można KULTURALNIE wymieniać poglądy. Choć z drugiej strony (patrz powyżej kwestie uznawania czyjej racji :D ), może masz rację, bo jeden z tematów też trzeba było zamknąc ze względu na zbyt emocjonalne podejście piszących
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: In the... Internet

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Można dyskutować kulturalnie. Jednak może faktycznie to konkretne forum nie jest do tego miejscem odpowiednim.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

użytkownik usunięty
Re: In the... Internet

Post autor: użytkownik usunięty »

:D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: In the... Internet

Post autor: jakis1234 »

Też mam znajomych z różnych opcji i nie ma problemu, jeżeli mają inne poglądy i inne wybory.
Problem zaczyna się, gdy słyszę argument "bo mi dali 500 zł", "bo mi dali 13-tkę, 14-stkę" itp.
I to są jedyne argumenty. Pytam, jaki mają program? Jakie decyzje Ci się podobają, a jakie nie?
I okazuje, się że nie ma żadnych argumentów, jest tylko kwestia pieniędzy.
I jeszcze to twierdzenie, że to oni dają, jacy oni? To też moje pieniądze.
Gdyby takich ludzi było w społeczeństwie kilka procent, ok - tak jest wszędzie, ale jeżeli jest około 30% - to świadczy to niezbyt dobrze o społeczeństwie i jego wyedukowaniu.
Jestem tolerancyjną osobą, nie przeszkadzają mi inne poglądy na cokolwiek, ale głupota zawsze mnie wkurza.
Głosuj na kogo chcesz, miej poglądy jakie chcesz, ale niech to będzie jakoś przemyślane, uzasadnione.
Leszek, w ludziach się gotuje, nic dziwnego, że muszą wyrzucić emocje. Ten wątek jest akurat w dziale, który nie jest merytorycznie związany z naszym hobby.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: In the... Internet

Post autor: psotamt »

MASaKrA_Domingo pisze:Jednak może faktycznie to konkretne forum nie jest do tego miejscem odpowiednim.
Może to będzie bardziej odpowiednie?

http://forum.nie.com.pl/
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: In the... Internet

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Coś zupełnie odjechanego. Tylko dla ludzi lubiących absurdalny humor:
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lis 2021, 08:58 przez MASaKrA_Domingo, łącznie zmieniany 1 raz.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: In the... Internet

Post autor: JanOkowita »

W ubiegły piątek, 12.11.2021 roku wybrałem się na odpoczynek do Kalisza. Wieczorem poszedłem na Rynek, zdziwiłem się, że o godz. 19-tej było prawie całkiem pusto. Prawie nikogo w knajpach, nie widać spacerujących.
I t zadziwiająca wielka fotografia przed Ratuszem - więc zrobiłem pamiątkową fotkę. Dopiero po powrocie następnego dnia do domu i włączeniu TV skumałem, co było tego powodem.
Kalisz_12-11-2021.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lis 2021, 17:59 przez JanOkowita, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: In the... Internet

Post autor: tomhas »

JanOkowita pisze: co było tego powodem.
Kalisz_12-11-2021.jpg
I co było powodem?
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: In the... Internet

Post autor: JanOkowita »

Nie dam się wciągnąć w politykę. Trąbią o tym w każdym wczorajszym i dzisiejszym programie informacyjnym. Zdjęcie po prostu pozostanie pamiątką i tyle.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: In the... Internet

Post autor: psotamt »

JanOkowita pisze:...wybrałem się na odpoczynek do Kalisza.
Ale chociaż ugościł Cię? Postawił coś na stół? ;)
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: In the... Internet

Post autor: JanOkowita »

Taaa.... w Hilton by Hampton bez problemu mnie ugościli (za pieniądze). Polecam knajpę w kompleksie hotelowym "Chleb i wino". Polędwiczki wieprzowe w szynce parmeńskiej były doskonałe. :piwo:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: In the... Internet

Post autor: kiwitom23 »

JanOkowita pisze:Taaa.... w Hilton by Hampton bez problemu mnie ugościli
Jasiu, chyba nie zrozumiałeś kolegi @psotamt, jemu pewnie chodziło o Rysia Kalisza, zbieżność literek.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: In the... Internet

Post autor: JanOkowita »

Dopiero teraz do mnie dotarło, że to o Ryśka chodzi! Przypominam ponownie stary dowcip związany z grą słów:

Powoli mijaj Kalisz
Powoli mi jajka lisz
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Doody »

Jak to mówią podobno Kalisz nie był w Biedroniu, ale za to Biedroń kilka razy w Kaliszu :hahaha:
A propos Hiltona w Kaliszu to projektowałem czarne fasady aluminiowo szklane oraz obudowę ostatniego piętra z aluminiowych żaluzji soczewkowych. Ot taka próżność chwalipięty :D
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Skir »

Przyznać się, kto prowadzi na FB konto SZTUKADESTYLACJIPL? Padłem ze śmiechu! Dobre!
https://www.facebook.com/sztukadestylacjipl
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: In the... Internet

Post autor: psotamt »

To nie może być prawdziwe. Ktoś jaja sobie robi wstawiając zdjęcia tragicznie wyglądających konstrukcji, spoin. No i jeszcze ten język, błędy.
Nie, to fejkowe konto dla zabawy.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Skir »

@psotamt no przecież wiem. Byłem tylko ciekawy, kto tak się bawi i czy istnieje strona sztukadestylacji.pl
I love the smell of bimber in the morning.
online
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: In the... Internet

Post autor: nemeto »

Jakieś mam silne odczucie czytając posty na tym profilu, że to może być ktoś z niebieskiego ;)
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: RE: Re: In the... Internet

Post autor: dynio »

Skir pisze:...i czy istnieje strona sztukadestylacji.pl
A czy przypadkiem sztukadestylacji.pl to nie miała być www jednego z wiodacych producentów z tego forum???

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Doody »

To chyba taki zbieg okoliczności w nazwach. Bo to rzeczywiście strona naszego kolegi producenta.
Pozdrawiam
Darek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: In the... Internet

Post autor: rastro »

sztukadestylacji.pl - rezerwacja domeny wygasła - na tą chwilę jest niczyja, albo prowadzi do niczego. Ale to może oznaczać, że pod tym kryje się ekspert ;)
Ostatnio zmieniony środa, 17 lis 2021, 20:45 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

inso
50
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 15:53
Podziękował: 24 razy
Re: In the... Internet

Post autor: inso »

Na fb oryginalny profil jest bez pl.
Awatar użytkownika

dynio
500
Posty: 524
Rejestracja: środa, 13 cze 2018, 06:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: In the... Internet

Post autor: dynio »

Dlatego właśnie napisałem MIAŁA BYĆ
ale chyba coś poszło nie tak...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
"priusquam superbia ambulat" - pycha kroczy przed upadkiem
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: In the... Internet

Post autor: JanOkowita »

Doody pisze:Jak to mówią podobno Kalisz nie był w Biedroniu, ale za to Biedroń kilka razy w Kaliszu :hahaha:
A propos Hiltona w Kaliszu to projektowałem czarne fasady aluminiowo szklane oraz obudowę ostatniego piętra z aluminiowych żaluzji soczewkowych. Ot taka próżność chwalipięty :D
Kolego Doody - chylę czoła! Podziwiałem tę elewację i projekt ostatniego piętra (siłownia chyba?) wychodząc z restauracji na dziedzińcu kompleksu hotelowego. Szacun, naprawdę.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: In the... Internet

Post autor: lesgo58 »

Wczoraj wpadło mi w rękę takie oto opracowanie z 2010 r.
Idealnie odnosi się do obecnej sytuacji.
Potwierdza tylko naszą mentalność. :(
Zwracam uwagę że opracowanie zostało napisane w 2010r. A więc 10 lat przed dzisiejszą pandemią. :problem:

https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/157549

Dla leniwych kilka cytatów... :D
Świadomość potrzeby troski o zdrowie czy, szerzej: świadomość związku zachodzącego między jednostkowym i zbiorowym życiem ludzi a otaczającym ich światem przyrodniczym rodziła się stosunkowo wolno. Szybciej w zaborze pruskim i wśród osób wykształconych
i zamożnych, wolniej na Kresach i wśród ludności ubogiej. P
Elity zawzięcie dyskutowały o wystawach światowych, wynalazkach i odkryciach, ale także o wysokiej śmiertelności, o chorobach i walce z nimi, o stanie higienicznym kraju i medycynie, o niechlujstwie. A było się nad czym zadumać, bowiem miasta, miasteczka i wsie znajdowały się najczęściej w nie najlepszej, a około roku 1800 w zazwyczaj katastrofalnej sytuacji, której
zasadniczym źródłem był panujący powszechnie brud.
. Ze względu na skalę problemu ziemie Rzeczypospolitej, może poza jej zachodnimi krańcami, znalazły się w jednym szeregu z południową Europą, zwaną „brudną". Niechętni Polakom i katolikom niemieccy protestanci powiadali, że niechlujstwo i brud są nieodłączną cechą narodów katolickich.
Dla wielu Polaków powyższe przepisy, skądinąd obowiązujące w Prusach
i wprowadzone zgodnie z teoriami oświeceniowymi, uchodziły za przykład niczym
nie usprawiedliwionego dziwactwa bądź szykan i represji władzy zaborczej. Akceptacja nowych przepisów wymagała zasadniczej zmiany mentalności, przeto niektórzy płacili wysokie kary, a przepisów sanitarnych znać nie chcieli. Zmiana mentalności wymagała czasu i odpowiedniego klimatu społecznego.
Brud ze względu na swą wszechobecność nie
raził i nie dziwił. Poza „sferami inteligentnymi" nie dostrzegano problemu. Dobrze
to ilustruje rozmowa właściciela zajazdu z klientem:
„Co pan wydziwia? Zeszłego roku na tej pościeli spał przez dwa tygodnie sam pan major
i nic nie mówił. Każdy wie, że prześcieradło brudzi się od człowieka - ale kto by słyszał,
co by człowiek brudził się od prześcieradła"
6.
Także ludzie nie chcieli powierzać tajemnicy swojego ciała i zdrowia „obcym", zwłaszcza że nie panowała o nich dobra opinia. Tu i ówdzie powiadano, że trują bądź przeprowadzają na chorych eksperymenty. Nawet zamożni włościanie, których stać było na wezwanie lekarza, woleli zaufać „swojskim", czyli miejscowym znachorom, samozwańczym felczerom, zielarzom, czyli tzw. babkom.
Owo zaufanie podpowiadało doświadczenie, z którego wynikało, iż znachorzy i felczerzy potrafili nieraz być skuteczni.
Z powodu braku nadzoru wrota chłopskich chat i małomiasteczkowych domostw stały otworem przed różnej maści doradcami i szarlatanami, natomiast szarlatanerią ludność wiejska nazywała np. szczepienia przeciwko
ospie.
Za symbol stanu higieny Rzeczypospolitej po 1795 roku uchodził kołtun, zwany
„warkoczem znad Wisły". W Europie miał opinię polskiej specjalności, uchodził za
przykład choroby narodowej, o czym świadczyła nazwa: „Pilica Polonia", aczkolwiek występował także na obszarze Niemiec. Syntezę kołtuna i syfilisu miał stanowić siphilis polonica. Kołtun na głowie był rezultatem nieużywania wody, mydła
i grzebienia przez niższe warstwy społeczne. W drugiej połowie XIX wieku zaczął
zanikać.
Natomiast w Galicji, w Królestwie i na Kresach leki ludowe i zaklęcia, modlitwy
i woda, kwiat lipowy i rozgrzany owies, świeży chleb i gorąca kąpiel, upuszczanie
krwi i smarowanie tłuszczem należały do najczęstszych metod ludowej medycyny.
70 Andrzej Chwalba
Choroby wyganiano miotłą, czemu towarzyszyły zaklęcia i magia oraz egzorcyzmy.
Zdarzało się, że chorego zakopywano w nawozie końskim, a chorych na choroby
weneryczne, zapewne za karę - po gardło w gnoju. Z reguły dzięki tej kuracji nieszczęśnik w strasznych mękach tracił życie. Topielca wieszano do góry nogami, aby
woda z niego wyciekła. Jeśli nie umarł wcześniej, to po tym zabiegu stało się to niechybnie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Imbir »

Myślałem że zmywaki odeszły już do lamusa, a tu proszę jak można je ciekawie wykorzystać
https://fb.watch/adOgAnvdeb/

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: In the... Internet

Post autor: rastro »

Takie tam konstrukcje made by "Moonshiners"
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: In the... Internet

Post autor: lesgo58 »

Oto najnowsze dane z naszego covidowego szpitala. Warte uważnej analizy;
Dane szpitalne o zachorowaniach..jpg
A na deser ciekawe spojrzenia na całą pandemię i jej wydźwięk i skutki polityczne:
https://tube.source.news/w/6X1vhifcQ9b4 ... 2?start=2s

Bez komentarza...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 sty 2022, 19:59 przez lesgo58, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: In the... Internet

Post autor: rastro »

Znaczy z tych danych wynika, że czy zaszczepiony czy nie ryzyko jest zbliżone... cóż szczepionka opracowana na covid-19 w bazowym wariancie zapewne ma prawo nie działać na nowsze mutacje - cóż zwyczajna ewolucyjna walka o przetrwanie - wirus się dostosuje do nowych warunków ot niespodzianka.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: In the... Internet

Post autor: lesgo58 »

wyzwanie.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: In the... Internet

Post autor: jakis1234 »

Podejmuję wyzwanie, jakoś te akurat trzy dni wytrzymam :)
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: In the... Internet

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Tylko 3doby? Dla mnie alkohol może wcale nie istnieć. Żaden kłopot. Podbijam, do lanego poniedziałku.Tylko weź i zmień ten szit, bo jeszcze kto uwierzy, że luty taki długi jest. Start :D
Kto da więcej?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: In the... Internet

Post autor: rozrywek »

Chłopaki na tym polega dowcip że te dni nie istnieją.

Ale macie ciężki humor.

Ja też obiecuję w te dni nie pić.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: In the... Internet

Post autor: jakis1234 »

rozrywek, no coś Ty ;)
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: In the... Internet

Post autor: lesgo58 »

wyobrażnia.jpg
Reklama.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”