Kompendium wiedzy

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)

Autor tematu
Jeżyk
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2011, 16:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Jeżyk »

Jestem od kilku dni na tym forum, a że moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do tej dziedziny więc bywam również na innych forach hobbystycznych.
Rzeczywiście jest tutaj masa tematów, zagadnień, formuł bardzo ważnych dla naszego hobby, które niestety giną wśród gąszcza innych tematów, które nie są aż tak bardzo istotne.
Dział się rozrasta, tematów w nim przybywa i pewne ważne sprawy, zagadnienia, podpowiedzi, kalkulacje, wykresy, lądują na którąś kolejną stronę, przez co stają się trudne do odszukania przez nowo przybyłych forumowiczów
Dlatego proponuje utworzenie przy każdym dziale nad tzw. belką, działu pt. Kompendium wiedzy.
Administrator, moderatorzy, jako doświadczeni hobbyści i czytający wszystkie tematy, przenosiliby wszelkie wiadomości ich zdaniem mające bardzo ważne znaczenie dla istoty tematu poruszanego w danym dziale.
To są moje spostrzeżenia, czyli nowego forumowicza, który chce tutaj znaleźć wiedzę dla swojego hobby a z czasem dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi

kondzik
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2010, 09:04
Krótko o sobie: Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: kondzik »

Jestem za ;) praktycznie przeczytałem prawie całe forum, ale jak w danym momencie potrzebuję pewnej informacji to czasami ciężko znaleźć, np. podana przez sir Kucyka instrukcja obsługi kolumny rektyfikacyjnej przy psoceniu owocówek znajduje się chyba na 6 stronie w temacie brandy dla początkujących. Pozdrawiam brać psotniczą
Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol ;)
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Agneskate »

Już coś kombinujemy. :) Trochę jeszcze cierpliwości. :)
Pozdrawiam Aga

Autor tematu
Jeżyk
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2011, 16:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Jeżyk »

I jeszcze powinienem dodać, że w takim dziale " Kompendium wiedzy " nie powinno się prowadzić dyskusji, żeby nie powstała tzw. sieczka, a zatem dostęp do pisania, umieszczania informacji, powinni mieć tylko administratorzy i moderatorzy.
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Agneskate »

To się ma rozumieć. :)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Partyzant »

Jeżyk pisze:I jeszcze powinienem dodać, że w takim dziale " Kompendium wiedzy " nie powinno się prowadzić dyskusji, żeby nie powstała tzw. sieczka, a zatem dostęp do pisania, umieszczania informacji, powinni mieć tylko administratorzy i moderatorzy.

Nowy Admin się szykuje...? :mrgreen:

Ps. Pomysł jest dobry :ok:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: rozrywek »

Jeśli mnie pamięć nie myli to jest opracowywane Vademecum. Jednakże będzie to zbiór podstaw podzielony na rozdziały i w miarę czytelny dla początkujących, sam zaproponowałem takie dzieło do napisania. Przepraszam odbiegam od tematu. Dla osób początkujących jest to bezcenna pomoc, wiem z doświadczenia że odnalezienie danego problemu przy takim rozbudowaniu forum graniczy z cudem ( sam kiedyś nie wiedziałem jak i o co zapytać) ale............... podstawy jedno, a wiedza, wymiana doświadczeń to drugie, dlatego apeluję do pędzącej braci; nie idźmy na łatwiznę, wczytujmy się w tematy i jeśli naprawdę traktujemy to jako hobbyści to nie pożałujemy odrobinki czasu przed pc aby szerzej poznać temat, a jest naprawdę warto. Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Dunkel
100
Posty: 118
Rejestracja: sobota, 7 lis 2009, 18:43
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Dunkel »

Jeśli mogę coś powiedzieć. To według mnie wystarczyłoby aby zrobić temat globalny, z takim ala FAQ, gdzie byłyby odnośniki do ważnych, przydatnych tematów (dyskusji) czy nawet do konkretnych postów. Wydaje mi się, że to by bardzo ułatwiłoby zdobywanie informacji. Czy nawet przypomnienia sobie pewnych rzeczy. Bo w zasadzie nie raz się coś przydatnego/praktycznego znajdzie, a potem to się traci w setkach mniej ważnych tematach.

A co miałoby się znajdować w tym FAQ to oczywiście decydowałoby szanowne grono władz forum.
P.S.
Już kiedyś myślałem nad tym, żeby to zrobić ale niestety moja wiedza teoretyczna i praktyczna w tej dziedzinie jest zbyt uboga żeby czymś takim się mierzyć.

Pozdrawiam, Dunkel
Jak pędzić, Panie Premierze? Rzetelnie i dokładnie...
;)
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Agneskate »

A może pomożecie? :)
Jakie linki od tematów znajdujących się na naszym forum powinny być w takim kompendium wiedzy? Czy w ogóle takie waszym zdaniem są?
Pozdrawiam Aga

Autor tematu
Jeżyk
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2011, 16:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kompendium wiedzy

Post autor: Jeżyk »

NP. gdzieś widziałem podany w Exelu wzór na mieszanie alkoholu - moim zdaniem rzecz bardzo przydatna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”